مهاجرت

دریافت مستر کارت ایتالیا

دریافت مستر کارت ایتالیا

همواره یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان مهاجرت به کشور ایتالیا، اطلاع از شرایط دریافت مستر کارت ایتالیا و موضوعات پیرامون آن می باشد. متقاضیان مستر کارت کشور ایتالیا را طیف های مختلف مهاجران از جمله دانشجویان، کارگران، کارآفرینان و سرمایه گذاران تشکیل می دهند که بنا به ضرورت و جهت انجام عملیات تراکنشی روزمره خود نیازمند اخذ این نوع کارت اعتباری هستند. در کشور ایتالیا معمولا بانک های کمی مثل Banca UniCredit نسبت به صدور مستر کارت ایتالیایی اقدام می کنند.

 • مستر کارت ایتالیا چیست؟
 • شرایط اخذ مستر کارت ایتالیا در سال 2022 چیست؟
 • تفاوت مستر کارت مجازی و مستر کارت فیزیکی ایتالیا چیست؟
 • چه کسانی به مسترکارت ایتالیا نیاز دارند؟
 • محدودیت های استفاده از مسترکارت در این کشور چیست؟
 • آیا شهروندان خارجی می توانند از مسترکارت ایتالیا استفاده کنند؟
 • امتیازات اخذ مستر کارت کشور ایتالیا چیست؟

این بانک ها مستر کارت ها را در سه قالب مختلف شامل کارت اعتباری مستر کارت، دبیت مستر کارت یا کارت نقدی مسترکارت و نیز مسترکارت های مجازی یا Pre-paid صادر می کنند. متقاضیان در ایتالیا با اثبات هویت خود به دو صورت آنلاین و حضوری می توانند به این کارت ها دست یابند. اما شهروندان ایرانی متاسفانه از خود ایران قادر به درخواست نبوده و برای دریافت مستر کارت ایتالیا به کشور همسایه مسافرت نموده و از بانک ها یا موسسات مجاز اقدام نمایند. مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده راهنمائی هموطنان در هر زمینه از اخذ اقامت ایتالیا می باشند.

نگاهی به مستر کارت ایتالیا

مسلما تا بحال سخنی از مستر کارت یا ویزا کارت شنیده و یا لوگوی معروف این دو کارت اعتباری را در تبلیغات مسابقات ورزشی دیده اید. مستر کارت علاوه بر کمک در آسان سازی پرداخت های شما همچنین به شما در جهت حفظ نقدینگی و نیز تبدیل ارز در کشورهای مختلف کمک می کند. در کشور ایتالیا نیز مستر کارت جزء کارت های اعتباری پر کاربرد بوده و در انواع فروشگاه ها و نیز دستگاه های خود پرداز می توان از آن استفاده کرد. بانک ها و شرکت های مختلفی در ایتالیا هستند که به مشتریان خود خدمات مربوط به صدور مستر کارت را ارائه می دهند.


یکی از این بانک های معروف در کشور ایتالیا Banca UniCredit می باشد که به طور تخصصی و ویژه ای به صدور انواع کارت های اعتباری از جمله مستر کارت می پردازد. از جمله مستر کارت های صادره توسط بانک مذکور از نوع کارت نقدی (Debit Cards)، کارت اعتباری (Credit Card) و نهایتا کارت های مجازی (Prepaid Cards) می باشد. متقاضیان می توانند با در دست داشتن مدارک هویتی و سکونتی خود در کشور ایتالیا نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام نمایند.

تفاوت کارت های فیزیکی و مجازی ایتالیا

بانک های ایتالیایی دو نوع مستر کارت مجازی و فیزیکی برای متقاضیان صادر می کنند. اما این دو نوع کارت تفاوت های آشکاری با هم دارند که بایستی قبل از درخواست بدان توجه نمود. مستر کارت های ایتالیا سریعا برای متقاضی صادر می شود. این نوع کارت های اعتباری موسوم به کارت های فیزیکی سقف شارژ نداشته و مدت اعتبار چند ساله دارند و با استفاده از این کارت ها می توان خرید آنلاین نیز انجام داد. اما کارت های مجازی دارای محدودیت شارژ بوده و فقط یکبار شارژ شده و مدت اعتبار چند ماهه دارند. بر این اساس انواع کارت های فیزیکی صادره توسط ایتالیا در سال 2022 عبارتند از:

عنوان مستر کارتشرایط و امتیازات
V PAY ATM Cardامکان دریافت نقدی در ATM های کلیه بانک های داخلی و بین المللی، اجرای پرداخت های سلف سرویس در ATM ها و استفاده از خدمات SMS
Miles & More Gold Credit Cardتخفیف هزینه سالانه 50% برای سال اول (35€ یورو برای سال اول و 70€ یورو برای سال دوم)، 3000 مایل پاداش برای فعالسازی کارت و 1 مایل جایزه برای هر یورو خرج شده با استفاده از کارت
UniCreditCard Flexia Firstخرید از هرجای ایتالیا و خارج از ایتالیا، دریافت پول نقدی از کلیه ATM های دارای لوگو مستر کارت یا ویزا کارت، انجام خرید آنلاین
Maestro ATM Cardدریافت پول نقدی از 7700 شعبه و ATM شعبه UniCredit، استفاده از ATM های شبکه PagoBANCOMAT بدون پرداخت کمیسیون، تخفیف در فروشگاه های دارای برچسب Maestro

کاربردها و امتیازات مستر کارت ایتالیا

کاربردها و امتیازات دریافت مستر کارت ایتالیا

شما به عنوان یک مهاجر خارجی برای تسهیل در انجام پرداخت های روزمره خود نیازمند یک کارت اعتباری بین المللی می باشید و چه کارتی بهتر و معتبرتر از مستر کارت ایتالیا. از این طریق دانشجویانن می توانند هزینه ویزای تحصیلی ایتالیا و شهریه دانشگاهی خود را پرداخت کنند. کارگران خارجی شاغل در ایتالیا می توانند از مستر کارت ایتالیا جهت تراکنش های مالی روزمره خود همانند پرداخت خرج و مخارج خانواده و نیز پرداخت مالیات بر درآمد خود استفاده نمایند. کارآفرینان و سرمایه گذاران می توانند از مستر کارت ایتالیا برای انجام امورات تشکیل و ثبت شرکت خود بهره ببرند.

در حقیقت مستر کارت و ویزا کارت به طور گسترده ای مورد قبول تجار و فروشندگان ایتالیایی قرار دارد ولی آمکس و دیسکاور هرگز در ایتالیا به عنوان یک کارت اعتباری معتبر پذیرفته نمی شود. اما بین مستر کارت و ویزا کارت ایتالیایی تفاوتهای جزئی نیز وجود دارد. مستر کارت های ایتالیایی به دارندگان آنها امتیازات مختلفی را نیز فراهم می کنند. از جمله این مزایا و امتیازات می توان به بیمه حوادث، بیمه مسافرتی، رزرو هتل، پاداش خرید و غیره اشاره نمود.

مزایا و معایب ویزا کارت های ایتالیا

همانند هر کشور خارجی دیگری، ویزا کارت ها جزء کارت های اعتباری با مقبولیت بالا در بین مردم محسوب می شود. انواع ویزا کارت های صادره توسط بانک های ایتالیایی کلا در قالب 3 کارت اعتباری، کارت پیش پرداخت و نیز کارت بدهی ارائه می شود. اینها همگی جزء کارت های مورد حمایت شرکت بین المللی VISA می باشد. اما تنها تفاوت آن ها در استفاده از خط اعتباری و سقف شارژ موجودی می باشد. این کارت ها هر کدامیک دارای مزایا و معایبی است که اکنون به بررسی مفصل آن می پردازیم:

نوع ویزا کارت ایتالیامزایا (Pros)معایب (Cons)
کارت های بدهیمحافظت شده توسط PIN یا شماره شناسه شخصی و چیپهزینه های ATM بین المللی و هزینه تبدیل ارز
دسترسی به پول خودتان بدون نیاز به حساب مسافرتی مجزاهزینه های تراکنش خارجی
دسترسی آسان و راحت به نقدینگیبدون فاند یا اعتبار اضطراری بانکی
کارت های پیش پرداختپیش شارژ یورویی و خرج بدون هزینه اضافی برای تبدیل ارزپرداخت هزینه دریافت نقدی از ATM ها
محافظت شده توسط پین و چیپهزینه های بالای شارژ مجدد
جایگزینی فوری کارت و کارت های بک آپهزینه های تبدیل ارز انحصاری
قابل شارژ مجدد و پیگیری مخارج
کارت های اعتباریمحافظت شده توسط پین و چیپهزینه سالانه بالا
دسترسی به فاندهایی بیش از حد اعتباریتانهزینه دریافت نقدی
بدون هزینه تراکنش و تبدیل ارز
بیمه مسافرتی و امتیازات پاداش
جایگزینی سریع کارت

شرایط دریافت مستر کارت ایتالیا

همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، بانک های ایتالیایی انوع مستر کارت های مجازی یا فیزیکی را به دو روش درخواست مجازی و حضوری صادر می کنند. شهروندان خارجی حاضر در ایتالیا برای افتتاح حساب و دریافت مستر کارت ایتالیا راه آسانی پیش رو دارند. آنها از طریق درخواست آنلاین به سادگی می توانند متقاضی اخذ مستر کارت مجازی یا فیزیکی باشند. برای انجام این کار ارائه مدارک ذیل الزامی است:

 • ID معتبر (مثل پاسپورت)
 • کد مالیاتی ایتالیا (Codice Fiscale)
 • موافقت با مفاد قانون ضد پولشویی (AML)

با وجود تمام محدودیت های اقتصادی موجود برای هموطنان ما، در حال حاضر توانسته ایم، امکان دریافت مستر کارت اروپا و افتتاح حساب در این کشورها را برای هموطنان خود ایجاد کنیم. مهاجرت به ایتالیا شرایط و الزامات مختلفی دارد که با اخذ مشاوره از کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید فرآیند اخذ ویزای خود را تضمین نمائید.

پرسش های کلیدی درباره مسترکارت ایتالیا

در حال حاضر، ایتالیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و سفر است. افرادی که می خواهند در این کشور زندگی کنند، این فرصت را خواهند داشت که در کوتاه ترین زمان، با مسترکارت، خرید های خود را انجام دهند. می توان به این نکته توجه داشت که ایتالیا یکی از بهترین مقاصد سفر نیز هست. در نتیجه افرادی که می خواهند خریدی داشته باشند، با مسترکارت، دامنه وسیع تری از امکانات را در اختیار خواهند داشت. باید در نظر داشت که در برخی از فروشگاه های ایتالیا، خرید با مسترکارت ممکن است. حتی می توان سایر کارت های اعتباری را نیز استفاده کرد. با این حال استفاده از پول نقد ممکن نیست. پرسش هایی در این رابطه مطرح می شوند که عبارتند از:

 • مزیت اصلی دریافت مسترکارت در ایتالیا چیست؟ باید در نظر داشت که در حال حاضر، افرادی که مستر کارت دارند، می توانند تمامی نیازهای خود را برطرف کنند. خرید برخی از امکانات از جمله سیم کارت، بدون در اختیار داشتن مسترکارت در ایتالیا ممکن نیست.
 • آیا مسترکارت معتبرترین کارت در ایتالیا است؟ مستر کارت و ویزا کارت در ایتالیا کاملا معتبر است. با این حال باید در نظر داشت که برای بسیاری از خریدها، به راحتی می توان از مسترکارت استفاده کرد.
 • آیا بدون مسترکارت، می توان در ایتالیا خرید کرد؟ بسیاری از خریدهای خرده فروشی را می توان بدون مسترکارت نیز به دست آورد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *