ویزای مسافرتی آلمان

راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان

راهنمای ویزای توریستی آلمان
Rate this post

متقاضیان برای ورود به کشور آلمان نیاز به یک راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان دارند تا به بدون ریسک بتوانند وارد این کشور شوند. در برنامه ریزی و سفر به یکی از کشورهای اروپا، باید همواره کشور آلمان را به دلیل پروازهای ارزان قیمت، هتل ­های پیشرفته و مکان های گردشگری زیبا در نظر داشته باشند. در مقاله راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان به ویزای توریستی این کشور، اخذ این ویزا و شرایط آن خواهیم پرداخت.

فرانکفورت یکی از شهرهای زیبای کشور آلمان می­ باشد و همچنین مونیخ نیز با کافه ­های کوچک و زیبا یکی از جاذبه­ های زیبای این کشور است. بررسی شرایط اخذ ویزا یکی از مهم ترین مسائل در ارتباط با ویزای توریستی می­ باشد که توسط موسسه معتبر حقوقی صورت می پذیرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات حقوقی در باب اخذ اقامت ویزاهای مختلف، تابعیت و بهره گیری از خدمات شهروندی می باشد.

 شرایط اخذ ویزای کشور آلمان

برای مهاجرت و سفر به کشور آلمان، بسیاری از اشخاص که از اتباع عضو کشورهای اتحادیه می باشند نیازی به اخذ ویزا ندارند> درحالیکه اتباع خارج از اتباع اتحادیه اروپا نیازمند اخذ ویزا می باشند. به عبارت دیگر برای سفر به کشور آلمان سه شرط مهم برای متقاضیان وجود دارد که به شرح زیر است:

 •     ملیت افراد
 • هدف از اقامت
 •  طول مدت اقامت

همچنین متقاضی در مورد ویزا و موارد بالا به سه گروه زیر تقسیم می ­شود:

 •    بدون نیاز به اخذ ویزا
 •   ویزای کوتاه مدت مانند ویزای توریستی و ویزای کسب و کار
 •    ویزای طولانی مدت مانند ویزای تحصیلی

کشور آلمان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می ­شود که به اصطلاح ویزای این کشورها معروف به ویزای شنگن می ­باشد. در ادامه مقاله راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان ، با ما همراه باشید.

 شرایط ویزای توریستی کشور آلمان

تمام متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، برای ورود به این کشور، نیاز به ویزای توریستی کشور آلمان دارند. ویزای توریستی کشور آلمان تا 90 روز اعتبار دارد و در مدت زمان اقامت در این کشور، به هیچ وجه مجوز تحصیل و کار نخواهید داشت. برای تحصیل و مشغول شدن به کار باید برای ویزای کار یا تحصیل اقدام نمایید. شرایط مورد نیاز برای ویزای توریستی کشور آلمان به شرح زیر می­ باشد:

ارائه مدارکی برای اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه­ های اقامت درکشور آلمان

بیمه سلامت با حداقل پوشش 30 هزار یورو که در تمام کشور­های شنگن معتبر باشد.

 متقاضی در صورت عدم داشتن مدارکی برای اثبات سرمایه کافی، باید یک دعوتنامه از شخصی که در این کشور، متعهد به پوشش تمام هزینه ­های سفر متقاضی می­ باشد را، ارائه نماید. شما عزیزان می ­توانید برای دریافت مشاوره در باب راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان با دفاتر ما تماس مستقیم داشته و مشاوره رایگان داشته باشید و یا با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل بفرمایید.

 طول مدت اخذ ویزای توریستی آلمان

متقاضیان برای اخذ ویزای کوتاه مدت باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نمایند. در موارد استثنا این امکان وجود دارد که در یک کشور دیگر که اقامت ندارند، درخواست ویزا نمایند. مدت زمان لازم برای صدور ویزای توریستی حدودا بین 3 الی 10 روز به طول می ­انجامد. برای صدور ویزای شنگن با توجه به زمان درخواست ویزا و در اوج سفر ممکن است بیشتر به طول انجامد. همواره بهتر است متقاضیان چند ماه قبل از سفر، تقاضای ویزا نمایید.

اولین راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان این است که متقاضیان باید مدارک لازم را به صورت حضوری به سفارت آلمان ارائه دهند. حداکثر مجوز اقامت توریستی متقاضیان 90 روز می­ باشد و بنابر هدف سفر مقدار دقیق روز مشخص می­ شود. به عنوان مثال اگر متقاضی در حال برنامه ریزی برای سفر به کشور آلمان به مدت یک هفته باشد، به وی دقیقا مجوز 7 روزه اعطا می­ شود.

تمدید مدت ویزای توریستی بسیار سخت می ­باشد پس بهتر است همیشه متقاضیان یک هفته بیشتر برای اخذ ویزا درخواست دهند. اکنون در رابطه با راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان، به بررسی مدارک لازم برای اخذ این ویزا می­ پردازیم.

مدارک و مراحل لازم برای اخذ ویزای شنگن

مدارک و اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزای شنگن برای بیشتر کشورهای عضو یکسان می­ باشد که به شرح زیر می ­باشد:

 •  تکمیل فرم
 • درخواست ویزا
 •  ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی گذرنامه
 •    سه قطعه عکس
 •   ترجمه رسمی اسناد ملکی، مدارک شغلی و منابع مالی
 •    بلیط رفت و برگشت هواپیما به کشور مقصد
 •  بیمه مسافرتی
 •  برگه تأییدیه رزرو هتل
 •  دعوت نامه

اولین گام برای تعیین وقت سفارت برای مصاحبه و پس از آن درخواست ویزا و تکمیل فرم درخواست کشور مورد نظر می­ باشد که باید از کنسولگری مربوطه شخصاً یا اینترنتی اخذ شود. اعتبار پاسپورت باید حداقل 6 ماه بعد از تاریخ تقاضای ویزا باشد. مشخصات عکس باید رنگی، دارای زمینه روشن، تمام رخ و جدید باشد که به طور کامل با ظاهر کنونی متقاضی شباهت داشته باشد.  برای هر متقاضی هزینه بیمه در کل سفر باید حداقل ۳۰ هزار یورو باشد. اشخاص برای اخذ ویزا باید بیمه‌ مسافرت شخصی یا جمعی تهیه نمایند.

 راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان

نکاتی در مورد ویزای توریستی شنگن آلمان

قوانین آلمان تعیین نموده است که متقاضیان نمی ­توانند بیش از 90 روز در یک دوره شش ماهه اقامت داشته باشند. متقاضیان باید برای سفر مجدد به کشور آلمان، 6 ماه صبر نمایند. از آخرین روز خروج از خاک کشور آلمان، پاسپورت یا گذرنامه شما باید حداقل تا چهار ماه معتبر و دارای اعتبار باشد. پاسپورت یا گذرنامه باید دو صفحه خالی برای اخذ ویزا داشته باشد. جهت دریافت ویزای شنگن برای افرادی مانند همسران خانه‎دار یا کودکان تحت تکلف، مدارک کسب و کار و ارائه صورت‎ حساب بانکی مرتبط به همسر یا پدر ضروری می باشد.

نخستین ورود متقاضی به مرز کشورهای عضو شنگن باید دقیقاً از کشوری باشد که در فرم درخواست خود اعلام و بر طبق آن ویزای توریستی اخذ کرده است. تغییر راه ورودی می‎تواند در مرزهای شنگن مشکلاتی بوجود آورد و حتی امکان دارد ویزای متقاضی باطل و مجبور به بازگشت به کشور خود شود.

جاذبه­ های گردشگری کشور آلمان

در ارتباط با راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان، در انتها بهتر است با برخی از مکان­های دیدنی این کشور آشنا شوید. شهر برلین که دارای موزه­ های زیبا و تاریخی می­ باشد. رودخانه کنستانس که بزرگترین رود خانه کشور آلمان است و در جنوب غربی این کشور قرار دارد.جنگل­ های سیاه که در نزدیکی مرز فرانسه قرار دارد. شهر مونیخ که دارای پارک های زیبا و قصرهای سلطنتی می باشد. پارک ملی برشتسگادن در منطقه آلپ قرار دارد. شهر کلن که یک شهر تاریخی با کلیساهای جامع بزرگ می ­باشد. قلعه نیسوانستاین که در نزدیکی فوسن قرار دارد. باغ وحش هاگن بک که در شهر هامبورگ قرار دارد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری با تجربه، برترین ارائه دهنده خدمات برای مهاجرت به آلمان می باشد. در حال حاضر بهترین مسیر ورود به کشور آلمان مهاجرت از طریق گرفتن ویزای کاری آلمان می باشد که بهتر از قبل از اقدام برای مهاجرت به این کشور لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان را بررسی نمائید.  برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با راهنمای ویزای توریستی شنگن آلمان می­ توانید جهت مشاوره با موسسه ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سه =