مهاجرت به کشور فرانسه

درباره فرانسه

درباره فرانسه

اگر به کسب اطلاعات درباره فرانسه علاقه مند هستید تا با فرصت های گردشگری و مهاجرتی اروپا آشنا شوید، مطالعه این مقاله میتواند کمک کنند باشد. با توجه به این که کشور فرانسه دارای جاذبه های گردشگری، تاریخ و رویدادهای گوناگونی است شناخت این کشور و پی بردن به اوضاع و شرایط زندگی در این کشور بسیار حائز اهمیت می باشد. تاریخ پر فراز و نشیب فرانسه این کشور را امروز مرکز جهانی هنر، علم و فلسفه کرده است.

این کشور زیبا بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو را میزبانی می کند و مقصد توریستی سالانه حدود 83 میلیون بازدیدکننده خارجی می باشد. این کشور بزرگ اروپایی شگفتی های زیادی در خود جای داده است. با مطالعه ادامه این مطلب بیشتر با فرانسه آشنا خواهید شد. در صورت هر گونه سوالی درباره مهاجرت و اقامت فرانسه، سوالات خود را با کارشناسان برتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید.

شرایط ویزای شنگن فرانسه

غالب شهروندان خارجی برای مسافرت به فرانسه نیازمند اخذ ویزای این کشور می باشند. فرانسه دارای انواع ویزای مختلفی می باشد، منتها انتخاب نوع ویزا به اهداف متقاضیان از سفر به کشور فرانسه و نیز به مدت اقامت آنها بستگی دارد. اما اینکه آیا کسی نیازمند ویزای فرانسه برای ورود به این کشور است یا خیر به ملیت او و نیز بخشی از فرانسه که قصد دیدن دارد، بستگی دارد. معمولا فرانسه دو نوع ویزای اقامت کوتاه مدت و بلند مدت را برای متقاضیان صادر می کند. ویزای کوتاه مدت یا شنگن فرانسه با اعتبار کمتر از 90 روز مخصوص کسانی است که:

 • قصد عبور از فرودگاه های فرانسه را دارند.
 • خواستار شرکت در جلسه یا همایشی در فرانسه هستند.
 • خواستار دیدار خانواده می باشند.
 • مایل به گردشگری در فرانسه هستند.
 • خواستار ثبت نام در دوره آموزشی کوتاه مدت هستند.
 • خواستار ثبت نام در دوره کارآموزی می باشند.

معرفی آثار تاریخی فرانسه

زمانی که به عنوان توریست وارد فرانسه می شوید، بهتر است برنامه ریزی دقیقی در رابطه با سفر خود داشته باشید چرا که 45 اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو از کشور فرانسه وجود دارد و 37 اثر نیز در لیست آزمایشی قرار دارند و به زودی به فهرست میراث جهانی اضافه خواهند شد. 5 اثر تاریخی در کشور فرانسه در سال 1979 به عنوان اولین آثار وارد فهرست میراث جهانی یونسکو شدند که عبارتند از:

 • کلیسای وزلی
 • کلیسای جامع شارتر
 • مونت سنت میشل
 • کاخ ورسای
 • غارهای لاسکو

علاوه بر آثار ثبت شده در یونسکو، آثار دیدنی فراوانی وجود دارد که می تواند هر فردی را مجذوب کند. برای مثال دیدار از موزه لوور در فرانسه حداقل به یک روز زمان نیاز خواهد داشت. برخی از مهم ترین آثار دیدنی فرانسه در شکل زیر قابل رویت هستند.

مهم ترین آثار دیدنی در فرانسه

 

درباره زندگی در فرانسه

از نظر آب و هوایی می توان گفت کشور فرانسه وسعت زیادی دارد و همین امر شرایط آب و هوای فرانسه را متنوع نموده و شرایط اقلیمی مختلفی را برای این کشور فراهم آورده است. در مناطق جنوبی فرانسه آب و هوای معتدل حاکم است و در شمال و غرب این کشور آب و هوای سرد دیده می شود. در بین کشورهای اتحادیه اروپا فرانسه دومین کشور پرجمعیت این اتحادیه محسوب می شود. سالانه چندین هزار گردشگر به نقاط مختلف فرانسه سفر می کنند و این به علت وجود بیش از 80 نوع منطقه گردشگری در این کشور است. صنعت گردشگری فرانسه را به کشوری ثروتمند تبدیل کرده است. جالب است بدانید کشور فرانسه از صنایعی مانند ماشین آلات و هواپیماسازی و کشاورزی درآمدزایی قابل توجهی دارد.

همسایگان فرانسه

فرانسه در قسمت غربی قاره اروپا واقع شده است و مرز آبی فراوانی دارد، کانال انگلیس، خلیج بیسکی و دریای مدیترانه از شمال، غرب و جنوب در مرز فرانسه قرار دارند و فقط منطقه شرقی این کشور است که به صورت کامل مرز خاکی دارد. کشورهای آلمان، لوکزامبورگ، بلژیک، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا و انگلستان از طریق مرزهای آبی و خاکی به فرانسه متصل شده اند. در شکل زیر می توانید نقشه فرانسه را مشاهده کنید.

نقشه فرانسه

زبان کشور فرانسه

نظرسنجی ها و نظرات مهاجران نشان می دهد که بیشتر خارجی ها که در فرانسه زندگی می کنند به سرعت با شرایط این کشور آشنا شده و به راحتی در فرانسه زندگی میکنند. فقط این که مهم ترین نکته درمورد زندگی در فرانسه این است که همه شهروندان فرانسوی تعصب خاصی نسبت به زبان فرانسوی دارند و اصلا علاقه مند به این نیستند که مهاجران در این کشور به زبان انگلیسی سخن بگویند. در عوض اگر مهاجران به زبان فرانسوی صحبت کنند با روی خوش و خندان همه فرانسویان مواجه خواهند شد.

امروزه گذراندن دوره زبان در فرانسه یکی راه های مهاجرت به این کشور است. زبان فرانسوی یکی از زبان های رایج در جهان است و بسیاری از مهاجران به کشور کانادا نیز برای زندگی در این کشور به زبان فرانسوی نیاز پیدا می کنند. برخی از کشورهای فرانسوی زبان در جهان عبارتند از:

 • ساحل عاج
 • مالی
 • نیجر
 • موناکو
 • سنگال
 • توگو
 • بلژیک
 • سوئیس
 • هایتی
 • چاد
 • مراکش
 • کونگو
 • تونس

درباره شهر پاریس فرانسه

شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه از زیباترین شهرهای جهان به شمار می رود و بالغ بر 80% از مناطق دیدنی و زیبای فرانسه در این شهر دیده می شود و مقصد نهایی بسیاری از گردشگران است. از نظر شرایط تاریخی و فرهنگی کشور فرانسه را به 8 ناحیه تقسیم می کنند که این 8 ناحیه فرهنگ و تاریخ و نقاط دیدنی متنوعی دارد اگر تمایل دارید درباره فرانسه بدانید آشنایی با این 8 ناحیه خالی از لطف نخواهد بود. اما بد نیست بدانید که کیفیت زندگی در شهر پاریس آن هم علی رغم وضعیت گرانی این شهر، بالا است. جدول زیر نشانگر وضعیت شاخص های کیفیت زندگی در این شهر اروپایی است:

آیتم ها شاخص های عددی وضعیت
قدرت خرید 73.48 متوسط
ضریب امنیت 48.62 متوسط
مراقبت های درمانی 80.80 بالا
شرایط آب و هوا 90.41 بالا
هزینه زندگی 78.11 متوسط
نسبت قیمت املاک به درآمد 11.83 متوسط
نسبت زمان رفت و آمد ترافیکی 34.46 پایین
ضریب آلودگی 41.95 متوسط
کیفیت زندگی 151.33 خیلی بالا

درباره شهر پاریس فرانسه

نواحی مختلط کشور فرانسه

نواحی شمالی کشور فرانسه در جنگ جهانی دوم خسارت های بسیاری دیدند. در شمال شرق فرانسه فرهنگی ادغام شده از فرهنگ فرانسوی و بیشتر آلمانی خواهید دید. در کشور فرانسه به شهر پاریس و شهرهای اطراف آن ایل دو فرانس گفته می شود. در مورد مناطق مرکزی کشور فرانسه می توان گفت اهالی این منطقه بیشتر به کار کشاورزی اشتغال دارند و همین امر باعث شده اهالی این منطقه بیشتر از سایر نقاط بافت کهن خودشان را حفظ کنند. در این منطقه روستا و قلعه های تاریخی بسیاری می توانید ببنید پس اگر به ارگ ها و قلعه ها علاقه مند هستید سفر به غرب فرانسه را فراموش نکنید.

در مناطق غربی کشور فرانسه نیز کشاورزی از محبوبیت بالایی برخوردار است به صورتی که می توان گفت این منطقه به عنوان قطب کشاورزی فرانسه شناخته می شود. از طرفی جنوب غربی کشور فرانسه سواحل بسیاری دارد. در مورد جنوب شرقی فرانسه نیز می توان گفت این کشور از مهم ترین منطقه های فرانسه محسوب می شود و از نظر گردشگران بعد از پاریس این ناحیه از توریستی ترین مناطق فرانسه به شمار می رود که کانون توجه در این ناحیه از فرانسه شهر مارسی است. برگزاری جشنواره های مختلف در این کشور در افزایش محبوبیت این کشور بی اثر نبوده است. جشنواره های همچون فیلم کن و روز موسیقی و روز باستیل و هفته های مد و بسیاری از جشنواره های معروف دیگر در رشته های موسیقی و سینمایی و فشن و مد که هر ساله علاقه مندان بسیاری را به خود جلب می کند.

دین رسمی در فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که تنوع مذهبی فراوانی در آن یافت می شود. شاید بتوان گفت یکی از بزرگ ترین جوامع مسلمان اروپا نیز در فرانسه زندگی می کنند. دین رسمی در کشور فرانسه مسیحیت است و اکثر قریب به اتفاق فرانسوی ها، کاتولیک هستند. در فرانسه آزادی باور های مذهبی وجود دارد و به همین دلیل است که حدود 40% از جمعیت این کشور پیرو ادیان مختلف نیستند. در نمودار زیر می توانید تنوع مذهبی در فرانسه را مشاهده کنید.

توزیع جمعیت فرانسه بر اساس اعتقادات مذهبی

هزینه های زندگی در فرانسه

از سایر نکات حائز اهمیت درباره فرانسه هزینه زندگی در فرانسه است. فرانسه کشور گرانی به شمار می رود. برای اقامت در این کشور شما نیاز دارید هتل یا خوابگاه رزرو کنید که بر اساس نوع اقامت شما و مدت زمان اقامت و سطح هتل انتخابی این هزینه ها متفاوت خواهد بود. هزینه یک شب اقامت در هتل های لوکس این کشور بین 150€ تا 260€ (یورو) خواهد بود. شما در فرانسه این شانس را خواهید داشت که برای اقامت از خوابگاه ها استفاده کنید که در این صورت هزینه اقامت شما بین 15€ تا 50€ (یورو) خواهد بود.

عنوان هزینه مبلغ به یورو (€)
یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 13.00€
کاپوچینو 2.82€
برنج یک کیلو 1.81€
شیر 1 لیتر 0.99€
یک عدد نان سفید 500 گرمی 1.41€
1 کیلوگرم سینه مرغ 10.11€
1 کیلو گرم گوشت گاو 16.25€
آب (بطری 1.5 لیتری) 0.69€
هزینه حمل و نقل ماهانه 51.00€
یک لیتر بنزین 1.47€
خدمات شهری (قبض آب، برق و غیره) آپارتمان 85 متر مربعی 147.13€
1 دقیقه مکالمه تلفنی 0.19€
اینترنت پرسرعت 27.67€
یک جفت کفش چرم مردانه 112.10€
آپارتمان تک خواب درون شهری 671.89€
آپارتمان تک خواب برون شهری 515.10€
میانگین درآمد خالص ماهیانه 4130€

در واقع، بیشترین درصد از بودجه و توان مالی هر فرد در فرانسه صرف خرج و مخارج روزمره مربوط به خرید از بازار می شود که با توجه به نمودار زیر حدود 35.3% از کل بودجه هر فرد را تشکیل می دهد. بعد از آن هزینه اجاره خانه در فرانسه با 24.3% در رده دوم هزینه های زندگی در فرانسه قرار می گیرد:

توزیع هزینه های زندگی در فرانسه

درباره بازارهای فرانسه

کشور فرانسه از نظر اقتصادی رتبه 6 را در اقتصاد جهانی دارد. واحد پول این کشور یورو است. برای افرادی که به فرانسه سفر می کنند خرید در این کشور از محبوب ترین مراحل سفر به شمار می رود. مرکز خرید لس کواتر که در غرب پاریس واقع شده است مغازه های متعدد رستوران و فروشگاه های خوبی دارد و شهرت این مرکز خرید به علت وجود نمایندگی های برندهای معروفی همچون H&M و زارا در این فروشگاه است.

از دیگر مراکز خرید معروف فرانسه می توان به مرکز خرید ژوف روا اشاره کرد. این مرکز خرید که بین خیابان کرنج باتلیراز و مونمارت واقع شده است. این مکان پیاده رویی است به صورت سرپوشیده که تمامی برندها را در آن می توانید بیابید. به هرجهت اگر علاقه مند هستید در خصوص زندگی در فرانسه بررسی راه های مهاجرت به فرانسه اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایید.

سوالات پرتکرار در خصوص کشور فرانسه

افرادی که تمایل به ورود به کشور فرانسه دارند سوالات زیر را مطرح می کنند:

 • شرایط اقتصادی در فرانسه چگونه است؟ فرانسه یکی از پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی می باشد که به دلیل جاذبه های گردشگری، ثروت زیادی را به خود اختصاص داده است.
 • هزینه زندگی در فرانسه چقدر است؟ شهر پاریس از شهرهای گران دنیا می باشد. میزان هزینه زندگی از 900€ الی 1500€ (یورو) متغیر است.
 • شرایط بازار کار در کشور فرانسه چگونه است؟ این کشور رتبه 6 در اقتصاد را به خود اختصاص داده است.
 • شرایط یادگیری زبان فرانسوی به چه صورت است؟ زبان فرانسوی از زبان های رایج میباشد. هزینه تحصیل دوره زبان در فرانسه مقرون به صرفه حتی برای خارجی ها است.
4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *