مهاجرت تحصیلی اوکراین

رشته آسیب شناسی در اوکراین

رشته آسیب شناسی در اوکراین

تحصیل رشته آسیب شناسی در اوکراین با توجه به شرایط دانشگاه های این کشور می توانست گزینه ای ایده آل برای بسیاری از افراد باشد. اوکراین امروزه درگیر تنش هایی با روسیه است و به همین دلیل است که در حال حاضر نمی توان این کشور را به عنوان مقصد مطمئنی برای مهاجرت در نظر گرفت و از همین رو است که بهتر است فرد کشورهای دیگری را در نظر داشته باشد. با این حال نمی توان انتظار داشت که این جنگ ها برای مدت طولانی ادامه داشته باشد و به همین دلیل است که به زودی شرایط مهاجرت دوباره به اوکراین از طریق تحصیل باز خواهد شد. دانشگاه های این کشور شرایط نسبتا مناسبی دارند و این مسئله می تواند میزان توجه به این کشور را افزایش دهد.

اوکراین یکی از کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل به حساب می آید و به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته است البته باید در نظر داشت که این کشور از نظر کیفیت آموزش در رشته آسیب شناسی نیز در شرایطی نسبتا مناسب قرار دارد. افرادی که رشته آسیب شناسی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند، باید مقدمات لازم برای تحصیل در این رشته را فراهم کنند و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله بررسی خواهند کرد که تحصیل در رشته آسیب شناسی در اوکراین چه شرایطی را به همراه خواهد داشت.

  • مهم ترین محدودیت های تحصیل رشته آسیب شناسی در اوکراین چیست؟
  • هزینه تحصیل رشته آسیب شناسی در این کشور چقدر است؟
  • بهترین دانشگاه های آسیب شناسی در این کشور کدامند؟
  • شرایط کار یک پاتولوژیست در کشور اوکراین چگونه است؟

شرایط تحصیل رشته آسیب شناسی در اوکراین

برای تحصیل در رشته آسیب شناسی در تمامی کشورهای دنیا، متقاضی در مرحله اول باید مدرک تحصیلی خود در مقطع کارشناسی پزشکی را به دست آورده باشد تا بتواند در رشته آسیب شناسی به عنوان یک دوره تخصصی شرکت کند. علاقمندان به تحصیل در اوکراین نیز باید شرایط مشابهی را طی کنند. دوره انترنی نیز باید برای تحصیل در این رشته با موفقیت به پایان برسد. باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر تحصیل رشته آسیب شناسی در این کشور حدود 4 سال به طول خواهد انجامید.

دانشگاه پزشکی بوگومولتس به عنوان بهترین دانشگاه اوکراین برای تحصیل در رشته آسیب شناسی شناخته می شود که البته رتبه 388 اروپا و همچنین 1342 جهان را به دست آورده است. در صورتی که نمی توان این دانشگاه را به عنوان یکی از دانشگاه های برتر جهان معرفی کرد اما با توجه به شرایط مالی موجود در این کشور می توان انتظار داشت که با تحصیل در این کشور می توان مسیر مهاجرت به کشورهای اروپایی را برای خود فراهم آورد.

آکادمی پزشکی استوماتولوژیکال اوکراینی نیز دومین دانشگاه این کشور برای تحصیل در رشته آسیب شناسی است که رتبه 1345 جهان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه پزشکی خارکیف و دانشگاه پزشکی بوکوفینیان نیز از دیگر دانشگاه های برتر اوکراین برای تحصیل در رشته آسیب شناسی به حساب می آیند و افراد با توجه به رزومه تحصیلی خود می توانند یکی از این دانشگاه ها را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

شرایط تحصیل رشته آسیب شناسی در اوکراین

هزینه تحصیل رشته آسیب شناسی در اوکراین

برای تحصیل رشته آسیب شناسی در اوکراین به بودجه های سنگین نیاز نخواهد بود و دانشجویان می توانند با هزینه های بسیار مقرون به صرفه در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند و شرایط مناسبی از نظر مالی به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر جهان برای خود ایجاد کنند. در حال حاضر باید به این نکته توجه داشت که شرایط تحصیل در اوکراین ممکن است پس از درگیریهای کنونی با روسیه دچار تحول شود و به همین دلیل باید اطلاعات خود در رابطه با تحصیل در این کشور و همچنین سایر کشورهای جهان را در اسرع وقت بروز رسانی کرد.

دانشجویان در اوکراین نباید انتظار داشته باشند که بورسیه تحصیلی دریافت کنند اما می توان گفت که امکان کار ضمن تحصیل برای آن ها وجود خواهد داشت و از این طریق می توان به درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی در این کشور دست پیدا کرد. در تصویر زیر می توان نمایی کلی از شرایط مالی دانشجویان رشته آسیب شناسی را مشاهده کرد.

نمایی کلی از شرایط مالی دانشجویان رشته آسیب شناسی در اوکراین

شرایط کار یک پاتولوژیست در اوکراین

برای همه افرادی که مهاجرت به خارج از کشور را انتخاب می کنند، شرایط کار در کشور مقصد از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و با وجود این که اوکراین یکی از کشورهای نه چندان مطرح اروپایی است، می توان گفت که بسیاری از شهروندان خارجی به دلیل شرایط حاکم بر این کشور، دریافت اقامت آن از طریق کار را می پذیرفتند. در حال حاضر شرایط اقامت در این کشور به دلیل تنش های سیاسی چندان مناسب نیست اما می توان گفت که یک پاتولوژیست در این کشور به طور متوسط 53400UAH (هریونیا) در ماه درآمد دارد و این مبلغی کافی برای زندگی در این کشور است. در صورتی که تمایل به زندگی در بهترین کشورهای جهان را دارید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه همراهی کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *