مهاجرت

دلایل ریجکتی ویزای هلند

دلایل ریجکتی ویزای هلند

بخش عمده ای از دلایل ریجکتی ویزای هلند به خود متقاضی برمی گردد و عمدتا نیز مربوط به مرحله جمع آوری مدارک لازم می باشد. گاها متقاضی می تواند مستعد رفتار غیرقانونی و یا رفتار غیرصادقانه باشد. بنابراین برخی از اطلاعاتی که او تهیه می کند ممکن است مطابق قوانین و مقررات مربوط به درخواست ویزای هلند نباشد و همین امر منجر به رد ویزای او می گردد. اما جالب است بدانید که ویزی هلند مخصوصا برای دانشجویان دارای نرخ پذیرش 99% است.

به همین دلیل مادامیکه کلیه شرایط و الزامات ویزایی تامین شده باشد، اداره مهاجرت و تابعیت هلند (IND) ویزایی را ریجکت نمی کند. اما در صورت ریجکت شدن درخواست ویزایتان نیز 28 روز فرصت خواهید داشت تا درخواست تجدید رسیدگی را آماده کنید. غالبا نیز درخواست تجدید رسیدگی به دادگاه استیناف هلند ارائه می شود. و در غیر اینصورت می توان مجددا از اداره مهاجرت و تابعیت هلند (IND) درخواست ویزا کرد. در ادامه نیز با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا در جریان علل ریجکتی ویزای هلند قرار گیرید.

ریجکتی ویزای هلند، از اول تا آخر!

قانونا مسئول رسیدگی به درخواست ویزای متقاضیان خارجی در هلند، اداره مهاجرت و تابعیت هلند (IND) می باشد. در این میان برخی درخواست ها به دلیل یا دلایل عدم تامین شرایط لازم جهت اخذ ویزا یا مجوز اقامتی توسط IND رد می شود. دلایلی که با عنوان دلایل ریجکتی ویزای هلند معروف است و ما در ادامه به توضیح مفصل این دلایل می پردازیم. اما در

صورت ریجکتی ویزای هلند نیز متقاضیان دو راه پیش رو خواهند داشت. راه اول این است که متقاضی با دلایل ریجکتی اعلام شده توسط IND قانع نشده و درخواست تجدید رسیدگی (استیناف) کند. ولی راه دوم نیز این است که متقاضی با توجه به دلایل اعلامی قانع شده و مجددا درخواست ویزا کند:

روش های قابل اجرا پس از ریجکتی ویزای هلند

مدارک ناقص از دلایل ریجکتی ویزای هلند

هر یک از مدارک لازم برای درخواست ویزای کشور هلند بسیار مهم و تعیین کننده است و به همین دلیل کوچکترین نقص و یا فقدانی در مدارک می تواند منجر به ریجکتی ویزای هلند گردد. پس اگر آفیسر ویزا متوجه شود که مدرک یا مدارک ارسالی ناقص و یا اشتباهی ارسال شده فورا درخواستتان را رد می کند. معمولا به متقاضیان مهاجرت به هلند توصیه می شود که از قبل لیستی از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای هلند را آماده کرده و فرآیند درخواست ویزای خود را با توجه به همین لیست ادامه دهند.

تمکن مالی ناکافی جزئی از دلایل ریجکتی ویزای هلند

برای آفیسرهای مهاجرت بایستی کاملا جا بی افتد که متقاضی برای اقامت و زندگی در هلند بودجه کافی را دارد. در واقع این بودجه مالی مختص پوشش هزینه های زندگی متقاضیان در هلند می باشد. پس عدم ارائه گواهی تمکن مالی کافی و یا ارائه تمکن مالی ناکافی یکی از مهمترین دلایل ریجکتی ویزای هلند محسوب می شود.

بر طبق قوانین کشور هلند، تمکن مالی مورد نیاز برای انواع درخواست های ویزای هلند از قرار زیر است:

نوع ویزامقدار تمکن مالی به یورو
درخواست ویزای اقامت کوتاه€1756.20 در ماه
درخواست مجوز اقامت جهت اقامت با اعضای خانواده€1756.20 در ماه
درخواست مجوز اقامت تحصیلی€932.87 در ماه
درخواست مجوز اقامت کاری€1756.20 در ماه

تمکن مالی ناکافی جزئی از دلایل ریجکتی ویزای هلند

در ضمن مقدار تمکن مالی برای مشاغل خاص در رشته های هنری و فرهنگی متفاوت از مشاغل دیگر بوده و از این قرار است:

شغلدرآمد ناخالص ماهیانه (یورو)
ویولن نواز€2383
بازیگر€4233
​کارگردان هنری کارگاه موسیقی/رقص / بازیگری€2987
مشاور هنری موسیقی/ اپرا€4020
​هماهنگ کننده پروژه هنری€2118
طراح رقص€3200
دنسر/ موسیقیدان€2039
مجری€4000
رهبر ارکسترای اول€4077
بازیگر اول یا هارپیست اول€2383
مجری کارگاه فرهنگی€2536
دیزاینر€1921
عوامل ارکستر موسیقی€2683
کارگردان€4233
تک نواز اپرا€4000
تک نواز ویولن سل€3017
متخصص فنی کارگاه فرهنگی€2118
خواننده€2971

پاسپورت نامعتبر از دلایل ریجکتی ویزای هلند

این دلیل یکی از شایع ترین دلایل ریجکتی ویزای هلند محسوب می شود. دلیلی که خود می تواند به ریز دلایل دیگری دسته بندی شود. مثلا پاسپورت پاره شده، پاسپورتی که ورق یا اوراقی از آن مفقود شده و یا پاسپورت منقضی شده همگی می تواند در دسته پاسپورت نامعتبر قرار گرفته و زمینه لازم برای ریجکتی ویزای هلند را فراهم کند. پس مطابق قوانین کشور هلند پاسپورت مناسب پاسپورتی است که دارای شرایط ذیل باشد:

پاسپورت نامعتبر از دلایل ریجکتی ویزای هلند

سوء سابقه از دلایل ریجکتی ویزای هلند

سوابق مجرمیت گذشته متقاضی فاکتور خیلی مهمی است چرا که آفیسر مهاجرتی این فاکتور را نیز در تایید و صدور ویزای هلند 100% لحاظ می کند. بنابراین درخواست ویزای متقاضیان مهاجرت به هلند در صورتی ریجکت خواهد شد که متقاضی با توجه به سابقه اش تهدیدی برای سیاست عمومی، رفاه عمومی و یا امنیت داخلی کشور هلند تشخیص داده شود. برای مثال درخواست متقاضیان دارای پیشینه عضویت در گروه های تبهکاری یا تروریستی و یا حمل و قاچاق مواد مخدر و امثالهم فورا ریجکت می شود.

مسائل مصاحبه از دلایل ریجکتی ویزای هلند

همان طوری که می دانید، مصاحبه یا Interview بخشی از مراحل درخواست ویزای کشور هلند به حساب می آید. و معمولا هم این مصاحبه در سفارت کشور هلند و به مدت فقط چند دقیقه انجام می گیرد. بنابراین رفتار و گفتار متقاضیان در این مرحله نیز زیر ذره بین است. مرحله ای که هم می تواند سکوی پرش متقاضی برای راهیابی به کشور هلند باشد و یا بالعکس سکوی سقوط و ریجکتی او را فراهم کند.

زبان بدنتان، اعتماد به نفستان، ظاهرتان همگی جزء فاکتورهای مهم و اثر گذار در مصاحبه ویزا محسوب می شوند. در این مرحله نیز آنچه که بیشتر از همه اهمیت دارد صادقانه پاسخ دادن به سوالات آفیسر سفارت می باشد. در صورتی که فیسر سفارت پاسخی خلاف واقع بشنود و یا احساس کند که متقاضی حقایقی را کتمان می کند، این مسلما به ریجکتی ویزای هلند منجر خواهد شد. برای آشنایی دقیق با شرایط و مراحل درخواست ویزای هلند توصیه میشود از مشاوره های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرید.

سوالات تخصصی در باب دلایل ریجکتی ویزای هلند

در بخش موخره مقاله پیشرو به مهم ترین سوالات شما پاسخ داده خواهد شد:

  • مدارک ناقص از دلایل ریجکتی ویزای هلند چگونه است؟ هر یک از مدارک لازم برای درخواست ویزای کشور هلند بسیار مهم و تعیین کننده است و به همین دلیل کوچکترین نقص و یا فقدانی در مدارک می تواند منجر به ریجکتی ویزای هلند گردد. پس اگر آفیسر ویزا متوجه شود که مدرک یا مدارک ارسالی ناقص و یا اشتباهی ارسال شده فورا درخواستتان را رد می کند. معمولا به متقاضیان مهاجرت به هلند توصیه می شود که از قبل لیستی از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای هلند را آماده کرده و فرآیند درخواست ویزای خود را با توجه به همین لیست ادامه دهند.
  • تمکن مالی ناکافی جزئی از دلایل ریجکتی ویزای هلند به چه صورت است؟ برای آفیسرهای مهاجرت بایستی کاملا جا بی افتد که متقاضی برای اقامت و زندگی در هلند بودجه کافی را دارد. در واقع این بودجه مالی مختص پوشش هزینه های زندگی متقاضیان در هلند می باشد. پس عدم ارائه گواهی تمکن مالی کافی و یا ارائه تمکن مالی ناکافی یکی از مهمترین دلایل ریجکتی ویزای هلند محسوب می شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *