مهاجرت کاری دومینیکا

درآمد مهندسان در دومینیکا

درآمد مهندسان در دومینیکا

مطلع شدن از درآمد مهندسان در دومینیکا از موضوعاتی است که این روزها توجه متقاضیان خارجی و ایرانی زیادی را به خود جلب کرده است. فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی که قصد مهاجرت کاری به کشور دومینیکا را دارند باید پیش از انجام هر گونه اقدامی به بررسی شرایط کار و درآمد مهندسان در دومینیکا بپردازند. میزان درآمد مهندسان در بخش های مختلف و با توجه به مهارت آن ها و میزان تحصیلات متفاوت است. مقاله پیش رو توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و در رابطه با درآمد مهندسان در دومینیکا به نگارش در آمده است، برای دریافت پاسخ سوالات خود تا پایان ما را همراهی کنید.

درباره اقتصاد کشور دومینیکا

در طول سال های گذشته اقتصاد این کشور به محصولات کشاورزی (به خصوص میوه موز) متکی بوده است، اما در چند سال اخیر با تلاش دولت دومینیکا رویه ها تغییر یافته و اقتصاد این کشور علاوه بر بخش کشاورزی به صنعت توریست و گردشگری نیز متکی شده است. همچنین دولت این کشور با در نظر گرفتن مزایایی مانند: ارائه تابعیت کشور دومینیکا به سرمایه گذاران خارجی، از این افراد استقبال می کند. نرخ بیکاری در کشور دومینیکا 15% است و نرخ تورم در این کشور 3.5% اعلام شده است. از جمله محصولات صادراتی این کشور می توان به شکر، طلا، نیکل آهن، کاکائو، موز، نارگیل، تنباکو، گوشت و نقره اشاره کرد. واحد پول در کشور دومینیکا دلار کارائیب شرقی (XCD) است.

درآمد ماهیانه مهندسان در کشور دومینیکا

این موضوع طبیعی است که درآمد مهندسان در دومینیکا به توجه به گرایش تحصیلی آن ها، سوابق کاری و مدرک تحصیلی آن ها متفاوت باشد. در بیشتر مواقع رشته های فنی و مهندسی در صدر لیست مشاغل سود آور قرار گرفته اند. متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار دومینیکا را دارند باید از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کنند، به این منظور شخص می تواند شغل مورد نظر خود را در کشور دومینیکا از طریق آگهی های منتشر شده، وب سایت های کاریابی و موسسات کاریابی معتبر پیدا کند.

پس از یافتن شغل مورد نظر متقاضی باید مدارکی مانند آخرین مدرک تحصیلی دریافت شده، تکمیل فرم مورد نظر، گواهی تمکن مالی، انگیزه نامه، مدرک معتبر زبان، اسکن از مدارک شناسایی، رزومه کاری و اسکن از پاسپورت معتبر را به کارفرما یا موسسه مورد نظر ارسال کنند و در انتظار بررسی درخواستشان باشند. زبان رسمی در کشور دومینیکا زبان انگلیسی است، دقت نمایید که برای شروع کار در این کشور لازم است به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و مدرک زبان IELTS- TOEFL ارائه کنید. در ادامه سعی داریم به بررسی درآمد مهندسان در دومینیکا (در برخی از مشاغل) اشاره کنیم.

شغل حقوق و دستمزد ماهانه
مهندس صنایع 2443 XCD (دلار کارائیب شرقی)
مهندس برق 2250 XCD (دلار کارائیب شرقی)
مهندس الکترونیک 2778 XCD (دلار کارائیب شرقی)
مهندس معدن 2250 XCD (دلار کارائیب شرقی)
مهندس معماری 22034 XCD (دلار کارائیب شرقی)
مهندس عمران 18190 XCD (دلار کارائیب شرقی)
مهندس مکانیک 2987 XCD (دلار کارائیب شرقی)
مهندس راه سازی 2250 XCD (دلار کارائیب شرقی)
مهندس پزشکی 3868 XCD (دلار کارائیب شرقی)
مهندس نفت 2439 XCD (دلار کارائیب شرقی)

درباره دومینیکا و درآمد مهندسان در این کشور باید به این نکته اشاره کرد که هر چه میزان سوابق کاری و تخصص و مهارت شما بیشتر باشد حقوق و دستمزد ماهانه افزایش می یابد.

درآمد ماهیانه مهندسان در کشور دومینیکا

ویزای کار و درآمد مهندسان در دومینیکا

افراد خارجی و بین المللی برای شروع کار و اقامت در دومینیکا به ویزای کار این کشور نیاز دارند، به این منظور فرد باید پس از دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرما یا موسسه ای در این کشور اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار انجام دهد. اعتبار ویزای کار 12 ماهه می باشد و متقاضیان باید هر ساله اعتبار ویزا را تمدید کنند پس از گذشت 5 سال از اقامت مستمر در این کشور، پرداخت مالیات و رعایت قوانین متقاضی می تواند برای خود و اعضای خانواده اقامت دائم کشور دومینیکا را دریافت کند و پس از گذشت مدتی فرد می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا انجام دهد برای اطلاع از نحوه دریافت پاسپورت این کشور مقاله اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکا را مطالعه کنید. برای دریافت ویزای کار دومینیکا باید مدارک ذیل را تهیه کرده و به مسئول مربوطه در کنسولگری یا سفارت خانه دومینیکا ارائه دهید.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه رسید از پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار
 • پاسپورت معتبر اعتبار دار
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • گواهی تمکن مالی (اثبات توانایی فرد در پرداخت هزینه های زندگی تا زمان دریافت اولین حقوق)
 • مدارک شناسایی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه رزرو از بلیط رفت به کشور دومینیکا
 • عکس پاسپورتی
 • انجام معاینات و آزمایش های پزشکی و ارائه نتیجه تایید شده آن
 • انگیزه نامه
 • در صورتی که قصد مهاجرت همراه با اعضاء خانواده را دارید باید مدارک شناسایی و پاسپورت اعضاء و سند ازدواج را ارائه کنید

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص درآمد مهندسان در دومینیکا کسب کردید، اگر فارغ التحصیل رشته های فنی و مهندسی هستید و قصد ورود به بازارهای کار معتبر در دنیا را دارید می توانید برای کسب اطلاعات جامع و کامل در این خصوص با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *