مهاجرت تحصیلی فیلیپین

رشته آسیب شناسی در فیلیپین

رشته آسیب شناسی در فیلیپین

شرایط تحصیل رشته آسیب شناسی در فیلیپین به گونه ای است که به بسیاری از افراد توصیه می شود تا کشور دیگری را برای تحصیل انتخاب کنند. محدودیت های زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارد و به همین دلیل همه افرادی که فیلیپین را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، قادر نخواهند بود تا در آینده حرفه ای خود شرایط مناسبی داشته باشند. افرادی که رزومه های تحصیلی ارزشمند در اختیار دارند حتما باید به این موضوع توجه داشته باشند که این کشور یکی از آخرین گزینه هایی است که می توانند در آسیای شرقی به دنبال آن باشند و رتبه های علمی دانشگاه های این کشور نیز به خوبی این مسئله را به اثبات می رساند.

در رشته آسیب شناسی، دانشجویانی که مدرک پزشکی خود را دریافت کرده اند، آماده خواهند شد تا به عنوان یک متخصص وارد بازار کار شده و شرایط مناسبی را برای خود ایجاد کنند. از طرف دیگر باید به این نکته اشاره داشت که پزشکان پاتولوژیست، کمترین ارتباط مستقیم را با بیماران خواهند داشت و به همین دلیل است که تنش های موجود در کار آن ها در کمترین سطح ممکن در میان پزشکان قرار دارد و این یکی از بزرگترین امتیازاتی است که تحصیل در این رشته می تواند به همراه داشته باشد. در همین راستا، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله بررسی خواهند کرد که تحصیل در رشته آسیب شناسی در فیلیپین چگونه می تواند آینده فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

  • شرایط تحصیل رشته آسیب شناسی در فیلیپین چیست؟
  • آیا می توان پس از تحصل در این کشور، به عنوان پزشک متخصص به ایران بازگشت؟
  • هزینه تحصیل رشته آسیب شناسی در این کشور چقدر است؟
  • شرایط کار پاتولوژیست ها در فیلیپین چگونه است؟

فرایند تحصیل رشته آسیب شناسی در فیلیپین

افرادی که رشته آسیب شناسی را برای ادامه تحصیل خود در خارج از کشور انتخاب می کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که به مدرک پزشکی نیاز دارند و البته باید مدرک زبان خود را نیز دریافت کرده باشند. محدودیت های تحصیل در فیلیپین برای تحصیل در رشته آسیب شناسی چندان زیاد نیست و با توجه به این که متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور وجود ندارد، می توان گفت که دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور چندان دشوار نیست.

افرادی که فیلیپین را به عنوان مقصد تحصیلی خود در رشته آسیب شناسی انتخاب می کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که هیچ یک از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی های جهانی نتوانسته اند جایگاه مناسبی را به دست آورند و از همین رو است که به علاقمندان به تحصیل در این رشته توصیه می شود تا کشورهایی را انتخاب کنند که بتوانند پس از تحصیل در آن ها، رزومه ای درخور و قدرتمند را در دست داشته باشند تا در بازارهای کار جهانی، جایگاه مناسبی را به دست آورند. برای تحصیل در فیلیپین مزایا و معایب زیادی وجود دارد که می توان به برخی از آن ها به شرح زیر اشاره کرد.

مزایا و معایب تحصیل در فیلیپین

هزینه تحصیل رشته آسیب شناسی در فیلیپین

از جمله جدی ترین چالش هایی که دانشجویان خارجی همواره با آن دست و پنجه نرم می کنند، شرایط مالی دانشجویان است. بسیاری از افراد برای این که بتوانند دوره آموزشی خود را در کشورهای خارجی با موفقیت به پایان برسانند به بورسیه های تحصیلی نیاز خواهند داشت ولی فیلیپین از جمله کشورهایی است که مسیر ساده ای برای رسیدن به بورسیه ها ارائه نکرده است.

هزینه تحصل در رشته آسیب شناسی در این کشور به طور متوسط در حدود 2500$ (دلار) در سال است و این مبلغی است که به نسبت سایر شهریه های تعیین شده در این کشور زیاد به نظر می رسد. هزینه زندگی در فیلیپین نیز سالیانه کمتر از 5000$ (دلار) خواهد بود و دانشجویان می توانند به راحتی هزینه های زندگی خود در این کشور را نیز از طریق فرصت کار ضمن تحصیل جبران کنند.

هزینه تحصیل رشته آسیب شناسی در فیلیپین

شرایط کار یک پاتولوژیست در فیلیپین

برای همه افرادی که در فیلیپین دوره آموزشی خود را به پایان رسانده اند، این فرصت وجود دارد که بتوانند از طریق تخصص خود وارد بازار کار این کشور شوند اما باید در نظر داشت که شرایط مالی و اقتصادی در فیلیپین به نسبت بسیاری از کشورهای جهان حتی در آسیای شرقی نیز ضعیف تر است. یک پاتولوژیست در این کشور می تواند به طور تقریبی 92800PHP (پزوی فیلیپین) در ماه درآمد داشته باشد که در مقایسه با سایر مشاغل در این کشور درآمدی مناسب است اما در رابطه با مقایسه درآمد آن ها در سایر نقاط جهان می توان گفت که سطح درامد آن ها چندان مناسب نیست.

کیفیت تحصیل در این کشور چندان مناسب نیست و از نظر اقتصادی نیز شرایط چندان مناسبی در این کشور وجود ندارد و به همین دلیل می توان گفت که انتخاب این کشور به عنوان مقصد تحصیلی چندان مناسب نیست. در حال حاضر اگر به دنبال مسیری جذاب برای مهاجرت به خارج از کشور هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *