مهاجرت کاری سوئد

درآمد رشته های پزشکی در سوئد

درآمد رشته های پزشکی در سوئد

درآمد رشته های پزشکی در سوئد در بخش های مختلف متفاوت است و افرادی که قصد ورود به بازار کار در کشور سوئد را دارند از مزایا و امکانات زیادی برخوردار می شوند. رشته پزشکی جزء رشته های تحصیلی و کاری پر متقاضی در دنیا محسوب شده و در گرایش های مختلفی ارائه می شود. یکی از کشورهای توسعه یافته در دنیا کشور سوئد است، سوئد یکی از کشورهای وسیع در قاره اروپا محسوب می شود. در حال حاضر در این کشور بیشتر از 36 هزار پزشک در گرایش های مختلف مشغول به کار هستند. در مقاله پیش رو متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا متقاضیان و هموطنان را از شرایط کار و درآمد رشته های پزشکی در سوئد مطلع سازند. اگر قصد ورود به بازار کار پزشکی کشور سوئد را دارید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

شرایط کار و درآمد رشته های پزشکی در سوئد

متقاضیان ایرانی که قصد مهاجرت کاری به کشور سوئد را دارند نیاز به دعوت نامه شغلی و ویزای کار سوئد دارند، در جهت دریافت دعوت نامه شغلی متقاضیان باید ابتدا به یافتن شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند و پس از یافتن شغل باید مدارکی مانند: آخرین مدرک تحصیلی، مدرک معتبر زبان، سوابق شغلی، انگیزه نامه، گواهی تمکن مالی، تکمیل فرم مربوطه و ارائه اسکن از پاسپورت و مدارک شناسایی را به کارفرما مربوطه ارسال نمایند و در انتظار بررسی درخواست خود باشند. اگر مدرک تحصیلی شما برای دانشگاه های خارج از کشورها عضوء اتحادیه اروپا باشد مجوز کار و مدرک تخصصی نیز دریافت کنید. مدرک تحصیلی و تخصص شما توسط هیئت ملی بهداشت و رفاه سوئد ارزیابی می شود.

اگر درخواست فرد برای شروع کار پذیرفته شد و دعوت نامه شغلی دریافت کرد می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار سوئد انجام دهد. به این منظور متقاضی باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور سوئد اعلام نماید. بعد از مشخص شدن زمان مصاحبه حضوری در سفارتخانه این کشور، فرد باید مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود را تهیه کرده و به مسئول مربوطه ارائه کند.

 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پاسپورت معتبر
 • دریافت فرم و تکمیل آن
 • ارائه رسید از پرداخت هزینه های اخذ ویزای کار سوئد
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • رزرو بلیط رفت به کشور سوئد
 • انجام آزمایشات و معاینات پزشکی تعیین شده
 • رزومه کامل و دقیق شغلی
 • مدرک معتبر زبان
 • آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده
 • اصل و فتوکپی مدارک شناسایی

در صورتی که قصد مهاجرت به همراه اعضاء خانواده خود را دارید باید مدارک شناسایی و پاسپورت اعضاء را ارائه کنید. همچنین لازم است سند ازدواج و رسید از پرداخت هزینه های درخواست برای هر یک از اعضاء ارائه شود.

شرایط کار و درآمد رشته های پزشکی در سوئد

میزان درآمد ماهانه رشته های پزشکی در سوئد

در رابطه با میزان حقوق و دستمزد پزشکان در کشور سوئد می توان گفت، میزان حقوق در نظر گرفته شده برای پزشکان و متخصصان در این کشور بسیار مناسب است. در حال حاضر پزشکان متخصص در کشور سوئد ماهانه مبلغی بین 30000SEK تا 120000SEK (کرون سوئد) دریافت می کنند، دریافتی متخصصان با توجه به سوابق و محل کار آن ها متفاوت است. داشتن تخصص و مهارت، سوابق شغلی پیشین و مهارت زبان سوئدی در حقوق ماهیانه تاثیر به سزایی دارد و می توان گفت یک شرط مهم و ضروری برای کار در این کشور است. در ادامه به میزان حقوق و دستمزد برخی از گرایش های پزشکی در کشور سوئد اشاره خواهیم کرد.

شغل حقوق و دستمزد ماهانه
پزشکان کارآموز 29600 SEK (کرون سوئد)
پزشکان عمومی 40500 SEK (کرون سوئد)
پزشک زنان 66106 SEK (کرون سوئد)
متخصص قلب و عروق 177237 SEK (کرون سوئد)
چشم پزشک 92575 SEK (کرون سوئد)
فیزیوتراپ 423702 SEK (کرون سوئد)
روانشناس 71939 SEK (کرون سوئد)

اگر در رشته فیزیوتراپی تخصص دارید و قصد دارید در کشور سوئد مشغول به کار شوید پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به مقاله رشته فیزیوتراپی در سوئد مراجعه کنید.

خدمات بهداشتی در کشور سوئد

در کشور سوئد مسئولیت خدمات بهداشتی و درمانی بر عهده شورای شهرستان و شهرداری می باشد که به عنوان مدیران بهداشت و درمان در این کشور شناخته می شوند. مسئولیت مراقبت و پرستاری از شهروندان معلول و شهروندان پیر و سالخورده که نیاز به کمک پزشکی ندارند بر عهده شوراهای شهری است. سایر مسئولیت های خدمات بهداشتی بر عهده شورای شهری می باشد. در کشور سوئد یکی از ویژگی های رفاهی شهروندان رسیدگی به بهداشت و درمان آن ها است، خدمات بهداشت و درمان بزرگترین بخش دولتی در کشور سوئد می باشد و بخش بزرگی از مصرف عمومی را تشکیل میدهد.

در این کشور خدمات پزشکی با کیفیت بالا و دسترسی آسان در اختیار شهروندان قرار داده شده است. متقاضیانی که قصد اقامت و زندگی در کشور سوئد را دارند بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این کشور به مطالعه مقاله درباره سوئد بپردازند. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص درآمد رشته های پزشکی در سوئد کسب کردید، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط کار پزشکان در کشور سوئد یا سایر کشورهای مطرح در دنیا می توانید با تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

2 دیدگاه برای “درآمد رشته های پزشکی در سوئد

 1. norika گفت:

  چطور میشه ویزای کاری از طریق رشته مامایی برای کشور سوئد گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   نیاز به معادلسازی مدرک و ارزشیابی دارید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *