مهاجرت کاری هلند

درآمد رشته های پزشکی در هلند

درآمد رشته های پزشکی در هلند

درآمد رشته های پزشکی در هلند از دغدغه های اصلی افرادی می باشد که قصد مهاجرت کاری به این کشور اروپایی را دارند. هلند از سطح رفاهی بالایی برخوردار است به همین دلیل هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا برای کار و اقامت به این کشور مهاجرت می کنند. علی رغم کوچکی مساحت، هلند کشوری پیشرو در زمینه پزشکی و مراقبت های پزشکی است. با توجه به بالا بودن در آمد پزشکان در کشور هلند تقاضا برای ورود به بازار کار پزشکی بالا است. در این نوشتار که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است سعی داریم به بررسی شرایط کار پزشکان و درآمد رشته های پزشکی بپردازیم. اگر متقاضی مهاجرت کاری به کشور هلند هستید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

  • شرایط کار پزشکی در کشور هلند چیست؟
  • بهترین دانشگاه های هلند برای تحصیل رشته پزشکی کدامند؟
  • مزایای کار پزشکی در کشورهلند چیست؟
  • متوسط درآمد پزشکان در هلند چقدر است؟
  • بالاترین درآمد در رشته های پزشکی مربوط به کدام حرفه ها است؟

فرآیند مهاجرت و درآمد رشته های پزشکی در هلند

پزشکانی که قصد مهاجرت کاری به کشور هلند را دارند باید در اولین قدم تاییدیه مدرک پزشکی عمومی دریافت کنند. ثبت نام متقاضیان در سازمان Big Register صورت می گیرد، پس از ارائه مدارک تحصیلی، مدرک معتبر زبان در سطح B2و سایر مدارک مورد نظر بررسی درخواست توسط MSRC و KNMG انجام می شود. پس از بررسی درخواست در صورتی که لازم باشد متقاضی باید در دوره های تکمیلی در نظر گرفته شده شرکت کند. متقاضیان ایرانی باید به این نکته توجه داشته باشند که معمولا دوره های در نظر گرفته شده برای این افراد 3 ساله است. هزینه شرکت در این دوره ها بین 3000€ تا 5000€ (یورو) است. پس از گذراندن این دوره ها فرد باید در آزمون AKV و BI شرکت کند و حداقل نمره تعیین شده را کسب کند.

شرایط کار پزشکان در کشور هلند

کشور هلند مکانی رویایی برای پزشکان از سراسر دنیا است، چرا که درآمد رشته های پزشکی در این کشور بالا، ساعت کاری کوتاه، تعطیلات زیاد و شرایط کار عالی است. کشور هلند دارای سیستم پزشکی و مراقبت های پزشکی شگفت انگیزی است، به صورتی که همه شهرونسدان این کشور دارای پزشک خانواده می باشند و طول مدت زمان برای ویزیت شدن کوتاه است. متقاضیان خارجی و بین المللی می توانند پس از گذراندن دوره ها و آزمون های مربوطه در جست و جو شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند و به شروع کار بپردازند. علاوه بر این متقاضیان برای شروع کار در کشو هلند به ویزای کار این کشور نیز نیاز دارند که برای دریافت آن باید به سفارتخانه یا کنسولگری کشور هلند مراجعه کنند. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در کشور هلند را دارید پیشنهاد می شود به مقاله تحصیل پزشکی در هلند مراجعه کنید.

میزان درآمد رشته های پزشکی در هلند

میزان درآمد رشته های پزشکی در هلند

در رابطه با حقوق و دستمزد پزشکان در کشور هلند می تواند گفت، میزان حقوق و دستمزد با توجه به تخصص فرد متفاوت است. به طور میانگین متوسط در آمد سالانه متخصصان در این کشور 253000$ (دلار) و در آمد پزشکان عمومی سالانه 117000$ (دلار) است. لازم به ذکر است میزان حقوق و دستمزد ماهانه دانشجو تازه فارغ التحصیل شده از رشته های پزشکی و جراحی ماهانه بین 4500€ تا 6000€ (یورو) است. به طور کلی می توان گفت درآمد پزشکان در هلند از بالاترین درآمد ها در سطح این کشور می باشد، در ادامه سعی داریم به میزان حقوق و دستمزد در برخی از مشاغل پزشکی اشاره کنیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهانه
متخصص قلب و عروق 37900€ (یورو)
متخصص مغز و اعصاب 30700€ (یورو)
پزشک زنان 23800€ (یورو)
فیزیوتراپ 36500€ (یورو)
چشم پزشک 19200€ (یورو)
داروساز 11200€ (یورو)
ارتوپد 28100€ (یورو)

هزینه زندگی و درآمد رشته های پزشکی در هلند

متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور هلند را دارند باید علاوه بر درآمد رشته های پزشکی در این کشور هزینه های زندگی در هلند را نیز بررسی کنند. به نسبت درآمد ماهانه پزشکان در کشور هلند هزینه های زندگی مقرون به صرفه بوده و متقاضی می تواند زندگی راحتی در این کشور تجربه کند. هزینه های زندگی در کشور هلند 149% و هزینه اجاره مسکن 138% گران تر از هزینه های زندگی و اجاره مسکن در ایران است. هزینه های زندگی با توجه به منطقه و سبک زندگی فرد متفاوت می باشد، به طور کلی برای زندگی در این کشور باید برای هر فرد ماهانه بین 700€ تا 750€ (یورو) در نظر گرفته شود. متقاضیان می توانند طی مطالعه مقاله هزینه زندگی در هلند اطلاعات کاملی از ریز هزینه های زندگی در این کشور کسب کنند.

با مطالعه مقاله فوق اطلاعات مختصری در خصوص درآمد رشته های پزشکی در این کشور به دست آوردید، افرادی که قصد مهاجرت کاری دارند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط کار و میزان حقوق و دستمزد ماهانه با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند. همچنین این امکان برای متقاضیان وجود دارد تا با دریافت وقت قبلی برای مشاوره های حضوری به موسسه مراجعه کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.