مهاجرت به کشور دومنیکا

درباره دومینیکا

درباره دومینیکا

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را درباره دومینیکا و چگونگی مهاجرت به این کشور در سال 2021 در اختیار متقاضیان ورود به دومینیکا قرار دهیم. این مقاله توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است. کشور دومینیکا در قاره آمریکا و در دریای کارائیب واقع شده است. مساحت این کشور حدودا 750 کیلومتر مربع می باشد و پایتخت آن شهر روسو می باشد، حدودا 72000 نفر در این کشور زندگی می کنند. این کشور در شمال مارتینیک و در جنوب گوادلوپ قرار گرفته است. شهروندان این کشور به زبان های انگلیسی، فرانسوی و کریول دومینیکایی به مکالمه می پردازند اما زبان رسمی در این کشور زبان انگلیسی می باشد. پول رایج در این کشور XCD (دلار کارائیب شرقی) می باشد. نوع حکومت در این کشور جمهوری پارلمانی متمرکز می باشد.

  • دومینیکا دارای چه سیستم سیاسی  است؟
  • شرایط اقتصادی دومینیکا چگونه است؟
  • تقسیمات جغرافیایی کشور دومینیکا چگونه است؟

درباره تقسیمات کشور دومینیکا

10 استان کشور دومینیکا را تشکیل می دهد، استان ها در این کشور Parish نام دارد، در ادامه به بررسی این استان ها و جمعیت هر یک از استان ها می پردازیم.

نام استان جمعیت
استان پریش سنت اندرو 9471 نفر
استان پریش سنت دیوید 6043 نفر
استان پریش سنت جورج 21241 نفر
استان پریش سنت جان 6561 نفر
استان پریش سنت جوزف 5637 نفر
استان پریش سنت لوک 1668 نفر
استان پریش سنت پاتریک 7622 نفر
استان پریش سنت پل 9786 نفر
استان پریش سنت پیتر 1430 نفر

درباره دومینیکا و تاریخ این کشور می توان گفت که کریستف کلمب در تاریخ 3/نوامبر/1493 و در روز یکشنبه این جزیره را کشف کرده و به همین دلیل نام این جزیره را dominica گذاشته که معنی آن یکشنبه می باشد. معنی کلمه دومینیکا در زبان لاتین روز یکشنبه می باشد.

مهاجرت به کشور دومینیکا در 2021

در این کشور اقتصاد وابستگی شدیدی به کشاورزی، صتعت گردشگری و دریافت مالیات دارد. دولت این کشور برای جذب سرمایه گذاران خارجی در مقابله سرمایه گذاری این افراد به آن ها حقوق شهروندان دومینیکا و تابعیت این کشور را اعطا می نماید. در ادامه قصد داریم درباره دومینیکا و راه های مهاجرت به این کشور مطالبی را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. افرادی که قصد مهاجرت به کشور دومینیکا در سال 2021 را دارند می توانند از طریق یکی از راه های زیر وارد این کشور شده و پس از گذشت زمان معین و رعایت قوانین اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند:

  • مهاجرت به کشور دومینیکا از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به دومینیکا و اخذ اقامت از طریق ازدواج
  • مهاجرت به دومینیکا از طریق کار در این کشور
  • مهاجرت به دومینیکا از طریق خرید ملک
  • مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل
  • مهاجرت به دومینیکا از طریق پناهندگی

روش های سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور جزو روش های پر متقاضی می باشد. مهاجرت به کشور دومینیکا از طریق روش پناهندگی جزو روش های غیر قانونی بوده و موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ وجه این روش را به متقاضیان پیشنهاد نمی کند؛ زیرا در این روش خطرهای جانی و مالی برای فرد وجود دارد.

درباره زندگی در دومینیکا

درباره زندگی در دومینیکا

در این کشور شرایط آب و هوایی معمولا خشک و مرطوب می باشد. در این کشور شاهد فرهنگ مدرن می باشیم. مردم دومینیکا مذهبی می باشند. دانشجویان در سال های اخیر قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند زیرا هزینه های زندگی در این کشور ارزان و مقرون به صرفه می باشد. افرادی که سوء پیشینه ندارند می توانند به راحتی ویزا دانشجویی را دریافت نمایند و به ادامه تحصیل بپردازند. طبق قوانین وضع شده توسط دولت دانشجویان در حین تحصیل می توانند مشغول به کار شوند، بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه ها اگر فردی قصد اقامت در این کشور را داشته باشد می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل کرده و در این کشور مشغول به کار کردن شود.

متقاضیان باید در کاری مشغول به کار شوند که با رشته تحصیلی مرتبط باشد. با توجه به رشد تکنولوژی مدرن در این کشور تقاضا برای رشته های مهندسی پزشکی و رشته محیط زیست در این کشور بالا می باشد. متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند که مدارک دانشگاه های دومینیکا در سراسر دنیا معتبر می باشد. افراد می توانند با مدرک دانشگاهی این کشور در دیگر کشورها نیز کار پیدا کرده و مشغول به کار کردن شوند.

مزایای مهاجرت به کشور دومینیکا

در این کشور داشتن تابعیت مضاعف مجاز می باشد. مهاجران می توانند بدون لغو کردن تابعیت خود تابعیت کشور دومینیکا را نیز به دست آورند. شهروندان این کشور از تمامی حقوق های شهروندی برخوردار می باشند. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند در صورتی که شرایط سرمایه گذاری دارند یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به این کشور سرمایه گذاری می باشد.

هزینه های تحصیل در دومینیکا

بهتر است درباره شرایط تحصیل در دومینیکا بدانید که تمامی شهروندان دومینیکا در این کشور می توانند تا سن 14 سالگی به صورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازند. افرادی که قصد تحصیل در دوره دبیرستان را دارند و تابعیت این کشور را ندارند می توانند در دبیرستان های خصوصی این کشور مشغول به تحصیل شوند. شهریه های مدارس با توجه به هر مدرسه متفاوت می باشد. متقاضیان برای ثبت نام در مدارس خصوصی میزان تسلط به زبانشان بررسی می شود.

درباره هزینه های زندگی در دومینیکا

افرادی که قصد مهاجرت به دومینیکا را دارند باید علاوه بر اطلاعات درباره دومینیکا به هزینه های زندگی نیز آگاه باشند.

نوع مواد غذایی مبلغ (دلار کارائیب شرقی)
سینه مرغ بدون استخوان، 1 کیلو XCD12.50
شیر، 1 لیتر XCD6.75
تخم مرغ، 12 عدد XCD11.00
گوجه فرنگی، 1 کیلوگرم XCD18.00
سیب، 1 کیلوگرم XCD22.42
سیب زمینی، 1 کیلوگرم XCD10.75

در دومینیکا به طور کلی هزینه های زندگی ماهانه یک نفر XCD2175 (دلار کارائیب شرقی) معادل 805$ (دلار آمریکا) است که باید به این رقم اجاره بها را نیز افزود. اجاره بهای ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در دومینیکا XCD580 تا XCD900 (دلار کارائیب شرقی) است. در این مقاله سعی شد درباره دومینیکا مطالب مختصر و مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر خواهان مهاجرت به این کشور هستید پیشنهاد می شود قبل از اقدام برای هر کاری با مشاوران و وکلا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. تا با توجه به موقعیت و شرایط شما بهترین راه برای مهاجرت به دومینیکا به شما معرفی شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.