مهاجرت به کشور نروژ

راه های مهاجرت به نروژ

راه های مهاجرت به کشور نروژ

بر اساس طرق مهاجرت قانونی می توان راه های مهاجرت به نروژ را بر اساس مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه گذاری و ازدواج و الحاق به خانواده تعریف نمود. سالانه افراد زیادی به دلایل شرایط بسیار مطلوب اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و آموزشی جهت مهاجرت انتخاب می­ نمایند. پیشنهاد ما به دوستان عزیزمان اینست که قبل از هرگونه تصمیم گیری در زمینه راه های مهاجرت به نروژ با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمائید.

آیا ازدواج با یک تبعه نروژی می تواند مسبب اخذ اقامت این کشور شود؟

بعد از ادامه تحصیل در این کشور می توان برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمود؟

خیلی دیگر از این دست سوالات از سوی شما متقاضیان عزیز عنوان می گردد که شاید به جواب برخی از اینها در این نوشتار برسید همچنین شما برای انتخاب راهی مناسب جهت مهاجرت به این کشور می توانید با مشاورین و وکلای متخصص در این زمینه مشاوره نمائید.

راه های مهاجرت به نروژ بصورت قانونی

نروژ کشوری زیبا و کوهستانی است که در شمال قاره ­ی اروپا قرار دارد. جمعیت این کشور حدوداً 600.000 نفر است. ناگفته نماند مردم این کشور به یکی از شادترین مردم جهان معروف می ­باشند. نرخ بیکاری در نروژ بسیار پایین و مردم از درآمدهای بالایی برخوردارند. بطوریکه در حال حاضر نروژ دارای بالاترین رتبه های جهانی در زمینه درآمد، سلامت، محیط زیست و توانایی های شهروندی می ­باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارند می ­بایست در ابتدا نسبت به اخذ یک کدام از ویزاهای این کشور متناسب با شرایطشان اقدام نمایند.

البته برخی از افراد از طریق راه های غیر قانونی و مسیرهای خطرناک وارد این کشور شده و درخواست پناهندگی به نروژ را می ­نمایند که با شرایط کنونی طی نمودن این مسیر بسیار سخت شده است. اما با وجود راههای قانونی که برای مهاجرت به کشور نروژ وجود دارد، مهاجرت قاچاقی به این کشور منطقی و صحیح نیست. ما در این مقاله قصد بر این داریم تا به بررسی راه های مهاجرت به نروژ بپردازیم. از علاقمندان به این موضوع دعوت می­ نمائیم تا مطالب را تا پایان مطالعه فرمایند.

زندگی در کشور نروژ دارای امتیازهای بسیار بالایی همچون فرصت های شغلی بسیار مناسب، صلح پذیر بودن، رشد و ثبات اقتصادی پایدار، کیفیت آموزشی مناسب و… می ­باشد که مهاجرت به این کشور علاقمندان بسیاری دارد. افراد با توجه به اهدافی که دارند می ­توانند هر یک از ویزاهای کشور نروژ از جمله ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای خرید ملک و … را اخذ و به این کشور سفر نمایند.

تحصیل از راه های مهاجرت به نروژ

همانطور که بیان نمودیم نروژ از سیستم آموزشی بسیار مناسب و با کیفیتی برخوردار است. سالانه دانشجویان زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده و با اخذ ویزای تحصیلی این کشور به نروژ مهاجرت می­ نمایند. تحصیل در دانشگاه های نروژ بصورت رایگان است و دانشگاه های این کشور از جمله برترین دانشگاه های جهان بشمار می ­روند. با به دلایل فوق دانشجویان بسیاری درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های این کشور ارسال می ­نمایند.

به دلیل افزایش درخواست دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های نروژ، پذیرش بصورت رقابتی صورت می ­گیرد و دانشجویان براساس شایستگی و میزان برخوردای از سطح علمی آنان پذیرش می ­شوند. دانشگاه های نروژ هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می­ نماید. دانشجویان در مقطع کارشناسی باید به زبان نروژی تسلط لازم را داشته باشند زیرا تدریس در این مقطع به زبان نروژی صورت می­ گیرد اما تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی ارائه می­ گردد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند می­بایست قبل از ورود به این دوره نسبت به زبان نروژی مهارت لازم را کسب نموده باشند. با اینحال امکان یادگیری این زبان قبل از ورود به دوره کارشناسی برای دانشجویان وجود دارد. ناگفته نماند اجازه انجام کار ضمن تحصیل برای دانشجویان وجود دارد. آنها می­ توانند به انجام کارهای دانشجویی ضمن تحصیل پرداخته و از این طریق بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را تأمین نمایند.

تخصص یا کار از راه های مهاجرت به نروژ

کشور نروژ با کمبود نیروی متخصص و حرفه ای در بازار های کاری خود مواجه می­ باشد. از همین رو با صدور ویزای کاری به جذب نیروهای متخصص خارجی برای جبران کمبود نیروهای خود پرداخته است. اخذ ویزای کاری نروژ تنها با داشتن دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایان نروژی امککان پذیر است. اما با اینحال نوع دیگری ویزا بنام ویزای جستجوی کار در این کشور وجود دارد که افراد با اخذ این ویزا می ­توانند به نروژ سفر نموده و به مدت 6 ماه به جستجوی کار بپردازند.

ناگفته نماند افراد با اخذ این ویزا اجازه انجام کار در کشور نروژ را نخواهند داشت. در صورتیکه فرد بتواند شغل مورد نظر خود را بیابد، با تبدیل ویزای جستجوی کار به ویزای کاری و اخذ مجوز کار نروژ اجازه انجام کار در این کشور به وی داده خواهد شد. افرادی که موفق به اخذ ویزای کار نروژ می­ شوند، اعضای خانواده آنها نیز می ­توانند به آنها ملحق شده و در کشور نروژ به انجام کار و یا ادامه تحصیل بپرداند. این دسته از افراد پس از 5 سال کار در نروژ و پرداخت مالیات به دولت نروژ می­ توانند اقامت دائم این کشور را اخذ بنمایند.

راه های مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق خرید ملک

از دیگر راه های مهاجرت به نروژ خرید ملک در این کشور است که نسبت به دیگر راه های مهاجرت به نروژ از ریسک بیشتری برخوردار می ­باشد. افرادی که قصد خرید ملک در نروژ را دارند بهتر است در ابتدا با مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه مشاوره نمایند. افراد برای اینکه بتوانند از طریق خرید ملک در این کشور اقامت دائم نروژ را اخذ نمایند بایستی ملک خریداری شده را به مدت 5 سال در اختیار خود نگه داشته و تصمیم به فروش آن ننماید.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به نروژ که افراد می­ توانند در کمترین زمان اقامت دائم نروژ و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند ازدواج است. افرادی برای ازدواج با اتباع نروژی باید دارای شرایط زیر باشند: طرفین باید حداقل به مدت 2 سال با یکدیگر ارتباط داشته و برای اثبات این امر باید مدارکی مانند عکس، فیلم ارائه نمایند. همسر نروژی می ­بایست برای تبعه ­ی خارجی درخواست ویزای ازدواج نماید که در اینصورت دولت نروژ برای وی ویزایی با اعتبار 90 روز صادر خواهد نمود. پس از ثبت ازدواج زوجین در نروژ به تبعه­ خارجی اقامتی 2 ساله اعطا می­ گردد. در صورتیکه ازدواج زوجین بصورت قانونی باشد و صحت زندگی مشترک آنها به دولت نروژ اثبات گردد، فرد خارجی می ­تواند برای اخذ تابعیت نروژ اقدام نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ مراجعه نمائید.

مهاجرت به نروژ از طریق کارآفرینی

دولت نروژ از کارآفرینان و سرمایه گذارانی که قصد ایجاد کسب و کار و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارند استقبال می­ نماید. بطوریکه تسهیلات بسیار مناسبی را در اختیار آنان قرار می­ دهد. از جمله راههای کارآفرینی در کشور نروژ ثبت شرکت می­ باشد که بدین منظور فرد می­ بایست دارای یک طرح و یا ایده ای اقتصادی که موجب رشد اقتصاد در نروژ می­ گردد را ارائه نماید. همچنین افراد می ­توانند با اخذ ویزای سرمایه گذاری در نروژ به این کشور مهاجرت نموده و از طریق خرید اوراق قرضه دولتی که بصورت سرمایه قابل برگشت و غیر قابل برگشت می­ باشد به سرمایه گذاری در این کشور بپردازد. مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنما و پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه راه های مهاجرت به نروژ می ­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *