مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا

راه های سرمایه گذاری در کانادا

راه های سرمایه گذاری در کانادا

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا راه های سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور به آسانی قابل انجام است یا خیر. با این مقاله در مورد راه های سرمایه گذاری در کانادا، می توانید اطلاعات زیادی را در رابطه با مهاجرت به این کشور به دست آورید. اقدام به مهاجرت در این کشور از جمله مسائلی می باشد که در طی سال های گذشته مورد استقبال اشخاص متقاضی در زمینه موضوع مهاجرت به این کشور قرار گرفته است.

  • پیش نیاز مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چیست؟
  • چه راه هایی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد؟
  • برای دستیابی به یک سرمایه گذاری موفق در کشور کانادا چه باید کرد؟
  • ویزای سرمایه گذاری کانادا چیست و چه مزایایی دارد؟

لازم به ذکر می باشد که به صورت عادی برای گرفتن ویزای یک کشور راه های گوناگون وجود دارد، در حال حاضر راه های مختلفی در زمینه مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد، با این توضیح که این امکان نیز وجود دارد که از راه های گوناگون نظیر گرفتن ویزای تحصیلی این کشور نیز اقدام شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات و دریافت مشاوره با مشاورین زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

معرفی راه های سرمایه گذاری در کانادا

در رابطه با موضوع مهاجرت از روش سرمایه گذاری در این کشور مطالب متناقض زیادی وجود دارد. همان طور که می دانید این کشور از جمله کشورهایی است که هم اکنون تعداد زیادی از اشخاص متقاضی در رابطه با موضوع مهاجرت وجود دارد. در ویزاهای مربوط به سرمایه گذاری کانادا به طور معمول دولت ها اقدام به برنامه ریزی در راستای تشویق نمودن اشخاصی که دارای تابعیت خارجی می باشند و همچنین هدف سرمایه گذاری در کشور کانادا را دارند، می کنند. اقدام به مهاجرت از روش سرمایه گذاری از جمله روش های ممکن در زمینه مهاجرت و همچنین موفقیت درگرفتن حق اقامت این کشور می باشد. در صورتی سرمایه گذاران و اعضای خانواده آنها می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند که دارای شرایط زیر باشند:

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

از جمله روش های مهاجرت از روش تخصص و همچنین موفقیت در زمینه دریافت اقامت این کشور می توان به روش خرید ملک و هم چنین دریافت ویزای کاری این کشور اشاره کرد. سرمایه گذاری در این کشور دارای شرایط ویژه و خاصی است. با این توضیح که کلیه این اشخاص در صورتی که دارای شرایط خاصی باشند، قادر می باشند که از کلیه امکانات در مورد ویزای سرمایه گذاری کانادا بهره مند شوند. کلیه اشخاص قادر می باشند که بعد از موفقیت در گرفتن ویزای سرمایه گذاری از راه های سرمایه گذاری در کانادا نسبت به دریافت حق شهروندی این کشور اقدام کنند. اما انواع راه های سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت دائمی این کشور عبارتند از:

انواع راه های سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت دائم کانادا

اقدامات لازم برای ورود پول به کانادا

در اولین مرحله در راستای شروع نمودن تجارت و همچنین شروع به کسب کار، این اشخاص ملزم می باشند که از مواردی مانند میزان قیمت ملک و میزان مخارج و همچنین هزینه زندگی در این کشور و یا میزان لازم در راستای اقدام به سرمایه گذاری نمودن در این کشور اطلاعات لازم را کسب نماید. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات در مورد مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. متقاضیان در راستای شروع تجارت و همچنین موفقیت در زمینه اشتغال در این کشور ملزم می باشند که کلیه مراحل سرمایه گذاری به عنوان یک برنامه کلی در زمینه تجارت را اجرا نمایند.

راه های سرمایه گذاری موفق در کانادا

از جمله شرایط لازم برای موفقیت در زمینه راه های سرمایه گذاری در کانادا میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

به همراه داشتن چکیده و خلاصه کارهای مقدماتی اولیه و هم چنین داشتن اهداف کسب و کار در این کشور، به همراه داشتن مدارکی که بیانگر توانایی شخص در انجان دادن خدمات ویژه ای می باشند، اقدام به تعیین و انتساب نمودن تیم مدیریتی در این کشور، اقدام به تعیین نوع سهام ارائه شده از جانب شرکت و هم چنین داشتن شرایط لازم برای خرید سهام، اقدام به در نظر گرفتن کلیه شرایط مالی این اشخاص و هم چنین کلیه هزینه های لازم برای این اشخاص، اقدام به پرداخت هزینه ثبت شرکت، داشتن شرایط لازم برای خرید سهام شرکت در این کشور لازم می باشد.

اقدام به تعیین نمودن میزان و هم چنین مبلغ تمکن یا ساپورت مالی، اقدام به فراهم نمودن کمترین میزان لازم سرمایه برای اقدام به ثبت شرکت، اقدام به پرداخت هزینه و مخارج لازم در راستای سرمایه گذاری در این کشور، اقدام به پرداخت هزینه لازم برای نگهداری شرکت به ازای هر سال.

راه های سرمایه گذاری موفق در کانادا

مزایا و معایب انتخاب کانادا بعنوان مقصد سرمایه گذاری

سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند علی رغم این که کانادا کشوری توسعه یافته است و اقتصادی قدرتمند دارد، انتخاب این کشور معایبی را نیز به همراه خواهد داشت. از جمله مزایای انتخاب کانادا می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • منابع غنی: کانادا بزرگ ترین صادرکننده منابع معدنی در دنیا است و 60% شرکت های دولتی استخراج منابع معدنی دنیا در معاملات بازار سهام کانادا فعالیت می کنند. در نتیجه انتخاب کانادا با توجه به نیازهای روبه رشد دنیا برای منابع معدنی، نفت، فلزات و محصولات کشاورزی می تواند بسیار سودآور باشد.
  • امنیت اقتصادی: بنابر تحقیقات موسسه اقتصادی جهانی، نظام بانکی کانادا، امن ترین نظام بانکی در دنیا است.
  • پول ملی معتبر: سرمایه گذارانی که سرمایه خود را تبدیل به دلار کانادا می نمایند با توجه به اعتبار و ارزش آن در واقع سرمایه خود را در برابر نوسانات بازار حفظ نموده اند.

معایب انتخاب کانادا عبارت هستند از:

  • نبود تنوع: بازار کانادا از نبود تنوع رنح می برد چرا که بیش از 70% فعالیت های تجاری در این کشور در 3 بخش انرژی، مواد معدنی و فعالیت های مالی خلاصه شده است.
  • اقتصاد کوچک: اگرچه کانادا اقتصاد قدرتمندی دارد اما به لحاظ مقیاس کوچک است.

سرمایه گذاری در کانادا با ویزای استارت آپ

برنامه ویزای استارت آپ یا The Start-up Visa Program یکی از برنامه های سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا 2020 است که به سرمایه گذار اجازه راه اندازی کسب و کار خود در هر جای کشور را می دهد. اما به یاد داشته باشید برای اینکه فرد و کسب و کار او بتواند در این برنامه تایید شود بایستی از عهده تامین یکسری شرایط و الزامات نیز برآید. ابتداء ساکن بیزنس فرد بایستی نوآورانه، خلاق و اشتغال زا بوده و بتواند در سطح جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. اما جزئیات ریز این برنامه سرمایه گذاری در سال 2020 از این قرار است:

پارامتر شرح
شرایط کسب و کار کلیه متقاضیان بایستی هر کدام حداقل 10% حق رای در تعیین تکلیف سهام مهم شرکت داشته باشند. پس از دریافت PR، متقاضی نقش مدیریتی بر عهده می گیرد. عملیات اصلی شرکت بایستی در کانادا انجام شود. شرکت بایستی در کانادا تشکیل شود.
نامه ساپورت مالی متقاضیان نیازمند اخذ نامه ساپورت از سازمان مربوطه هستند که ثابت کند آنها مایل به سرمایه گذاری و حمایت مالی استارت آپ خود هستند. این سازمان ها عبارتند از:
شرکت های سرمایه خطرپذیر 200000$ (دلار کانادا) سرمایه
گروه های سرمایه گذار فرشته 75000$ (دلار کانادا)
سرمایه گذاران شرکتی
شرایط زبان امتیاز حداقل سطح 5 معیار زبان کانادایی (فرانسه یا انگلیسی)
پول اقامت دولت کانادا به این ویزای سرمایه گذار حمایت مالی نمی دهد. پس اثبات تمکن مالی جهت اقامت کل خانواده الزامی است.

دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا

هم اکنون متقاضیان زیادی برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری در این کشور اقدام می کنند. با این توضیح که این اشخاص قادر می باشند که از دو روش زیر برای دریافت نمودن این ویزا اقدام نمایند که عبارتند از اقدام به سرمایه گذاری در این کشور از طریق ورود به استان کبک و از طریق فدرال. لازم به ذکر است که مهاجرت به کانادا از روش ویزای سرمایه گذاری فدرال هر ساله با تغییرات زیادی مواجه می شود ولی متاسفانه هم اکنون دیگر این روش مهاجرتی امکان پذیر نمی باشد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات در مورد هزینه اقامت در کانادا به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید، از جمله راه های سرمایه گذاری در کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • انجام فعالیت حرفه‌ ای که به صورت شخصی باشد مانند باز نمودن انواع مغازه
  • ثبت یک شرکت مدنی که حداقل از دو شخص تشکیل شده باشد
  • ثبت شرکت از نوع تضامنی که شخصی باشد
  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود در این کشور
  • ثبت شرکت سهامی در این کشور
  • ثبت کلیه شعب مربوط به شرکت

سرمایه گذاری در کانادا با برنامه داوطلب استانی

علاوه بر برنامه ویزای استارت آپ، برنامه داوطلب استانی یا همان PNP معروف نیز جزء برنامه های سرمایه گذاری در کشور کانادا برای اخذ PR می باشد. این برنامه به هر استان کانادایی اختیار این را می دهد که متقاضیان یا سرمایه گذاران واجد صلاحیت را دعوت کرده و به آنها اقامت کانادایی در همان استان را بدهند. اکثر PNP ها حداقل یک دسته ویزای کارآفرین یا ویزای سرمایه گذار برای ارائه دارند. از جمله استان هایی که سرمایه گذاران خارجی می توانند برای شروع کسب و کار خود درخواست دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آلبرتا
  • یوکون
  • اونتاریو
  • نوآ اسکوشیا
  • بریتیش کلمبیا
  • مانیتوبا
  • نورث وست تریتوریز
  • پرنس ادوارد آیلند
  • نیو برونزویچ
  • نیوفاندلند و لابرادور
  • ساسکاچوآن

مسیر اخذ اقامت دائم کانادا از طریق منابع مالی

شهروندی کانادا را نمی توان با پول خرید ولی با یک برنامه مهاجرتی مخصوص سرمایه گذاران می توان به این مهم دست یافت. این برنامه جذاب برنامه ویزای سرمایه گذار کبک (QIIP) می باشد. برنامه سرمایه گذار کبک را به خاطر داشته باشید چراکه با توسل به این برنامه مالکان شرکت ها و سرمایه گذاران پولدار به راحتی می توانند به ویزای اقامت اقامت دائم (PR) کانادا دست یافته و در ادامه راهی آسان و سریع برای اخذ تابعیت کانادایی بیابند. اما شرط اصلی اخذ PR کانادا از این طریق آن است که سرمایه گذار خارجی در بخش مالی مورد تایید دولت کبک مبلغی در حدود 1200000$ (دلار کانادا) سرمایه گذاری کند. لازم به ذکر است که داوطلبان بر اساس فاکتورهایی شامل سطح تحصیلات، سابقه مدیریتی، سن، مهارت زبان، اقامت و خانواده در کبک و قرارداد سرمایه گذاری به صورت زیر امتیازدهی و انتخاب می شوند:

فاکتور/ معیار گزینشی حد نصاب امتیازی
سن ماکسیمم 10 امتیاز
سابقه مدیریتی ماکسیمم 10 امتیاز
سطح تحصیلات ماکسیمم 12 امتیاز
دانش زبان فرانسه یا انگلیسی ماکسیمم 22 امتیاز
انطباق پذیری ماکسیمم 5 امتیاز
قرارداد سرمایه گذاری ماکسیمم 25 امتیاز
اقامت خانوادگی ماکسیمم 8 امتیاز
کل امتیازات 92 امتیاز
حداقل امتیاز لازم جهت تایید 40 امتیاز

امتیازات ورود دارایی شخصی به کانادا

اما حالا که با شرایط درخواست سرمایه گذاری از طریق برنامه QIIP آشنا شدید، بهتر است کمی هم درباره امتیازات و مزایای این برنامه مهاجرتی هم آشنا شوید. این امتیازات عبارتند از:

امتیازات سرمایه گذاری در کانادا

اولا سرمایه گذاری 1200000$ (دلار کانادا) توسط خود دولت کبک ضمانت شده و پس از 5 سال به فرد بازگردانده می شود. دوما سرمایه گذاری پَسیو بوده و پس از انجام سرمایه گذاری به ایفای هیچ نقش مدیریتی نیازی نیست. سوما این نوع برنامه سرمایه گذاری شامل اقامت کل خانواده بوده و تمام اعضا نیز از امتیازات وضعیت PR کانادا شامل مراقبت درمانی عمومی، آموزش رایگان، دسترسی به دانشگاه های معتبر و… بهره مند می شوند. توجه کنید که امکان درخواست تابعیت کانادایی از این طریق پس از اقامت پیوسته حدود 1095 روز در طی 5 سال برای متقاضیان امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع روش های اخذ اقامت دائم یا تابعیت کانادا با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

سوالات پرتکرار در خصوص سرمایه گذاری در کانادا

از سوالات پرتکرار در خصوص سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

  • چه مقدار سرمایه برای اخذ اقامت دائم کانادا نیاز است؟ به عنوان یک سرمایه گذار مهاجر، فرد اصلی و خانواده او می توانند با سرمایه گذاری 800000$ (دلار) برای حداقل 5 سال تحت برنامه فدرال، اقامت دائم را دریافت کنند. این مربوط به متقاضیانی است که قصد اقامت در هر نقطه از کانادا به جز کبک را دارند.
  • خارجی غیر مقیم اجازه سرمایه گذاری در کانادا را دارند؟ عمدتا این موضوع برای ایرانی ها سخت می باشد ولی اکنون سرمایه گذاری با مبالغ 210000$ یا 800000$ (دلاری) یا به صورت استارت آپ و خرید 30% از سهام شرکت های کانادایی شدنی است.
  • متداول ترین برنامه های سرمایه گذاری در کانادا کدامند؟ اوراق قرضه پس انداز کانادا CSB، صندوق مبادله ارزی ETF، گواهینامه سرمایه گذاری تضمینی GIC و صندوق متقابل کشوری.
  • برای خرید یک بیزینس در کانادا چه مقدار سرمایه نیاز است؟ برنامه های مختلف خرید بیزینس از استان های مختلف در کانادا جایگزین خوبی برای مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور است و حداقل سرمایه گذاری لازم اغلب به اندازه 100000$ (دلار کانادا) است.
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا چگونه است؟ خارجی ها می توانند فقط برای استفاده خود یک ملک مسکونی داشته باشند (ساکنان دائم به دو ملک محدود می شوند). قبل از خرید ملک، افراد خارجی باید به مدت یک سال در کشور اقامت داشته باشند. افرادی که قصد تاسیس شرکت در کشور کانادا را دارند باید از آن ملک به عنوان مکان شرکت استفاده نمایند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  39  =  40