مهاجرت به کشور اتریش

درباره اتریش

درباره اتریش

کسانی که قصد دارند به اروپا مهاجرت کنند بهتر است درباره اتریش اطلاعات بیشتری داشته باشند چراکه یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی است. اتریش که به هیچ یک از آب های بین المللی دسترسی ندارد و اصطلاحا کشوری Landlocked در اروپای مرکزی است با آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی و ایتالیا همسایه می باشد. زبان رسمی اتریش نیز زبان آلمانی است و چه در شهرهای کوچک و چه در وین پایتخت اتریش بدون تسلط بر این زبان شانسی برای یافتن شغل وجود ندارد. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروس سعادت تهیه گردیده درباره اتریش چه به لحاظ شرایط بازار کار، چه به لحاظ جاذبه های توریستی و غیره توضیحاتی ارائه خواهد شد.

درباره اتریش و جاذبه های توریستی آن

اتریش یکی از زیباترین کشورهای دنیا است و هزینه های نسبتا معقول سفر به آن در کنار این زیبایی های طبیعی و تاریخی منجر شده سالیانه گردشگران زیادی از آن دیدن کنند. برخی از جاذبه های گردشگری اتریش عبارتند از:

ردیف جاذبه های توریستی اتریش توضیحات
1 Schonbrunn Palace یکی از زیباترین و محبوب ترین جاذبه های توریستی اتریش قصر مذکور است که در وین، پایتخت اتریش، واقع شده است. این قصر 1441 اتاق دارد و در سالهای بین 1696 و 1712 به درخواست امپراطور لئوپولد ساخته شده است. پارک این قصر نیز خود جذابیت های زیادی دارد که از آن جمله می توان به قدیمی ترین باغ وحش دنیا، هزارتو و غیره اشاره نمود.
2 Hallstatt دهکده ای کوچک که بدلیل داشتن محصولات نمک خود معروف است. در واقع در گذشته که نمک علاوه بر مزه دهی، به دلیل اختراع نشدن یخچال فریزرها، نقش مهم جلوگیری از فاسد شدن غذا را نیز به عهده داشته است، این دهکده دارای اهمیت سیاسی نیز بوده است.
3 Grossglockner Alpine Road این جاده زیبا که از اوایل ماه می هر سال تا اواخر ماه اکتبر به روی مسافران باز است، نمای زیبایی از بلندترین قله اتریش را نیز دارد.
4 Innsbruck Altstadt شهری کوچک در اتریش است که در قرون وسطی بنا شده و به دلیل داشتن معماری ممتاز و خاص خود بین گردشگران معروف می باشد. به جز خیابان ها و مغازه های زیبای شهر اینسبروک، یکی دیگر از جاذبه های توریستی آن خانه ای معروف به سقف طلایی (the Golden Roof) می باشد که زمانی برای امپراطور ماکسیمیلیان اول ساخته شده بود.
5 Hofburg Imperial Palace این قصر که تا اوایل جنگ جهانی اول محل اقامت خاندان سلطنتی امپراطوری اتریش- مجارستان بوده است، یکی از زیبایی های اتریش به حساب می آید.

درباره اتریش و جاذبه های توریستی آن

درباره اتریش و شرایط اقتصادی آن

اتریش که از سال 1955 عضو سازمان ملل متحد و از سال 1995 عضوی از اتحادیه اروپا می باشد، یکی از توسعه یافته ترین کشورهای دنیا است و اقتصاد فوق العاده قدرتمندی دارد. اتریش همچنین از سال 1995 عضو شنگن شده است یعنی کسانی که موفق شوند اقامت آن را به دست آوردند قادر خواهند بود بدون نیاز به اخذ ویزای جداگانه به سایر کشورهای حوزه شنگن سفر نمایند. تا اواخر دهه 80 قرن 20 میلادی، بسیاری از صنایع مهم اتریش ملی شده بودند هر چند در سال های گذشته رویه این کشور بر خصوصی سازی است و نتیجتا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی شرکت ها و کارخانه های دولتی اتریش بسیار کم تر است. اتریش منبع درآمد زیادی دارد و یکی از آن ها صنعت گردشگری است که 9% تولید ناخالص داخلی اتریش را تامین می نماید.

مردم اتریش به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری و تورم ثبات اقتصادی بالایی دارند و به همین دلیل است که وین پایتخت اتریش چندین سال است همواره به عنوان یکی از 10 شهر برتر دنیا برای زندگی انتخاب شده است. البته متوسط درآمد ماهیانه در اتریش نیز در سال 2020 حدود 3820€ (یورو) است یعنی مردم اتریش غالبا قدرت خرید بالایی دارند. در نمودار زیر نشان داده شده است که در سال 2020 مردم هر کدام از شهرهای مهم اتریش به طور میانگین چه میزان درآمدی دارند:

مقایسه متوسط درآمد ماهیانه در تعدادی از شهرهای اتریش

درباره اتریش و نظام تحصیلی آن

مهاجرت به اتریش طرفداران زیادی دارد و این مسئله علاوه بر شاخص توسعه انسانی بالا، امنیت زیاد اقتصادی و اجتماعی، متوسط درآمد ماهیانه و غیره دلیل مهم دیگری نیز دارد. در واقع در حال حاضر تحصیل در اتریش رایگان است و این کشور یکی از معدود کشورهایی است که دانشگاه های دولتی آن از دانشجویان صرف نظر از تابعیتی که دارند یا هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند یا شهریه دریافتی آن ها آنقدر پایین است که همچنان در گروه دانشگاه های رایگان طبقه بندی می شوند. در واقع شهریه دانشگاه های دولتی اتریش با توجه به رشته و مقطع تحصیلی غالبا بین 0€ تا 1200€ (یورو) در سال می باشد.

هزینه های زندگی در اتریش

اتریش معروف است به سوئیس ارزان چرا که علاوه بر داشتن امکانات رفاهی و توسعه اقتصادی سوئیس، هزینه های زندگی در آن تقریبا کم تر از نصف هزینه های زندگی در سوئیس می باشد. به عبارت دیگر زندگی تک نفره در اتریش ماهیانه حدود 1000€ تا 1300€ (یورو) هزینه دربردارد که با توجه به پایین بودن نرخ تورم به مرور زمان تغییر عمده ای نخواهد داشت. با این وجود مطابق قوانین کشور اتریش هر 12 ماه 1 بار به میزان 2% به حقوق افرادی که در این کشور کار می کنند افزوده می شود تا قدرت خرید کاهش پیدا نکند. شایان توجه است که خارجی ها در اتریش که از روشی غیر از روش پناهندگی به این کشور مهاجرت کرده اند زندگی راحتی خواهند داشت و حتی اجازه دارند در اتریش ملک خریداری کنند.

توضیحات راجع به ملک قیمت
1 متر مربع آپارتمان در شهرهای بزرگ اتریش 5031.11€ (یورو)
1 متر مربع آپارتمان در شهرهای کوچک 3503.52€ (یورو)

این در حالی است که به دلیل قانون “رفتار متقابل” در کشورهایی مثل اسلوونی، ایرانی ها اجازه خرید ملک در این کشور را ندارند. در واقع اسلوونی بیان کرده است تنها خارجی هایی اجازه دارند در خاک این کشور ملک غیرمنقول خریداری نمایند که در کشور خود شهروندان اسلوونی نیز مطابق قانون اجازه خرید ملک داشته باشند. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است درباره اتریش از جنبه های مختلف گردشگری، تحصیلی، کاری و غیره توضیحاتی ارائه شد که امید است مفید واقع شده باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  7  =  12