مهاجرت به کشور دانمارک

درباره ی دانمارک

درباره ی کشور دانمارک

کشور دانمارک در سال 2019 هم شادترین کشور دنیا شناخته شد درباره ی دانمارک اگر بخواهید بدانید دانمارک کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگن است. جمعیت این کشور 5.500.000 نفر و زبان رسمی آن دنیش است ولی زبان‌های فاروئی، گرینلندی و نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند.

درباره دانمارک مطالب فراوانی وجود دارد گرینلند و جزایر فارو بخشی از پادشاهی دانمارک به شمار می‌آیند اما به ترتیب در سال‌های 1948 و 1979 به آن‌ها خودگردانی اعطا شده است. دانمارک جنوبی ترین کشور حوزه ی اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است پلی به نام اورسوند است که دانمارک را به سوئد وصل می‌کند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است و با این وجود که این کشور در سال 1973 به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه اروپا وارد نشده است. 80.4%  مردم دانمارک مسیحی لوتری هستند.

درباره ی دانمارک و اقتصاد آن

دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان راضی‌ترین مردم جهان اعلام می‌ شوند و این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می‌ آید. دانمارک از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است. کشور دانمارک دارای دولت رفاه ‌است و از نظر پایین بودن اختلاف درآمد مردم ، رتبه ی اول جهان است. پرچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ ترین پرچمی در جهان است که از سال 1821 تا به حال برافراشته می شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید.

کشور دانمارک بعد از کشور ژاپن دارای قدیمی‌ ترین خاندان پادشاهی است. دانمارک دو سرود ملی دارد: یکی سرود شهروندان (با نام سرزمین دوست داشتنی) و دیگری سرود سلطنتی (به نام شاه کریستیان نزد دکل رفع ایستاد) آب و هوای دانمارک معتدل و مرطوب است و تابستان های معتدل و زمستان های سردی دارد. جزیره‌ی بورنهلم – در شرق – چندان معتدل نیست.

تقسیمات کشوری دانمارک

در تقسیمات کشوری جدید دانمارک که در سال2007 انجام شد، خاک اصلی کشور دانمارک به پنج استان (که در دانمارکی Region نامیده می‌شود) تقسیم گردید. خاک اصلی دانمارک به پنج استان و 98 شهرستان تقسیم شده است. استان‌ های دانمارک عبارتند از هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند و سید دانمارک. گرینلند و جزایر فارو نیز دو قلمرو برون‌ مرزی و خودگردان دانمارک به شمار می‌ آیند.

از سال 1973 دانمارک عضو اتحادیه اروپا – که سابقاً بازار مشترک اروپا نامیده می‌ شد – بوده است. در طی دوران عضویت دانمارک، اتحادیه اروپا در فعالیت های بیشماری نفوذ پیدا کرده است و مردم دانمارک اغلب در مسائل مربوط به رابطه کشور با اتحادیه اروپا به دو دسته تقسیم شده‌اند. دانمارک با عضویت خود در سازمان ملل در کمک به نیازمندان و برقراری صلح و ایجاد رشد و پیشرفت در دنیا و پیشبرد احترام به حقوق بشر تلاش کرده است. جمعیت دانمارک بیش از 5.4 میلیون نفر است. 85% از این جمعیت در شهرها زندگی می‌ کنند.

درباره ی دانمارک

درباره ی دانمارک و زندگی در آن

تقریباً 1.6 میلیون نفر در پایتخت یعنی کپنهاگ حوزه کپنهاگ بزرگ زندگی می‌ کنند. دومین شهر بزرگ دانمارک آرهوس (Århus) با جمعیتی در حدود 300.000 نفر می‌ باشد. زبان رایج در کشور دانمارکی است. تقریباً 5% از کل جمعیت دانمارک یعنی حدود 270.000 نفر خارجی هستند – که شامل مردم کشورهای شمال اروپا، اروپای مرکزی ، آمریکای شمالی، خاورمیانه و آفریقا آسیای جنوبی می‌ شوند. دانمارک بخشی از اسکاندیناوی است. دانمارک، 43.069 کیلومتر مربع وسعت دارد و از خاور به دریای بالتیک، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاژراک محدود می‌ شود. به دلیل فراوانی جزایر، دانمارک دارای خط ساحلی طولانی به طول 7.413 کیلومتر است. بیشتر نقاط دانمارک در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند و بخش وسیعی از خاک کشور دانمارک را زمین‌ های کشاورزی تشکیل می‌دهند.

دانمارک سرزمینی کم ارتفاع است و از جلگه‌ ای سرسبز و بسیار حاصلخیز، و مراتع فراوان تشکیل یافته است. رودهای آن کوتاه ولی پرآب است، از جمله استورو، اسکیرن، وارده و گودنا. بلندترین نقطه کشور 173 متر ارتفاع دارد. آب و هوای آن معتدل و مرطوب و پر باران است. دانمارک فاقد کوهستان است و ارتفاع بلندترین نقطه آن از سطح دریا به 173 متر می‌رسد. در پایان ضمن تشکر از مطالعه مقاله درباره دانمارک امیدواریم اطلاعات مفیدی در این خصوص بدست آورده باشید. از شما نیز دعوت به عمل می آوریم تا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به دانمارک با موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید تا شما را راهنمایی نمایند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =