مهاجرت به کشور فرانسه

دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

در مقاله حاضر قصد داریم تا شما را با دلایل ریجکتی ویزای فرانسه آشنا کنیم و نشان دهیم که با رعایت چه نکاتی می توان جلوی ریجکتی ویزا را گرفت. مسلما دقت و توجه کامل، آشنایی با قوانین مهاجرتی فرانسه، تسلط به زبان فرانسوی و از همه مهمتر دریافت مشاوره از یک وکیل خبره در این زمینه می تواند در به صفر رسیدن ریجکتی ویزای فرانسه بسیار موثر باشد. اما از مهمترین دلایل و علل ریجکتی ویزای فرانسه نیز می توان به نقص مدارک، پاسپورت نامعتبر، استقلال مالی ناکافی، داشتن سوء سابقه، عدم صداقت در جلسه مصاحبه و غیره اشاره نمود. دلایلی که در ادامه تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به تشریح کامل هر یک از آنها خواهند پرداخت.

مدارک ناقص از دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

اهمیت مرحله جمع آوری مدارک ضروری برای درخواست ویزای فرانسه زمانی بیشتر روشن می شود که بدانید نقص یا مفقودی در مدارک منجر به ریجکتی درخواست ویزا می شود. بنابراین قبل از شروع پروسه درخواست ویزای فرانسه تهیه چک لیستی از مدارک ضروری الزامی است. از جمله این مدارک می توان به پاسپورت معتبر، عکس پاسپورتی، فرم درخواست ویزای فرانسه، بیمه مسافرتی، گواهی اسکان در فرانسه، تاییدیه عدم سوء سابقه، بلیط پرواز رزرو شده، گواهی تمکن مالی مناسب و نیز رسید پرداخت هزینه ویزای فرانسه اشاره کرد.

مدارک ناقص از دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

عدم صداقت جزء دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

مبنای رسیدگی به درخواست و نیز صدور ویزای فرانسه همان مدارک و اطلاعاتی است که متقاضی ارائه می کند. بنابراین در صورت ارائه اطلاعات نادرست، جعلی و یا دستکاری شده و یا کتمان یکسری اطلاعات مهم منجر به ریجکتی ویزا خواهد شد. و این امر فقط مختص مرحله جمع آوری و ارسال مدارک نیست بلکه شامل مرحله انجام مصاحبه نیز می باشد. پس اگر در روز انجام مصاحبه آفیسر سفارت متوجه تناقض گویی، دروغ و یا کتمان حقایق شود این امر نهایتا می تواند منجر به ریجکتی ویزای فرانسه شود. پس در جلسه مصاحبه نیز حفظ خونسردی و پاسخ صریح، کامل و بی نقص به سوالات آفیسر سفارت فرانسه می تواند تاثیر بسزایی در تایید ویزایتان داشته باشد.

پاسپورت نامعتبر جزء دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

یکی از دلایل مهم و اصلی در ریجکتی ویزای فرانسه، ارائه پاسپورت نامعتبر و یا پاسپورتی با شرایط نامناسب می باشد. از جمله این موارد می توان به پاسپورت تاریخ گذشته یا منقضی، پاسپورت مخدوش و دستکاری شده، پاسپورت پاره شده، پاسپورتی با یک یا چند صفحه مفقودی اشاره نمود. مسلما وجود هر یک از این شرایط برای ریجکتی ویزای فرانسه کافی است. اما متقاضیان ویزای فرانسه جهت اطمینان از صحت پاسپورت خود بایستی بدانند که یک پاسپورت معتبر بایستی دارای شرایط زیر باشد:

پاسپورت نامعتبر جزء دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

سوء سابقه از دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

تقریبا یکی از شرایط ضروری مشترک برای درخواست انواع ویزای فرانسه (شامل ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی و ویزای اقامت سرمایه گذار) ارائه گواهی عدم سوء سابقه می باشد. بر این اساس وجود کوچکترین سوء سابقه کیفری در کارنامه متقاضیان مهاجرت به فرانسه به ریجکتی ویزای آنها منجر خواهد شد. در این زمینه از جمله مواردی که شامل ریجکتی ویزای فرانسه می شود می توان به انواع تخلفات منجر به زندان، عضویت در گروههای تروریستی و یا باندهای تبهکاری، سوء مصرف مواد مخدر، حمل مواد مخدر و غیره اشاره نمود. ضمنا اگر در هر مرحله از مراحل درخواست ویزای فرانسه ثابت شود که متقاضی/ متقاضیان درصدد کتمان سوء سابقه گذشته خود هستند در این صورت درخواستشان فورا ریجکت خواهد شد.

گواهی تمکن مالی ناکافی از دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

از مهمترین دلایل ریجکتی ویزای فرانسه می توان به عدم کفایت تمکن مالی متقاضیان اشاره نمود. موضوعی که در صورت اثبات آن توسط آفیسر سفارت، نتیجه اش ریجکتی ویزا ی فرانسه خواهد بود. بنابراین بدون اثبات تمکن مالی بمنظور زندگی در فرانسه در طی مدت اعتبار ویزا صدور ویزا منتفی است و متقاضیان نیز جهت اثبات تمکن مالی خودشان بایستی حساب بانکی یا Bank Account خودشان را به آفیسر مهاجرت ارائه نمایند. در حال حاضر نیز حداقل تراز لازم برای اخذ ویزای فرانسه 2022 از قرار زیر است:

گواهی تمکن مالی ناکافی از دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

بیمه مسافرتی جزء دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

ار مهمترین مدارک ضروری برای در خواست ویزای فرانسه همچنین می توان به ارائه بیمه مسافرتی یا Travel Insurance اشاره نمود. بدون بیمه مسافرتی و یا ارائه بیمه نامه نامعتبر نمی توان تاییدی ویزای فرانسه را گرفت. بنابراین متقاضیان برای اجتناب از ریجکتی ویزای خود بایستی به اعتبار بیمه نامه خود توجه کنند. در کل بیمه نامه ای در تمامی کشورهای عضو ناحیه شنگن و نیز کشور فرانسه معتبر است که دارای شرایط زیر باشد:

شرایط بیمه مسافرتی جهت اخذ ویزای فرانسه 2022
شرط اول برای کل دوره اقامت متقاضی در فرانسه معتبر باشد
شرط دوم در همه کشورهای عضو ناحیه شنگن معتبر باشد
شرط سوم پوشش خدمات دهی آن حدودا €30000 (یورو) باشد
شرط چهارم ضمنا همه مشخصات بیمه مثل اعتبار، موارد تحت پوشش و دامنه پوشش بیمه بایستی روی دفترچه بیمه ذکر شود

ایرانیان از طرق مختلفی می توانند به کشور فرانسه مهاجرت کنند منتها انتخاب روش مهاجرتی به شرایط و علایق هر متقاضی بستگی دارد. هموطنان عزیز جهت ارزیابی دقیق و کامل شرایط مهاجرتی خودشان به کشور فرانسه می توانند به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند تا از خدمات مشاوره ارائه شده توسط وکلای برترمان بهره گیرند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *