مهاجرت کاری امارات

درآمد مهندسان در دبی

درآمد مهندسان در دبی

درآمد مهندسان در دبی با توجه به گرایش تحصیلی و تخصص و مهارت آنها متفاوت است. دبی به عنوان یکی از خواستارترین شهرها برای فرصت های شغلی گوناگون محسوب می شود. تقاضای زیاد این شهر به نیروی کاری متخصص و حرفه ای به دلیل شرکت های رو به رشدی است که همیشه به دنبال گسترش بوده و به طور مداوم به کارمندان جدیدی احتیاج دارند. در بازار کار شهر دبی فرصت های شغلی زیادی برای مهندسان واجد شرایط وجود دارد، پس اگر در تخصص خود مهارت و دانش کافی را دارید دبی می تواند گزینه خوبی برای شروع کار باشد. در مقاله ای که مطالعه می کنید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به بررسی شرایط کار و درآمد مهندسان در دبی بپردازند، امید است با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در خصوص درآمد مهندسان در دبی به دست آورید.

 • شرایط کار مهندسان در دبی چیست؟
 • شرایط دریافت ویزای کاری کشور امارات چیست؟
 • بهترین مشاغل برای کار در دبی کدامند؟
 • مزایای کار در دبی چیست؟

شرایط کار و درآمد مهندسان در دبی

پیش از آنکه به بررسی حقوق و دستمزد مهندسان در دبی پرداخته شود به بررسی شرایط کار این افراد می پردازیم. افرادی که از رشته های فنی و مهندسی فارغ التحصیل شده اند و قصد ورود به بازار کار خارج از کشور را دارند باید به نکته ای اساسی که تامین امنیت شغلی می باشد دقت زیادی داشته باشند. دبی یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین شهرهای دنیا می باشد و برای ارتقاء خود در تمامی مراحل به نیروی کار ماهر و متخصص نیازمند می باشد. مشاغل فنی و مهندسی (به خصوص مهندسی برق، مهندسی الکترونیک؛ مهندسی عمران و مهندس پروژه) یکی از پر سود ترین مشاغل در دبی است. زبان رایج در دبی زبان عربی و انگلیسی است و برای شروع کار لازم است به این زبان ها تسلط داشته باشید و مدرک معتبر زبان ارائه کنید.

متقاضیان خارجی برای یافتن کار در دبی می توانند از طریق آشنایان و دوستان، آگهی های شغلی، وب سایت های کاریابی و موسسات کاریابی اقدامات لازم را انجام دهند. با پیدا کردن شغلی مرتبط با گرایش تحصیلی می توانید مدارک لازم که شامل مدارک تحصیلی، مدرک معتبر زبان، انگیزه نامه، اسکن از پاسپورت و مدارک شناسایی، رزومه و سوابق کاری و گواهی تمکن مالی می شود را به کارفرما مربوطه جهت بررسی درخواست ارسال کنید. متقاضیان به این نکته دقت داشته باشند که با توجه به شرایط کار ممکن است از شما مدارک بیشتری نیز خواسته شود.

ویزای کار و درآمد مهندسان در دبی

ویزای کار دبی در واقع مجوز لازم برای ورود به بازار کار این شهر می باشد که لازم است متقاضیان خارجی و بین المللی پس از اخذ دعوت نامه شغلی اقدامات لازم را برای دریافت آن انجام دهند. به این منظور فرد باید درخواست خود را برای دریافت ویزا به سفارتخانه یا کنسولگری امارات اعلام کند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کشور امارات عبارتند از:

 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید
 • اصل و فتوکپی مدارک شناسایی
 • پرداخت هزینه های در نظر گرفته شده
 • رزومه و سوابق کاری
 • مدارک تحصیلی
 • تکمیل فرم
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی تمکن مالی

ویزای کار و درآمد مهندسان در دبی

بررسی درآمد مهندسان در شهر دبی

همانطور که در ابتدا مقاله گفته شد حقوق و دستمزد ماهانه مهندسان در گرایش های مختلف متغیر است، علاوه بر این با توجه به سوابق کاری و میزان تحصیلات کارکنان حقوق متفاوتی دریافت می کنند. میانگین حقوق و دستمزد ماهانه مهندسان در شهر دبی 14900 AED (درهم امارات) است، کمترین میزان حقوق که به مهندسان تعلق می گیرد 8250 AED (درهم امارات) و بیشترین میزان 19800 AED (درهم امارات) است. جدول زیر نشان دهنده میزان حقوق و دستمزد مهندسان (در گرایش های مختلف) در شهر دبی است.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهانه
مدیر پروژه مهندسی 19700 AED (درهم امارات)
مدیر برنامه ریزی مهندسی 18600 AED (درهم امارات)
مهندس انرژی 17500 AED (درهم امارات)
مهندس اتوماسیون 17300 AED (درهم امارات)
مهندس مکانیک و برق 17200 AED (درهم امارات)
تکنسین مهندسی الکترومکانیکی 17100 AED (درهم امارات)
مهندس پخش 17000 AED (درهم امارت)
مهندس طراحی 17000 AED (درهم امارات)
مهندس آتش نشانی 16900 AED (درهم امارات)
مهندس سیستم کنترل 16500 AED (درهم امارات)
مهندس بیو شیمیایی 16200 AED (درهم امارات)
مهندس برق 16200 AED (درهم امارات)
دستیار مهندس ارشد 15700 AED (درهم امارات)
مهندس BMS 15500 AED (درهم امارات)
مهندس CAE 15400 AED (درهم امارت)
مهندس عمران 15300 AED (درهم امارات)
مهندس آکوستیک 15200 AED (درهم امارات)
مهندس طراحی CAD 14700 AED (درهم امارات)
مهندس حفاری 14200 AED (درهم امارات)

به افرادی که در رشته های فنی و مهندسی تحصیل کرده اند و قصد ورود به بازار کار کشورهای مطرح در دنیا را دارند، بازار کار مهندسان در کشور آلمان توصیه می شود. برای اطلاع از فرصت های شغلی و درآمد مهندسان در کشور آلمان پیشنهاد می شود به مطالعه مقاله درآمد مهندسان در آلمان بپردازید.

تحصیل رشته های مهندسی در دبی

دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی در دانشگاه های دبی به پذیرش دانشگاه و ویزای تحصیلی امارات نیاز دارند. در دانشگاه هایی مثل: دانشگاه ماهه MAHA، دانشگاه فناوری و علوم پیلانی، دانشگاه هریوت وات، دانشگاه آمریکایی شارجه و دانشگاه عجمان دبی امکان تحصیل در رشته های فنی و مهندسی برای متقاضیان وجود دارد. دانشجویان متخصص در زمینه های عمرانی، مکانیکی و نفتی به احتمال زیاد پس از فارغ التحصیل از دانشگاه های دبی موفق به یافتن کار می شوند. متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد ورود به بازار کار مهندسی در دبی را دارند می توانند پس از اتمام دوره تحصیلی به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند و با عقد قرار داد اقدامات لازم را در جهت تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار انجام دهند.

در این نوشتار سعی بر آن بود که اطلاعاتی در رابطه با درآمد مهندسان در دبی در اختیار متقاضیان قرار داده شود، هموطنان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر در رابطه با مهاجرت کاری مهندسان به کشورهای مهاجر پذیر در دنیا با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *