مهاجرت به کشور روسیه

درباره روسیه

درباره روسیه

برخودار بودن از اطلاعات کافی درباره روسیه و شرایط مهاجرت به آن از الزامات اولیه جهت مهاجرت به این کشور برای متقاضیان و علاقه مندان می باشد. به علت وضعیت مطلوب اقتصاد روسیه و همچنین نزدیکی آن از لحاظ جغرافیایی، بسیاری از هموطنان ما همه ساله اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند. طبیعی است که روسیه نیز چون سایر همسایگان دارای ضوابط خاصی در این زمینه بوده و دولت این کشور در جهت اعطای ویزا و اقامت روسیه، مراحلی را پیش روی هر فرد متقاضی قرار می دهد. ما کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد داریم در ادامه این مطلب همراه شما به معرفی روسیه از جنبه های گوناگون بپردازیم.

  • اقتصاد روسیه و بازار کار این کشور در جهان دارای چه جایگاهی است؟
  • مناظر و مکان های پر بازدید گردشگری و طبیعی این کشور کدامند؟
  • شرایط تحصیل در روسیه به چه صورت است؟
  • شرایط آب و هوایی روسیه چگونه است؟
  • آیا روسیه کشوری ثروتمند است؟
  • شرایط تحصیل در روسیه چگونه است؟
  • آیا هزینه زندگی در کشور روسیه معقول می باشد؟

درباره روسیه و شرایط جغرافیایی آن

نژاد اغلب مردم روسیه اسلاو شرقی می باشد. روسیه وسیع ترین کشور جهان بوده و در شمال ناحیه اوراسیا قرار دارد. نکته قابل توجه درمورد روسیه قرارگیری این کشور در محدوده هر دو قاره اروپا و آسیا می باشد. هرچند روسیه در اغلب عرصه ها چون مسابقات ورزشی در فهرست کشورهای اروپایی قرار می گیرد، بخش قابل توجهی از جغرافیای این کشور در آسیای شمالی واقع شده است. مردم این کشور به زبان روسی صحبت می کنند و جمعیت روسیه چیزی نزدیک به 150 میلیون نفر می باشد. پایتخت روسیه شهر با شکوه و دیدنی مسکو بوده و اغلب امکانات و آخرین تجهیرات مدرن در این شهر واقع شده اند. مرز آبی روسیه بسیار پهناور بوده و با دریاهای بالتیک، سیاه و خزر دارای مرز مشترک کی باشد؛ به علاوه اقیانوس های آرام و منجمد شمالی سبب ایجاد بنادر متعددی در شهرهای ساحلی این سرزمین شده اند.

درباره شرایط اقتصادی کشور روسیه

با توجه به اینکه کشور روسیه دارای مرز مشترک با 14 کشور جهان می باشد که این مناطق از قاره اروپا تا آسیا را شامل می شوند، می توان اظهار داشت صادرات انواع محصولات از روسیه به آسانی انجام خواهد پذیرفت. همچنین وجود بنادر ساحلی بی شمار مزید بر علت گشته تا بخش زیادی از مردم این کشور در زمینه انواع تجارت مشغول به فعالیت بوده و از رفاه خوبی برخوردار باشند. ساختار سیاسی روسیه بر پایه جمهوری فدرال بوده و دولت این کشور با مهیا نمودن امکان اشتغال برای متقاضیان خارجی در سال های اخیر، توانسته است رتبه 62 تولید ناخالص داخلی در جهان را به خود اختصاص دهد.

سرعت چشمگیر رشد اقتصادی در روسیه موجب شده است بسیاری از سرمایه گذاران راغب به ثبت شرکت و پایه گذاری انواع موسسات مالی در این کشور باشند. شایان ذکر است بخش کثیری از متقاضیان بین المللی در شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ مشغول به فعالیت می باشند. با افزایش حداقل حقوق کارکنان از 9400 RUB به 11000 RUB (روبل روسیه) می توان چنین برداشت کرد که وضعیت شغلی حتی در مشاغلی چون کارگری نیز نسبتا مطلوب می باشد. علی رغم رشد اقتصادی مطلوب روسیه در سال های اخیر، دولت این کشور همچنان با مشکل افزایش نرخ تورم مواجه است.

درباره شرایط اقتصادی کشور روسیه

درباره تحصیل در روسیه

کشور روسیه به دلیل ارائه مدارک علمی معتبر در سایر کشورهای جهان، هزینه معقول تحصیل و سطح بالای کیفیت آموزش در بین مقاصد پر تکرار دانشجویان با هدف تحصیل در کشوری ثانویه قرار دارد. تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور بسیار پر مخاطب بوده و طبق آمار رسمی QS روسیه دارای جایگاه 26 در بین تمامی کشورهای جهان در مقایسه از نظر سطح آموزش دانشگاه ها قرار دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی بیشترین درصد دانشجویان خارجی را شامل می شود و 4 سال زمان بر خواهد بود. برترین دانشگاه های این کشور در شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ و نووسیبریک قرار دارند.

نام دانشگاه رتبه در جهان رتبه در روسیه
Lomonosov Moskow State University 223 1
Saint-Petersburg State University 463 2
National Research University 567 3
Novosibirsk State University 584 4

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته هایی از قبیل مهندسی رایانه، مهندسی برق، اقتصاد بین الملل و مدیریت فراهم بوده و به طبع نیازمند به پرداخت شهریه بیشتری می باشد. همچنبن دوره های پادفک در نظر گرفته شده برای دانشجویان جهت آشنایی آن ها با زبان روسی و همچنین تقویت دروس پایه و اصلی به فراخور هر رشته، حدود 8 ماه زمان خواهد برد و هزینه آن 2600$ (دلار آمریکا) می باشد. علی رغم هزینه های معقول تحصیل در دانشگاه های معتبر شهرهای اصلی و بزرگ روسیه، انواع بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان این کشور در نظر گرفته شده است که مهاجرین و دانشجویان خارجی نیز مجاز به استفاده از آن ها می باشند.

روش های مهاجرت به کشور روسیه

افراد از روش های گوناگونی چون مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و ازدواج و تولد فرزند اقدام به مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت این کشور می نمایند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که ویزای روسیه در دو نوع اقامت موقت و اقامت دائم اعطا شده و افراد با اقامت موقت قادر خواهند بود به مدت سه سال در این کشور سکونت داشته باشند؛ در ادامه درصورتیکه فرد با فرصت شغلی خوبی مواجه بوده و یا به هر نحوی سودمند بودن از لحاظ اقتصادی را به دولت روسیه اثبات نماید، قادر به تمدید مهلت اقامت خود می باشد. اخذ اقامت دائم روسیه دارای مراحل پیچیده ای نبوده و تنها در صورتی که فرد به مدت 2 سال در این کشور سکونت داشته باشد، با داشتن دانش زبان روسی قادر به دریافت اقامت دائم این کشور خواهد بود.

هزینه های زندگی در روسیه

هزینه های زندگی در روسیه بسیار مقرون به صرفه بوده و افراد با درآمد متوسط امکان فراهم آوردن آرام و در آسایش کامل را دارا می باشند. عمده هزینه های زندگی در شهرهای اصلی روسیه مربوط به بخش مسکن است. به گونه ای که هزینه ماهیانه اجاره آپارتمان یک خوابه 270$ (دلار آمریکا) می باشد. هزینه های خوراک و حمل ونقل در پله های بعدی قرار داشته و بخش زیادی از مخارج ماهیانه را شامل نمی شوند. برای مثال هزینه ماهیانه خوراک برای هر نفر 45$ (دلار آمریکا) در نظر گرفته می شود. در انتها می توان روسیه را کشوری با پتانسیل های شگرف و مناسب جهت انواع مهاجرت معرفی نمود؛ همکاران با سابقه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پذیرای سوالات بیشتر شما عزیزان در این زمینه خواهند بود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.