مهاجرت به کشور ایسلند

درباره ایسلند

درباره ایسلند

برای متقاضیانی که درخواست دارند درباره ایسلند اطلاعات مهاجرتی بدست آورند، به بیان قوانین، شرایط و مدارک مورد نیاز پرداخته ایم. در ابتدای هر مسیر مهاجرتی برای انتخاب کشور هدف می بایست اطلاعات کامل کسب نمود. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالبی را در مورد این کشور و طرق مهاجرتی بیان نموده ایم که امیدواریم این مطالب که بر اساس تجربه وکلا و مشاورین ما در امر مهاجرت در این سال ها بدست آمده، بتواند به شما متقاضیان مهاجرت کمک نماید.

 • چه میزان در مورد راه های مهاجرت به ایسلند تحقیق کرده اید؟
 • آیا کشور ایسلند جای خوبی برای شروع یک زندگی با روحیات و فرهنگ ایرانی می باشد؟

درباره ایسلند و زندگی در خاک این کشور

ایسلند کشوری بسیار زیبا در قسمت شمالی قاره اروپا می باشد، کشور ایسلند تقریبا 400000 نفر جمعیت دارد و 95% ساکنان این کشور ملیت ایسلندی دارند. این کشور در واقع در اقیانوس اطلس قرار گرفته است. نژاد بسیاری از مردم کشور اروپایی ایسلند به نژاد ژرمن ها بر می گردد. کشور ایسلند در سال 1297 شمسی به استقلال دست یافت و از کشور دانمارک جدا شد.

با اینکه ایسلند تا قبل از جنگ جهانی دوم کشوری فقیر شناخته می شد، اما پس از جنگ جهان دوم این کشور پیشرفت چشمگیری داشته است. تقریبا 28 سال از ورود این کشور به لیست کشورهای برتر جهان می گذرد و همچنان این کشور از لحاظ رفاه اجتماعی و اقتصادی از بهترین کشورها شناخته می شود. شایان ذکر است که مالیات در کشور ایسلند مقدار بسیار کمی دارد و از دیگر کشورهای اروپا ارزان تر می باشد.

درباره ایسلند، سیاست، اقتصاد و آموزش

در کشور ایسلند شرایط اقتصادی بسیار مطلوبی پایدار می باشد. رفاه اجتماعی و وجود حقوق برابر برای تمام ساکنان این کشور زیبا، باعث مهاجرت افراد زیادی به این کشور شده است. لازم به ذکر است که کشور ایسلند دارای سیستم آموزشی بسیار قوی و توانمندی می باشد که در سطح جهانی نیز شناخته شده است. در سال های اخیر، کشور ایسلند به قدری پیشرفت کرده که توسط شاخص توسعه انسانی سازمان ملل، یکی از بهترین کشورهای جهان نام گرفته است. از لحاظ سیاسی، کشور ایسلند در وضعیت فوق العاده مطلوبی قرار دارد. این کشور در شاخص صلح جهانی، برترین کشور جهان می باشد.

سیستم آموزشی و دانشگاه های کشور ایسلند سطح بسیار بالایی دارند و این موضوع باعث شده تا کشور ایسلند سومین کشور جهان در زمینه برتری سوادی باشد. 10% از مردم ایسلند در راستای چاپ و نشر کتاب فعالیت دارند. در نظر داشته باشید که کوچک ترین کشور اعضای ناتو و پیمان شنگن کشور ایسلند می باشد. درباره ایسلند می توان به آب و هوای سرد این کشور اشاره کرد.

وضعیت جغرافیایی ایسلند

کشور ایسلند در واقع یک جزیره می باشد. این کشور به عنوان دومین جزیره قاره اروپا از نظر بزرگی شناخته می شود و خود دارای 30 جزیره کوچک است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی، ایسلند به اروپا نزدیک تر است؛ به همین دلیل یک کشور اروپایی (جزیره) شناخته می شود. کشور ایسلند سرزمینی آتشفشانی می باشد که یخ و برف سراسر این سرزمین را پوشش می دهد. فاصله کشور اروپایی ایسلند با برخی از کشورهای همسایه به شرح ذیل است:

کشور فاصله
اسکاتلند تقریبا 800 کیلومتر
نروژ تقریبا 1000 کیلومتر
سرزمین سبز تقریبا 300 کیلومتر

درباره شرایط جوی ایسلند

درباره ایسلند در زمینه شرایط جوی در قسمت های قبلی مقاله گفته شد. این کشور اروپایی به دلیل نزدیکی به قطب شمال، شرایط جوی سرد و خشکی دارد. لازم به ذکر است که این کشور زیبا چشمه های آب گرم در قسمت جنوبی خود دارد که باعث عدم وجود یخبندان در ایسلند می شوند. بالاترین و پایین ترین دمای هوا در ایسلند به شرح ذیل است:

 • بالاترین دمای هوا در سال 1939: 30.5 درجه سانتیگراد
 • پایین ترین دمای هوا در سال 1918: منفی 38 درجه سانتیگراد

درباره شرایط جوی ایسلند

درباره ایسلند و شرایط سیاسی آن در 2021

کشور اروپایی ایسلند در سال 2021 دارای حکومتی از نوع جمهوری می باشد. رئیس جمهور کشور ایسلند، مانند اکثر کشورهای دارای حکومت جمهوری، هر 4 سال یک بار انتخاب می شود. طبق برگزاری انتخابات مردمی، یکی از کاندیدهای رئیس جمهوری که رای بیشتری دریافت کند، به عنوان رئیس جمهور شناخته می شود. ویگدیس فینبوگادوتیر تنها زنی می باشد که به عنوان رئیس جمهور ایسلند تاکنون انتخاب شده است.

شرایط تجاری و بازرگانی ایسلند

درباره ایسلند در زمینه اقتصادی و تجاری این کشور میتوان گفت که در سال های گذشته بسیار توسعه یافته است.

آیتم شرح
مهم ترین صنایع کشور ایسلند صنایع شیلات کشاورزی گردشگری
منابع انرژی تجدیدپذیر برق‌ آبی و زمین گرمایی
محصولاتی که از ایسلند به کشورهای دیگر صادر می شوند ماهی فلز آلومینیم فراورده‌ های حیوانی و کانی سیلیس
کشورهایی که محصولات بالا به آنها صادر می شوند هلند بریتانیا اسپانیا
آلمان ایالات متحده آمریکا
محصولاتی که به کشور ایسلند وارد می شوند ماشین ‌آلات فراورده‌ های نفتی مواد خوراکی
کشورهایی که محصولات بالا را به کشور ایسلند صادر می کنند ایالات متحده آمریکا آلمان چین
سوئد ژاپن هلند

شایان ذکر است که کل نیروی برقی در کشور ایسلند از راه منابع تجدیدپذیر بدست می آید.

شرایط فرهنگی ایسلند

درباره ایسلند در زمینه شرایط فرهنگی آن می توان به این موضوع اشاره کرد که افرادی که مقیم این کشور هستند و یا هر فردی که برای کارهای مختلف مانند تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در ایسلند وارد این کشور می شود، می تواند هر دین و مذهبی داشته باشد. اولین افرادی که به ایسلند سفر کردن وایکینگ ها بودند و به همین دلیل زبان مردم ایسلند زبان ایسلندی می باشد که شبیه به زبان وایکینگ ها است. ایسلندی ها مردمی کاری هستند و استقلال برای آن ها ارزش بسیار بالایی دارد. جاذبه های طبیعی زیر باعث جذب گردشگر به ایسلند می شوند:

 • تالاب های یخی
 • آتشفشان ها
 • چشمه های آب
 • کوه های یخی

درباره مردم کشور ایسلند

مردم ایسلند زندگی مطلوبی دارند؛ زیرا این کشور از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شرایط فوق العاده ای دارد. معمولا متقاضیان دوست دارند درباره ایسلند اطلاعات کاملی داشته باشند. درباره ایسلند موارد بسیار جالبی وجود دارد که می توان به برخی از آنها اشاره کرد:

 • مردم ایسلند به دلیل وجود شرایط جوی خاص در این کشور از دست پشه ها در امان هستند.
 • زبان ایسلندی چند صد سال است که تغییر نکرده است.
 • در کشور ایسلند آتشفشان های فعالی وجود دارد که تعداد آنها بسیار بالاست.
 • روباه حیوان بومی این کشور اروپایی می باشد.

به طور کلی ایسلند یک کشور زیبا و کوچک می باشد، مهاجرت به ایسلند و یا سفر به این کشور از راه های مختلفی ممکن است. هزینه های زندگی در ایسلند ولی بسیار بالا است و زندگی تک نفره تا 2100€ (یورو) در ماه هزینه به دنبال دارد. اگر در مورد ایسلند آگاهی کافی ندارید، می توانید برای گرفتن وقت مشاوره با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *