مهاجرت به کشور تایلند

درباره تایلند

درباره تایلند

بعلت افزایش شمار علاقه مندان مهاجرت به کشورهای آسیای شرقی، داشتن اطلاعاتی جامع درباره تایلند کمک شایانی به این افراد جهت اتخاذ صحیح ترین تصمیم خواهد نمود. همانطور که می دانید بخش اصلی اقتصاد کشور تایلند مبتنی بر صنعت توریسم در این سرزمین می باشد. همه ساله بیش از 16 میلیون نفر از سرتاسر جهان اقدام به دریافت ویزای توریستی این کشور نموده و برای تفریح و گردشگری به تایلند سفر می کنند. بازار پر رونق این کشور و امنیت بالای حاکم بر شهرهای اصلی مزید بر علت شده تا علاوه بر دلایل سابق، در یک دهه اخیر تایلند شاهد سیر صعودی علاقه مندان به مهاجرت به این کشور در سایر زمینه ها باشد. در این نگارش که توسط اعضای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است، سعی داریم شما عزیزان را با جنبه های گوناگون زندگی کشور تایلند آشنا گردانیم.

  • شرایط زندگی در تایلند چگونه است؟
  • شرایط آب و هوایی در تایلند چگونه است؟
  • فرایند مهاجرت به تایلند چگونه است؟
  • آیا تایلند کشور مناسبی برای زندگی است؟
  • شاخص های توسعه در تایلند چگونه است؟

درباره شرایط جغرافیایی تایلند

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا قرار داشته و از شمال با برمه و لائوس و از جنوب با مالزی دارای مرز مشترک می باشد. وجود خلیج تایلند در قسمت جنوبی این کشور تاثیر بسزایی در رشد بی سابقه و چشمگیر اقتصاد تایلند در سال های اخیر داشته است. به گونه ای که اغلب محصولات صادراتی چون قطعات خودرو، برنج و فولاد از این مسیر منتقل می شوند. تایلند بیش از 69 میلیون نفر جمعیت دارد و پر جمعیت ترین شهر آن بانکوک می باشد. طبق روال اکثر کشورهای آسیایی، امکانات مدرن و فرصت های شغلی مناسب اغلب در شهر بانکوک تجمع یافته اند؛ هرچند تحصیل و کار در سایر شهرهای بزرگ این سرزمین به کرات مشاهده می شود. زبان رسمی مردم این کشور تایلندی بوده و واحد پول آن THB (بات تایلند) می باشد.

به علت موقعیت جغرافیایی تایلند، این کشور در اغلب فصول سال دارای آب و هوای گرمسیری می باشد. به فراخور همین موضوع بهترین فصل سفر به تایلند ماه نوامبر می باشد تا کمی از گرمای هوا کاسته شود. کشور تایلند به دریا نزدیک بوده و به علت جنگلی بودن ناحیه شمالی آن، دارای انواع پوشش های خاص و متفاوت گیاهی می باشد. در ادامه به بررسی جاذبه های گردشگری تایلند به تفکیک شهرهای گوناگون آن می پردازیم:

نام شهر جاذبه های طبیعی و گردشگری
پوکت سواحل و اقامتگاه های جزیره ای، جزیره فی فی، ساحل لائم سینگ
پاتایا باغ نانگ نوچ، ساحل کوه لارن، ساحل بن آمفور
بانکوک بناهای تاریخی باشکوه، بازار شناور، تنوع غذاهای دریایی
چیانگ مای بافت تاریخی جذاب، مراکز خرید متعدد

درباره اقتصاد تایلند

کشور تایلند در دو دهه اخیر توانسته است پیشرفت شگرفی را در زمینه کاهش نرخ تورم و بیکاری ثبت نماید. به گونه ای که طبق آمار رسمی نرخ تورم در سال 2022 برای تایلند منفی بوده و تنها 1% جوانان این کشور دچار مشکل نبود شغل می باشند. تا چند سال پیش صنعت توریسم تنها منبع درآمدزایی دولت تایلند به حساب می آمد اما هم اکنون با افزایش قابل توجه نرخ تولید ناخالص داخلی و جذب افراد متخصص در زمینه های گوناگون از تمامی کشورهای جهان، تایلند توانسته است توجه بسیاری از افراد را جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور جلب کند.

حقوق ماهیانه کار درتایلند برای مشاغل مختلف دارای وضعیت مناسبی بوده و میانگین حقوق افراد 14200 THB (بات تایلند) اعلام شده است که با توجه به هزینه های معقول مسکن، خوراک و حمل و نقل شهروندان این کشور می توانند در رفاه اقتصادی خوبی به گذران زندگی بپردازند. کارمندان شاغل در فعالیت های دولتی 13 روز در سال تعطیل بوده و مجاز به حداکثر 8 ساعت کار روزانه (بدون در نظر گرفتن اضافه کاری) می باشند. همچنین بیشترین صادرات کشور تایلند به کشورهای چین، ایالات متحده آمریکا و هنگ کنگ صورت می پذیرد.

درباره اقتصاد تایلند

انواع روش های مهاجرت به تایلند

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که مهاجرت تحصیلی به تایلند، ساده ترین راه اخذ اقامت در این کشور می باشد؛ هرچند سرمایه گذاری در این سرزمین نیز نیازمند پشت سر گذاشتن مراحل پیچیده و دشواری نیست. تحصیل در دانشگاه های تایلند به علت اعتبار بسیار بالای مدارک علمی اخذ شده و همچنین مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی دانشجویی در شهرهایی چون بانکوک متقاضیان زیادی دارد؛ همچنین تخصیص انواع بورسیه های تحصیلی توسط دولت این کشور علی الخصوص برای دانشجویان فعال در مقطع کارشناسی مزید بر علت گشته تا مخاطبان این موضوع دو چندان شود.

افراد متخصص در زمینه های گوناگون می توانند جهت دریافت ویزای کاری تایلند با کارفرمایان موسسات مختلف این کشور ارتباط برقرار نمایند. شایان ذکر است که امکان فعالیت در تمامی مشاغل برای مهاجرین خارجی فراهم بوده و دولت این کشور تفاوتی میان حقوق شهروندان و متقاضیان بین المللی قائل نخواهد شد. در ادامه به ذکر نام 5 شغل با بیشترین سطح درآمد در میان مشاغل تایلند می پردازیم:

  • جراح
  • قاضی
  • وکیل
  • مدیر بانک
  • مدیر اجرایی

درباره هزینه زندگی در تایلند

در مقایسه با کشور عزیز ما ایران، هزینه زندگی در تایلند 8% بیشتر بوده و با این وجود درصد کمی از مردم و شهروندان تایلندی مشمول طبقه فقیر جامعه می شوند. هزینه خوراک در تایلند بسیار معقول بوده و برای مثال قیمت یک وعده غذا در رستوران های متوسط شهر بانکوک 52 THB (بات تایلند) برآورد می گردد. همچون سایر کشورهای آسیایی بخش عمده ای از هزینه های ماهیانه مربوط به مسکن می باشد؛ به گونه ای که اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در حومه شهرهای اصلی حدود 8000 THB (بات تایلند) است. تعرفه تاکسی ها و سایر وسایل حمل و نقل نیز بسیار اندک بوده و افراد با سکونت در مناطق دارای دسترسی مطلوب از این منظر، به مشکل عدیده ای در زمینه حمل و نقل بر نخواهند خورد.

در نهایت امیدواریم مطالب ذکر شده پیرامون تایلند و چگونگی زندگی در آن برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ درصورتیکه احساس نیاز به جزئیات بیشتری در این زمینه را دارید می توانید با همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار نمایید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.