مهاجرت تحصیلی پرتغال

رشته آسیب شناسی در پرتغال

رشته آسیب شناسی در پرتغال

برای ورود به رشته آسیب شناسی در پرتغال می توان دانشگاه های نسبتا زیادی را در دسترس خود داشت که کیفیت مناسبی را ارائه می کنند. پرتغال یکی از کشورهای اروپایی شناخته شده در میان علاقمندان به پروسه مهاجرت است و افرادی که این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، دانشگاه های تراز اول کمی را می توانند به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند و این مسئله ای است که به سادگی نمی توان از کنار آن عبور کرد به ویژه زمانی که دانشجویان از رزومه تحصیلی قدرتمندی برخوردار هستند و برنامه بلند مدت برای آینده تحصیلی خود دارند.

رشته آسیب شناسی به عنوان یکی از اصلی ترین رشته های تحصیل تخصص پزشکی در دنیای امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و افرادی که در این رشته تحصیل می کنند، در آینده حرفه ای خود با تنش های بسیار اندکی روبرو خواهند بود چراکه کمترین ارتباط ممکن را با بیماران خواهند داشت. تحصیل رشته آسیب شناسی در این کشور نیز به مانند اکثر کشورهای اروپایی دیگر، نیازمند طی کردن مقدماتی است که به کمک آن می توان بهترین مسیر را برای آینده خود طراحی کرد و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی فرایند تحصیل رشته آسیب شناسی در این کشور خواهند پرداخت.

  • پیش نیازهای تحصیل رشته آسیب شناسی در پرتغال چیست؟
  • هزینه تحصیل رشته آسیب شناسی در این کشور چقدر است؟
  • بهترین دانشگاه های این کشور برای ورود به رشته آسیب شناسی کدامند؟
  • شرایط ورود به حوزه کاری برای پاتولوژیست ها چیست؟

شرایط تحصیل رشته آسیب شناسی در پرتغال

افرادی که رشته آسیب شناسی را به عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب می کنند، باید به این موضوع توجه داشته باشند که شرایط تحصیل در این رشته مستلزم سپری کردن شرایطی خاص است و به همین دلیل است که متقاضیان پیش از ورود به این رشته باید اطلاعات دقیقی در این رابطه به دست آورند.

به علاقمندان تحصیل در رشته آسیب شناسی در پرتغال توصیه می شود تا تحصیل پزشکی در این کشور را تجربه کنند تا بتوانند بهترین شرایط ممکن را برای خود فراهم آورند. در حال حاضر دانشگاه های زیادی در کشور پرتغال برای تحصیل در رشته آسیب شناسی وجود ندارد و به همین دلیل است که تحصیل پزشکی در پرتغال می تواند یک برگ برنده برای دریافت پذیرش مجدد در این رشته باشد.

طول دوره تحصیل رشته آسیب شناسی در این کشور 4 ساله است و پس از آن دانشجویان به عنوان یک متخصص وارد بازار کار خواهند شد. باید در نظر داشت که یادگیری زبان پرتغالی می تواند به عنوان یک برگ برنده در رزومه فرد به حساب آید تا امکان ادامه تحصیل در این رشته را به راحتی به دست آورد و در غیر این صورت محدودیت های بیشتری را برای تحصیل در این رشته خواهد داشت.

شرایط تحصیل رشته آسیب شناسی در پرتغال

دانشگاه های مطرح رشته آسیب شناسی در پرتغال

افرادی که قصد تحصیل در پرتغال را دارند، باید به این موضوع اشراف کامل داشته باشند که اندک دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل نمی توان به راحتی دانشگاهی را برای تحصیل انتخاب کرد که کیفیت بالایی داشته باشد. برای تحصیل در رشته آسیب شناسی در این کشور، تنها 8 دانشگاه در دسترس قرار دارند و این مسئله نشان از اهمیت کیفیت رزومه افراد متقاضی دارد.

در جدول زیر می توان اطلاعات دقیق تری در رابطه با دانشگاه های ارائه کننده رشته آسیب شناسی در پرتغال به دست آورد.

نام دانشگاه رتبه اروپایی رتبه جهانی
دانشگاه پورتو 120 343
دانشگاه کویمبرا 171 494
دانشگاه لیسبون 220 662
دانشگاه تراس اوس مونتس 269 850
دانشگاه جدید لیسبون 279 882
دانشگاه مینهو 291 939
دانشگاه آویرو 377 1291
دانشگاه آلگاروا 382 1309

هزینه تحصیل رشته پاتولوژی در پرتغال

افرادی که رشته آسیب شناسی را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشند که هزینه های تحصیل آن ها کمی بیشتر از متوسط هزینه های تحصیل در این کشور است اما همچنمان آن را می توان به عنوان یکی از ارزان ترین مسیرهای تحصیل در این رشته معرفی کرد.

شهریه دانشجویان برای تحصیل در این رشته بسیار مقرون به صرفه است و بسیاری از دانشجویان بدون نیاز به بورسیه تحصیلی نیز می توانند هزینه های تحصیلی خود را به صورت کامل پرداخت کنند.

هزینه های احتمالی تحصیل رشته پاتولوژی در پرتغال

هزینه های اندکی که تحصیل در این کشور به همراه دارد سبب می شود تا بسیاری از افراد این کشور را انتخاب کنند چراکه پس از آن نیز قادر خواهند بود تا مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کرده و در همین راستا، ماهیانه در حدود 5700€ (یورو) درآمد داشته باشند که به نسبت بسیاری از کشورهای جهان مناسب ارزیابی می شود. در صورتی که شما نیز به دنبال بهترین مسیر برای مهاجرت خود به خارج از کشور هستید، حتما با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :