مهاجرت به کشور هنگ کنگ

درباره هنگ کنگ

درباره هنگ کنگ

اگر بخواهید مطالبی درباره هنگ کنگ بدانید، خوب است این مقاله را که شامل بخش های مختلفی در زمینه معرفی هنگ کنگ می باشد، مطالعه نمایید و بر اطلاعات مهاجرتی خود بیافزایید. هنگ کنگ در زبان انگلیسی (Hong Kong) و در زبان چینی به (香港) خوانده می شود. اتباع خارجی با اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت یا خرید ملک به این جزیره مهاجرت می نماید و در نهایت طی شرایط خاصی به تابعیت و اقامت هنگ کنگ دست می یابند.

اگر قصد مهاجرت به هنگ کنگ را داشته باشید، می توانید از ایده آل ترین روش ها مانند تحصیلی و کاری اقدام نمایید. اخذ مشاوره و راهنمایی های لازم در امر مهاجرت ضروری است. بنابراین توصیه می گردد از مشاوره های یک وکیل کاربلد بهره بگیرید. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در این خصوص اطلاعاتی ارائه می گردد.

 • ویژگی های زیستی مردم هنگ کنگ  چیست؟
 • تاریخچه استقلال هنگ کنگ  چیست؟
 • آیا هنگ کنگ  به شهروندان خارجی تابعیت اعطا می کند؟
 • آیا هنگ کنگ  کشور مهاجرپذیر است؟
 • هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟
 • شرایط تحصیل در هنگ کنگ چیست؟

تاریخچه مختصری از مهاجرت به هنگ کنگ

در خصوص ارائه اطلاعات درباره هنگ کنگ، ابتدا مختصری از تاریخچه مهاجرت به هنگ کنگ را در اختیار شما قرار می دهیم. دهه 1840 میلادی، نخستین موج مهاجرت به هنگ کنگ آغاز گردید. در واقع هنگ کنگ به عنوان یک دروازه آزاد جهت مهاجرت از سوی انگلیسی ها محسوب می شد. به همین دلیل در بازه زمانی 1840 الی 1860 میلادی، رشد چشمگیری در تراکم و میزان جمعیت این منطقه مشاهده گردید. بسیاری از چینی ها دانش و تکنولوژی خود را به این منطقه آورده و زمینه های کارآفرینی را در این شهر بنا نهادند. برخی دیگر نیز که تجربه یا مهارت خاصی نداشتند، به عنوان کارگر در زمینه های مختلف شغلی در هنگ کنگ مشغول به کار شدند.

در پایان جنگ جهانی دوم سیل عظیمی از چینی ها به هنگ کنگ مهاجرت کردند و به همین دلیل بسیاری از مردمان هنگ کنگ، از جامعه چینی هستند. در دهه 1960 میلادی، کنترل کلیه امور مربوط به مهاجرت بر عهده نیروی انتظامی هنگ کنگ بود. اما در سال 1961 میلادی به بعد، اداره مهاجرت هنگ کنگ به عنوان نهادی مستقل تاسیس گردید و مسئولیت امور مربوط مهاجرت را بر عهده گرفت.

اطلاعات کلی درباره هنگ کنگ

کشورهای آمریکا، چین و ژاپن اصلی ترین شرکای تجاری هنگ کنگ محسوب می شوند. صنایع بزرگی که در هنگ کنگ وجود دارند و درصد بالایی از زمینه اقتصادی این کشور را تشکیل می دهند، نساجی، ساعت و اسباب بازی است. به طوری که طبق شاخص های بدست آمده و ارزیابی های انجام شده، درصد رشد اقتصادی این کشور معادل 60.8% برآورد گردیده است. درباره هنگ کنگ اطلاعات دیگری وجود دارد. به طور مثال پهناوری و مساحت هنگ کنگ تقریبا 1092 کیلومتر مربع محاسبه گردیده است.

در مجموع وضعیت مطلوبی برای سیستم اقتصادی این جزیره دیده می شود. به طوری درصد تولید ناخالص داخلی برابر با 1.9% و میزان سرانه معادل 58300 (میلیارد$) مشخص شده است. آموزش و ادامه تحصیل برای کلیه سنین فراهم می باشد و کلیه افراد اعم از خارجی و بومی می توانند در بهترین دانشگاه های این جزیره به تحصیل بپردازند.

اطلاعات کلی درباره هنگ کنگ

درباره مهاجرپذیری کشور هنگ کنگ

هنگ کنگ ترکیبی از فرهنگ غربی و شرقی است و عناصر مدرنیته و سنتی در این کشور با یکدیگر آمیخته شده و موجب ایجاد یک فضای رقابتی با جهان مدرن گشته است. هنگ کنگ در سطح قاره آسیا به یک قدرت اقتصادی بزرگ تبدیل شده است و به دلیل استفاده از انواع تکنولوژی ها در زمینه های تجارت و تحصیلی، تعداد مهاجران تحصیلی و کاری این کشور بسیار زیاد بوده و همچنان رو به افزایش است. تعداد دانشگاه های این کشور بالاست اما 6 دانشگاه از دانشگاه های هنگ کنگ در رده های 500 و 300 جهانی جای گرفته اند. مباحثی که در این دانشگاه ها برای دانشجویان تدریس می گردد، در قالب سطح علمی بین المللی است و همواره شاهد رشد روزافزون فضاهای آموزشی هنگ کنگ هستیم.

از آنجا که هنگ کنگ هر ساله بیشترین استقبال از مهاجران تحصیلکرده، متخصص و سرمایه گذار را دارد، لذا تلاش می کند تا دانشجویان خارجی بیشتری را به سمت خود جذب نماید. پایین بودن و مطلوبی هزینه زندگی در هنگ کنگ، هر ساله بر شمار مهاجران می افزاید. افراد خارجی از روش هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی می توانند به تابعیت و اقامت این کشور دست یابند و این به تنهایی می تواند امتیاز بزرگی به شمار رود. البته لازم است اطلاعات بیشتری درباره هنگ کنگ در اختیار داشته باشید.

روش‌ های مختلف مهاجرت به هنگ کنگ در 2022

به منظور اخذ اقامت در هنگ کنگ و مهاجرت به این جزیره زیبا و قدرتمند در سال 2022، روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها روش تجارت و کسب و کار می باشد. فضاهای تجاری اعم از زمینه های واردات و صادرات که در این کشور حاکم می باشد، همسان با کشورهای اروپایی بوده و بسیار پر قدرت است. بنابراین هر گونه فعالیت های تجاری و کسب و کار در هنگ کنگ به طور 100% با موفقیت روبرو می گردد. از دیگر زمینه های تجارت درباره هنگ کنگ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت است که مختص افرادی است که از وضعیت و شرایط مالی مطلوبی بهره می برند.

از آنجا که زمینه های بسیار زیادی جهت درآمدزایی در هنگ کنگ وجود دارد، لذا افراد در رفاه بیشتری زندگی می کنند. ضروری است برای این منظور نسبت به اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام نمایید. از دیگر ویزاهایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، ویزای کاری و تحصیلی است که هر دوی آنها طی مراحل و شرایط خاصی برای متقاضی صادر می گردد. دانشگاه های این جزیره از سیستم آموزشی عالی و قوی بهره می برد. بنابراین دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با بالاترین سطح علمی در مشاغل مختلف مشغول به کار می شوند.

درباره مکان های گردشگری هنگ کنگ

هنگ کنگ از لحاظ جغرافیایی واقع در جنوب شرقی چین می باشد و متشکل از جزیره های زیادی است. بنابراین ضمن خوش آب و هوا بودن، دارای مکان های توریستی جذابی است که برای هر گردشگری هیجان انگیز است. در اینجا به ذکر نام برخی از آنها می پردازیم و پیشنهاد می نمایید در سفر خود به هنگ کنگ، حتما از این مکان ها دیدن کنید:

 • قلعه ویکتوریا (Victoria Peak)
 • قایق های ستاره ای که در بندر ویکتوریا (Victoria Harbour) وجود دارند
 • معبد ونگ تای سین (Wong Tai Sin Temple)
 • محله سیم شا سویی (Tsim Sha Tsui)
 • بلوار ستارگان (Avenue of Stars) به احترام ستارگان بزرگ سینمای جهان مانند جکی جان و بروس لی
 • پارک اقیانوس (Ocean Park)
 • ناحیه تجاری مرکزی ویکتوریا (Victoria Central Business District)
 • مجسمه‌ بودای تیان تان (Tian Tan Buddha Statue) معروف به مجسمه بودای بزرگ (Big Buddha)
 • دهکده ماهیگیری تای او (Tai O Fishing Village)
 • خلیج ریپالس (Repulse Bay)
 • بازار بانوان هنگ کنگ واقع در خیابان تونگ چوی (Tung Choi) هنگ کنگ
 • شهربازی دیزنی لند هنگ کنگ (Hong Kong Disneyland)
 • بازار شبانه هنگ کنگ
 • برج ساعت هنگ کنگ

اکنون از اطلاعات اولیه درباره هنگ کنگ آگاهی پیدا کردید و همان طور که گفته شد از روش های مختلفی می توانید به این جزیره زیبا مهاجرت نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله علاقمندان را راهنمایی نمود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *