مهاجرت به کشور اتریش

راه های مهاجرت به اتریش

راه های مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش یکی از پرمخاطب ترین روش های مهاجرتی به اروپا است و در برخی از راه های مهاجرت به اتریش رقابت فراوانی میان متقاضیان وجود دارد. روش های مختلفی مانند تحصیل، کار، پناهندگی، ازدواج و غیره در کشور اتریش وجود دارد که به متقاضیان اجازه می دهد تا راهی کشور اتریش شوند. این روش ها دارای شرایط خاص است که باید مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کرد.

  • بهترین راه مهاجرت به اتریش چیست؟
  • آیا می توان در اتریش پناهنده شد؟
  • چگونه می توان به اتریش مهاجرت کرد؟
  • شرایط کار در اتریش چیست؟

شرایط کاری در کشور اتریش به گونه ای است که بالاترین سطح متقاضیان مهاجرت به اتریش از این طریق درخواست خود برای دریافت ویزا را به ثبت می رسانند. پس از آن مهاجرت تحصیلی به اتریش مورد توجه متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار گرفته است چرا که کیفیت علمی دانشگاه های این کشور بر کسی پوشیده نیست. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سطح بالای تقاضای مهاجرت به این کشور، به بررسی راه های مهاجرت به اتریش خواهیم پرداخت. (8 راه اصلی مهاجرت به اتریش) کدام راه ها هستند؟

بررسی راه های مهاجرت به اتریش

کشور اتریش برای پذیرش مهاجران خارجی به کشور خود راه های مختلفی را در نظر گرفته و برای هر یک از آن ها ضوابط مشخصی را تعیین کرده است. 8 راه اصلی مهاجرت به اتریش را با هم بررسی میکینم. شهروندان اروپایی برای مهاجرت به اتریش تنها به دریافت اجازه اقامت در این کشور نیاز خواهند داشت اما شهروندان سایر کشورها بسته به نوع ملیت خود ناچار هستند برای مهاجرت به اتریش ویزای مربوطه را دریافت کنند. در حال حاضر دلایل کاری و تحصیلی، مهم ترین دلایلی هستند که به شهروندان خارجی اجازه می دهند تا به کشور اتریش مهاجرت کنند. 8 راه اصلی مهاجرت به اتریش به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت عبارتند از:

هر یک از روش های فوق باید مورد تایید سفارت اتریش باشد و متقاضیان باید کلیه مدارک و اسناد خود را به سفارت کشور اتریش در محل زندگی خود تحویل دهند. کیفیت بالای زندگی در اتریش با پایین بودن میزان جرم، سطح بالای امنیت اجتماعی و زیرساخت های تفریحی جذاب منعکس می شود. اولویت بندی مهاجرت به اتریش را می توان در شکل زیر مشاهده کرد اگرچه شرایط فرد است که روش مهاجرت را شکل می دهد.

چگونگی مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

اتریش یکی از کشورهای قدرتمند اروپایی در زمینه آموزش عالی است و به همین دلیل مهاجران زیادی سالانه از همین طریق راهی این کشور می شود. دانشجویان در کشور اتریش باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که فرصت های محدودی برای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد. هزینه تحصیل در کشور اتریش رایگان است و دانشجویان بین المللی می توانند در کشور اتریش به صورت پاره وقت کار کنند. امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی محدود موجود در کشور اتریش نیز برای دانشجویان ممکن است. دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش باید هزینه های زندگی خود در این کشور را پرداخت کنند. از آن جا که یافتن کار پاره وقت امری دشوار است، توصیه می شود که متقاضیان تحصیل در اتریش بر روی درآمد حاصل از کار دانشجویی در این کشور برنامه ریزی نکنند.

فراوانی دانشجویان خارجی در دانشگاه های برتر اتریش به درصد

هزینه زندگی دانشجویی در کشور اتریش، بسته به سبک زندگی افراد می تواند از 700€ تا 1100€ (یورو) در طول یک ماه متغیر باشد. بنابراین دانشجویان با توجه به هزینه حق ثبت نام (شامل امکان استفاده از بیمه، امکانات آموزشی و ورزشی دانشگاه و در برخی مواقع یک وعده غذایی در روز) سالیانه به حدود 9100€ تا تا 14000€ (یورو) نیاز خواهند داشت. متقاضیان پس از آن که پذیرش خود را دانشگاه های اتریش دریافت کردند، می بایست برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش به سفارت این کشور مراجعه کنند تا مجوز حضور در کشور اتریش را دریافت کنند:

برترین دانشگاه های اتریش

ویزای جستجوی کار از راه های مهاجرت به اتریش

یکی از مهمترین ویزاهای موجود در اتریش، ویزای جستجوی کار است. به کمک این ویزا، متقاضیان میتوانند تا سقف 6 ماه در اتریش بمانند و در صورتیکه شغل مورد نظر خود را در این مدت بیابند، میتوانند اقامت موقت خود را به اقامت بلند مدت تبدیل کنند. ویزای کار اتریش پس از 2 سال، قابلیت تمدید خواهد داشت. پس متقاضیان با توجه به معیارهای امتیازآور زیر میتوانند با کسب حداقل 70 امتیاز از 100 امتیاز ماکسیمم صلاحیت دریافت ویزای جستجوی کار اتریش را پیدا کنند:

آیتم ها امتیاز
مهارت ویژه ماکسیمم امتیاز: 40
فراغت از تحصیل از دانشگاه در مقطع کارشناسی 20
داشتن مدرک کارشناسی در رشته های ریاضیات، رایانه، علوم پایه، تکنولوژی 30
داشتن مدرک دکترا در رشته های فوق 40
در مشاغل مدیریتی کلان و با داشتن شرکت یا بیزینس معتبر مورد تأیید اداره بازرگانی اتریش باشد و درآمد سالانه زیر را اخذ کرده باشد: از 50000€ تا 60000€ (یورو) 20
از 60000€ تا 70000€ (یورو) 25
بیشتر از 70000€ (یورو) 30
فعالیتهای تحقیقاتی برتر و ثبت اختراع 20
جوایز علمی شناخته شده 20
سوابق کاری ماکسیمم امتیاز: 20
هر یکسال سابقه کاری مرتبط با رشته 2
سابقه 6 ماه کار در اتریش 10
دانش زبان ماکسیمم امتیاز: 10
دانش زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A1 5
دانش زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A2 10
سن ماکسیمم امتیاز: 20
تا 35 سالگی 20
تا 40 سالگی 15
تا 45 سالگی 10
تحصیلات در اتریش ماکسیمم امتیاز: 10
مدرک کاردانی در اتریش 5
مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در اتریش 10
ماکسیمم امتیاز مجاز 100
مینیمم امتیاز لازم جهت کسب صلاحیت 70

متقاضیان کاریابی در اتریش نیازمند آن هستند که گواهی تمکن مالی خود را از طریق بانک دریافت کنند تا دولت اتریش اطمینان حاصل کند که متقاضی توانایی پرداخت هزینه های عمومی اسکان خود را دارد.

ویزای جستجوی کار از راه های مهاجرت به اتریش

شرایط کاری در اتریش

نرخ بیکاری در اتریش در سال 2021 به دلیل شیوع بیماری کرونه به 9.5% رسید با این وجود کافی است افراد مهارت های شغلی لازم و تسلط به زبان آلمانی داشته باشند تا بتوانند پس از ورود به اتریش با ویزای جستجوی کار، شغل مناسبی پیدا کنند و ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری اتریش نمایند. متوسط درآمد در اتریش بالا است و مردم این کشور قدرت خرید خوبی دارند. منتهی باید توجه داشت که میزان دقیق درآمد را عوامل مختلفی از جمله جنسیت، حوزه کاری، سطح تحصیلات، سابقه کاری و غیره مشخص می کند. متوسط درآمد در اتریش در سال 2021 به شرح ذیل است:

حوزه کاری متوسط درآمد ماهانه در اتریش به یورو
بخش خصوصی €3610
بخش دولتی €3880

نمودار زیر اطلاعات کافی در خصوص دستمزد در اتریش را در اختیار شما قرار می دهد:

مقایسه متوسط درآمد در کشور اتریش به یورو

مهاجرت از طریق کارت آبی به اتریش

به کمک کارت آبی اروپا شهروندان غیر اروپایی می توانند به مدت دو سال، در صورت داشتن تخصص، در کشور اتریش کار کنند. این کارت در صورتی در اختیار فرد قرار خواهد گرفت که او توسط یکی از کارفرمایان معتبر در کشور اتریش، دعوتنامه رسمی دریافت کند. همچنین اداره کار در کشور اتریش باید تایید کند که هیچ شهروند اتریشی و اروپایی توانایی اشتغال به آن کار را نخواهد داشت.

تنها افرادی که حداقل 3 سال در دانشگاه تحصیل کرده و مدرک دانشگاهی دریافت کرده باشند قادر به دریافت این کارت خواهند بود. رشته تحصیلی هر فرد همچنین باید با شغل مورد نظر او همخوانی داشته باشد و درآمد نهایی او باید 1.5 برابر میانگین درآمد سالیانه در کشور اتریش باشد. پروسه دریافت کارت آبی حداقل 8 هفته بطول خواهد انجامید. راه های مهاجرت به اتریش این امکان را برای شهروندان خارجی ایجاد می کند که بتوانند در یک بازه زمانی کوتاه مدت از طریق قانونی راهی کشور اتریش شوند و اقامت این کشور را بدست آورند. (8 راه اصلی مهاجرت به اتریش) را در این مقاله بررسی کردیم.

مراحل اخذ بلوکارت اتریش

سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به اتریش

یکی دیگر از راه های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در این روش، سرمایه گذاران می توانند از دو روش کارآفرینی و ثبت شرکت و نیز اثبات تمکن مالی اقدام نموده و نسبت به اخذ اقامت کشور اتریش مبادرت نمایند.  در نمودار زیر ما تلاش کرده ایم تا با استفاده از آخرین آمار و اطلاعات روز شرایط و ضوابط هر یک از این دو روش سرمایه گذاری در اتریش 2021 را تشریح نمائیم:

دو روش سرمایه گذاری در اتریش

دو روش مذکور از جمله روش هایی است که هر دو طیف کارآفرینان و سرمایه گذاران ایرانی می توانند ضمن سرمایه گذاری همچنین اقامت خانوادگی کشور اتریش را نیز به دست آورند. در صورتی که قصد دارید از طریق سایر راه های مهاجرت به اتریش راهی این کشور شوید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

سوالات پرتکرار در باب راه های مهاجرت به اتریش

برای بررسی راه های مهاجرت به اتریش اطلاع از موارد زیر ضروری است:

  • ساده ترین راه برای مهاجرت به کشور اتریش چیست؟ بدون تردید ساده ترین راه مهاجرت به کشور اتریش در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی این کشور است.
  • آیا می توان از طریق ویزای جستجوی کار به اتریش سفر کرد؟ در صورت در اختیار داشتن مدرک دانشگاهی، تسلط به زبان آلمانی و داشتن سابقه کار مناسب این مهم نیز امکان پذیر است.
  • شرایط سرمایه گذاری در اتریش چگونه است؟ در حال حاضر پروسه مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری بسیار حساس و دشوار است و متقاضیان این امر باید در سپردن پرونده مهاجرتی خود به وکلای مهاجرتی دقت فراوانی داشته باشند تا دچار مشکل و درگیری با کلاهبرداران نشوند.
  • روند مهاجرت کاری به کشور اتریش چگونه است؟ برای مهاجرت کاری به کشور اتریش، متقاضی باید علاوه بر تسلط به زبان آلمانی و در موارد معدود زبان انگلیسی، سابقه کار مناسبی داشته باشد و از یک کارفرمای اتریشی پیشنهاد کاری دریافت کرده باشد.
4.9/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :