مهاجرت کاری هند

درآمد رشته های پزشکی در هند

درآمد رشته های پزشکی در هند

درآمد رشته های پزشکی در هند یکی از دغدغه های اصلی متقاضیانی است که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند و در طلب اخذ ویزا می باشند. کمبود پزشکان در کشور هند باعث شده است این کشور به استخدام پزشکان خارجی ماهر و متخصص بپردازد. همانطور که می دانید رشته های پزشکی در گرایش های مختلفی ارائه می شود که هر یک از گرایش ها دارای متقاضیان زیادی می باشند. برای کار در کشور هندوستان متقاضی باید دارای مدرک دانشگاهی مرتبط با شغل مورد نظر باشد تا بتواند کار خود را در کشور هند شروع کند. با توجه به افزایش درخواست برای مهاجرت کار پزشکان به کشور هند تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم به نگارش این مقاله در باب در آمد رشته های پزشکی در هند گرفته اند، برای دریافت پاسخ سوالات خود تا پایان ما را همراهی کنید.

شرایط کار پزشکان در کشور هندوستان

با بهبود استانداردهای زندگی در کشور هند تقاضا برای خدمات بهداشت و درمان در این کشور افزایش یافت. کار پزشکی در سطوح مختلف آموزشی و مهارتی، بلکه در زمینه های متنوعی مانند همیوپاتی و آلوپاتی ارائه می شود. در این کشور مشاغل پزشکی در 2 دسته قرار می گیرند. 1. سنتی: که به عنوان گزینه های جایگزین، هموئوپاتیک یا کل نگر شناخته می شود. 2. مدرن: به عنوان غربی یا آلوپاتی شناخته می شود. اگر قصد ورود به بازار کار پزشکی در کشور هند را دارید باید در آگهی های استخدام منتشر شده به دنبال شغل مورد نظر خود باشید. متقاضیان خارجی برای کار در این کشور باید ابتدا از کارفرمایی دعوت نامه شغلی دریافت کنند.

به این منظور لازم است فرد مدارکی مانند: تکمیل فرم مورد نظر، ارائه آخرین مدرک تحصیلی، رزومه یا سوابق کاری، گواهی تمکن مالی، انگیزه فرد از اقامت و کار در هندوستان و اسکن از پاسپورت معتبر را به کارفرما مورد نظر ارسال کرده تا درخواستش مورد بررسی قرار گیرد. همچنین توانایی های فرد باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز از فرد خواسته می شود در دوره های آموزشی در نظر گرفته شده شرکت نماید و مهارت ها و توانایی خود را افزایش دهد.

درآمد ماهیانه رشته های پزشکی در هند

از سوالات متداول و پر تکرار متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور هند را دارند در رابطه با درآمد رشته های پزشکی در هند است. میزان حقوق و دستمزد پزشکان در کشور هندوستان با توجه به گرایش و سوابق کاری فرد متفاوت است، هر چه توانایی و تخصص فرد بیشتر باشد حقوق و دستمزد وی نیز افزایش می یابد. در این بخش سعی داریم به حقوق و دستمزد ماهانه برخی از مشاغل پزشکی در کشور هند اشاره کنیم.

شغل حقوق و دستمزد ماهانه
پرستار 19256₹ (روپیه)
متخصص پوست 47205₹ (روپیه)
روان شناس 21113₹ (روپیه)
داروساز 16507₹ (روپیه)
فیزیوتراپیست 18721₹ (روپیه)
چشم پزشک 81811₹ (روپیه)
پزشک حلق و بینی 33922₹ (روپیه)

اگر قصد کار در رشته پرستاری را دارید پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله بازار کار رشته پرستاری در هند را با دقت مطالعه کنید.

درآمد ماهیانه رشته های پزشکی در هند

ویزای کار و درآمد رشته های پزشکی در هند

متقاضیان خارجی و بین المللی برای شروع کار در کشور هند نیاز به ویزای کار دارند، پس از دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرمایی در هندوستان فرد باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار انجام دهد. برای این منظور لازم است متقاضی درخواست خود را به سفارتخانه جمهوری هندوستان در کشورش اعلام نماید. پس از مشخص شدن زمان مصاحبه حضوری لازم است فرد مدارک زیر را تهیه کرده و در زمان مصاحبه به مسئول مربوطه ارائه نماید.

 • تکمیل فرم مورد نظر
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • رزومه (CV) و سوابق کاری
 • اصل و فتوکپی مدارک شناسایی
 • آخرین مدرک تحصیلی دریافت شده
 • ارائه مدرک معتبر زبان هندی یا زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی فرد در پرداخت هزینه های زندگی تا زمان دریافت اولین حقوق
 • ارائه رزرو از بلیط رفت به کشور هند
 • مشخص شدن محل زندگی در کشور هند
 • در صورتی که قصد دارید به همراه اعضاء خانواده به این کشور مهاجرت کنید باید مدارک شناسایی، پاسپورت معتبر متقاضیان و سند ازدواج را ارائه کنید

تحصیل پزشکی در کشور هند

متقاضیانی که قصد دارند کار در کشور هند را تجربه کنند می توانند ابتدا از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور هندوستان شده و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه با تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و مشغول به کار شوند. جهت تحصیل پزشکی در هندوستان دانشجویان باید در آزمون ورودی در نظر گرفته شده شرکت نمایند و حداقل نمره تعیین شده را به دست بیاورند. دروس تحصیلی در دانشگاه های کشور هند به زبان هندی و زبان انگلیسی تدریس می شود پس لازم است فرد مدرک معتبر زبان با توجه به زبان تحصیلی انتخابی را ارائه کند.

هزینه تحصیل با توجه به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است. اما به طور هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های هند از 43000₹ (روپیه) تا 2 میلیون و ششصد هزار روپیه متغیر است. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص درآمد رشته های پزشکی در هند کسب کردید، برای اطلاع از شرایط کار پزشکی در سایر کشورهای دنیا می توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس بوده و از مشاوره های در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *