ویزای کاری

درآمد مهندسان در کرواسی

درآمد مهندسان در کرواسی

درآمد مهندسان در کرواسی در سال 2021 از میانگین بالایی برخوردار میباشد و کشور کرواسی جزء کشورهای مرفه در دنیا محسوب می شود و شرایط کار، زندگی و تحصیل در این کشور در سطح بسیاری خوبی قرار دارد. کشور کرواسی کشوری است نعلی شکل با مساحت 56542 کیلومتر مربع که در منطقه بالکان جای گرفته است.

طبق آخرین سرشماری های انجام شده این کشور دارای 4 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت می باشد، شهروندان کرواسی به زبان کروات به مکالمه می پردازند. واحد رایج پول در کشور کرواسی کونا (HRK) است. مقاله پیش رو توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است، اگر شما نیز قصد مهاجرت کاری به کشور کرواسی را دارید و در صدد کسب اطلاعات در رابطه با درآمد مهندسان در کرواسی می باشید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

درباره اقتصاد کشور کرواسی در 2021

در رابطه با اقتصاد کرواسی می توان گفت که یکی از کشورهای مرفه در جهان این کشور می باشد به طوری که طبق بررسی های انجام شده رضایت شهروندان کرواسی از زندگی در این کشور 98% می باشد. در طول چند سال اخیر کشور کرواسی در زمینه های بانکداری رشد چشمگیری داشته است، به طوری که بانک ملی این کشور به عنوان بانک مرکزی در کرواسی محسوب می شود. در کشور کرواسی 27 بانک، 5 صندوق نقدینگی و 31 موسسه اعتباری وجود دارد.

فرصت ها و امتیازات درآمد مهندسان در کرواسی

درآمد مهندسان در کرواسی بریا تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال شغل مهندسی در این کشور هستند، مزیت های بی شماری را ارائه می دهد. به طور کلی مهندسان در کرواسی ارزیابی خود را با تعریف مهم ترین جنبه های شغل و سبک زندگی کلی که می توانند بر اساس موقعیت مکانی انتظار داشته باشند شروع می کنند. همچنین بازه حقوق یک مهندس در کرواسی می تواند یکی از دلایلی باشد که آنها را به سمتی در یک شهر بزرگ جذب کند. از سوی دیگر، یک شغل مهندسی در کرواسی ممکن است تجربه متنوع تری و فرصت های بیشتری برای پیشرفت شغلی به متقاضیان ارائه دهد. در نمودار زیر می توانید روند جذب مهندسان در کرواسی را طی سالهای اخیر مشاهده فرمایید:

روند جذب مهندسان در کرواسیهمچنین باید به این نکته اشاره کرد که اقتصاد کرواسی نسبت به اقتصاد کشورهای همسایه رونق بسیار زیادی داشته است و مشخص است که زیر ساخت های اقتصادی کرواسی رشد بسیار خوبی داشته است. اقتصاد کشور کرواسی به صنعت گردشگری، صنعت کشاورزی و بخش های صنعتی وابسته می باشد. حدودا 20% از تولید ناخالصی در این کشور توسط صنعت توریست و گردشگری تامین می شود. در این کشور 300 بندر وجود دارد که سبب رونق نسبی در این کشور شده است. همچنین از این کشور محصولاتی مانند: منسوجات، مواد شیمیایی و مواد غذایی را به سایر کشورها صادر می شود.

میزان درآمد مهندسان در کشور کرواسی

میزان درآمد مهندسان در کشور کرواسی

یکی از سوالات متداول متقاضیانی که قصد کار در رشته های فنی و مهندسی در کشور کرواسی را دارند در رابطه با میزان درآمد مهندسان در کرواسی می باشد. در این رابطه می توان گفت، گرایش های رشته مهندسی متفاوت می باشد و میزان دستمزد و حقوق در هر یک از گرایش ها و با توجه به مدرک تحصیلی و مهارت و تخصص فرد متفاوت می باشد اما میزان دستمزد مهندسان در کرواسی به اندازه ای در نظر گرفته شده است که فرد بتواند نیازهای اساسی و مهم خود را (مثل خوراک، پوشاک و مسکن) رفع کند. در نمودار ذیل متوسط درآمد تعدادی از گرایش های محبوب مهندسی در سال 2021 بیان شده است:

متوسط درآمد تعدادی از گرایش های محبوب مهندسی

مهاجرت کاری و اخذ درآمد برای مهندسان در کرواسی

متقاضیانی که قصد اقامت کرواسی از طریق کار را دارند باید در اولین قدم از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت نمایند. پیدا کردن کار در کشور کرواسی کار آسانی نمی باشد. زیرا بر اساس قوانین کار در این کشور کارفرمایان موظف هستند ابتدا درخواست متقاضیان شهروندان خود و شهروندان کشورهای عضوء اتحادیه اروپا را بررسی نمایند و اگر نیروی کار مورد نظر وجود نداشت می توانند درخواست متقاضیان خارجی و بین المللی را بررسی نمایند.

نحوه اخذ ویزای کاری کشور کرواسی

متقاضیان خارجی که قصد مهاجرت کاری به کشور کرواسی را دارند باید ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند. پس از دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرما لازم است اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کاری انجام دهید. برای دریافت ویزای کار باید مدارک زیر را تهیه کرده و به سفارتخانه یا کنسولگری کشور کرواسی ارائه نمایید:

 • ارائه دعوت نامه شغلی
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا کاری و ارائه رسید آن
 • ارائه پاسپورت معتبر با 12 ماه اعتبار
 • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی
 • رزومه و سوابق کاری
 • بیمه درمانی

اعتبار ویزای کاری کرواسی 12 ماهه می باشد و متقاضیان باید هر ساله اقدامات لازم را برای تمدید اعتبار ویزای انجام دهند. پس از گذشت 3 سال از اقامت کاری در این کشور متقاضیان واجد شرایط می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. اگر قصد دارید تابعیت این کشور را به دست آوردید پیشنهاد می شود مقاله تبدیل اقامت به تابعیت در کرواسی را مطالعه نمایید. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با درآمد مهندسان در کرواسی به دست آوردید، برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در رابطه با مهاجرت کاری به کشور کرواسی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

سوالات کلیدی در خصوص درآمد مهندسان در کرواسی

با توجه به برخی از سوالات پرتکرار شما عزیزان در خصوص درآمد مهندسان در کرواسی، در بخش پایانی مقاله قصد داریم به برخی از این سوالات پاسخ دقیق و جامعی را ارائه دهیم. برخی یا مهمترین آنها عبارت اند از:

 • بالاترین درآمد مهندسان در کرواسی برای اتباع کشروهای خارجی چقد است؟ بالاترین درآمد مهندسان در کرواسی حدود 115000HRK (کونا کرواسی) می باشد، البته به شغل مورد نظر متقاضیان در این کشور بستگی دارد.
 • کمترین درآمد مهندسان در کرواسی در ماه چقدر خواهد بود؟ کمترین میزان دستمزد در کرواسی برای مهندسان بین المللی در این کشور حدود 69000HRK (کونا کرواسی) می باشد.
 • پرتقاضا ترین بخش از فعالیت های مهندسی در کرواسی در کدام بخش می باشد؟ پرتقاضا ترین و محبوب ترین بخش از فعالیت های مهندسی در کرواسی در بخش مهندسی عمران می باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *