مهاجرت تحصیلی کانادا

رشته آنکولوژی در کانادا

رشته آنکولوژی در کانادا

در حال حاضر، دانشگاه های تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته آنکولوژی در کانادا محسوب می شوند. این رشته تحصیلی در گرایشات مختلفی به دانشجویان بین المللی عرضه می شود و دانشجویان در قالب همین دوره می توانند مهارت های بالینی در خصوص تشخیص و درمان سرطان را کسب نموده و با اخذ مجوز کار طبابت وارد بازار کار کانادا شوند. در این مقاله با تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شوید تا با شرایط پذیرش و ادامه تحصیل در یکی از برترین رشته های تحصیلی در کانادا 2021 آشنا شوید.

تحصیل رشته آنکولوژی در کانادا

آنکولوژی پزشکی یا medical oncology یکی از رشته های محبوب و پر طرفدار در دانشگاه های علوم پزشکی کانادا محسوب می شود. این رشته تحصیلی شاخه ای از پزشکی داخلی است که ارتباط نزدیکی با هماتولوژی داشته و دانشجویان در این رشته غالبا به صورت کیلینیکی به تشخیص یا درمان تومورها در تمامی موجودات زنده می پردازند. در واقع دانشجویان رشته آنکولوژی در کانادا رابطه خیلی نزدیکی با بیماران داشته و برای آنها درمان سیستمیک تجویز می کنند. مهارت های و تخصص های آموزشی دانشجویان در طی این دوره تحصیلی در کانادا عبارتند از:

  • تشخیص یا دیاگنوسی
  • درمان (جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و غیره)
  • فیزیوتراپی
  • مشاوره با بیمار
  • ژنتیک بالینی
  • مسکن درمانی

دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته آنکولوژی در کانادا گزینه های مختلفی در اختیار دارند. شما برای اطلاع از برترین دانشگاه های کانادایی جهت ادامه تحصیل در رشته آنکولوژی می توانید جدول زیر را مشاهده کنید:

دانشگاه رتبه ملی
دانشکده تورنتو کانادا (امتیاز رشته: 79.9) 1
دانشکده مک گیل (امتیاز رشته: 58.8) 2
دانشگاه بریتیش کلمبیا (امتیاز رشته: 55.7) 3

تحصیل رشته آنکولوژی در کانادا

ساختار کورس رشته آنکولوژی در کانادا

برنامه آنکولوژی بین رشته ای (IOP) که توسط دانشگاه های برتر کانادایی به دانشجویان خارجی ارائه می شود در واقع مطالعه و تحقیق پیشرفته ای در زمینه ها و موضوعات مرتبط با آنکولوژی می باشد. این زمینه ها شامل بیولوژی مولکولی و سلولی، ژنتیک، بیوفیزیک، بیوانفورماتیک، علوم داروسازی، علوم رادیولوژیکی، ایمونولوژی، پاتولوژی مولکولی، مطالعات اجتماعی- رفتاری، اپیدمولوژی و اقتصاد سلامت می باشد. اما هدف از ارائه این برنامه تحصیلی در دانشگاه های کانادا تهیه پس زمینه های علمی و فرصتهای آموزشی مختلف با آموزش دروس تخصصی در رابطه با آنکولوژی و در نهایت تربیت نسل جدید لیدرهای پژوهش در تشخیص و درمان سرطان می باشد.

اما ساختار برنامه آنکولوژی بین رشته ای (IOP) در کانادا به این صورت است که کل دوره تحصیلی آنکولوژی در اغلب دانشگاه های کانادا حدود 4 سال می باشد. در سال اول تحصیلی، دانشجو ملزم است تا حداقل 12 واحد آموزشی از 18 واحد را که لازم است، انتخاب کند. این واحدها شامل دروس اصلی رشته آنکولوژی و دروس گزینشی می باشد. معمولا دروس گزینشی یا همان دروس اختیاری بر اساس نیازهای دانشجو و با مشاوره استاد مشاور گرفته می شود.

شرایط پذیرش از رشته آنکولوژی در کانادا

از مهمترین شروط پذیرش دانشجو در رشته آنکولوژی در کانادا ارائه مدرک دیپلم متوسطه به اضافه کارنامه تحصیلی می باشد. انتظار می رود که نمره دانشجویان در دروس PCB (یعنی فیزیک، شیمی و زیست شناسی) بالای 50% نمرات باشد. علاوه بر این برای اخذ پذیرش از رشته آنکولوژی در کانادا ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز الزامی است ولی منتها شرایط این مدرک ممکن است در دانشگاه های کانادا متفاوت از هم باشد. مثلا در زیر می توان با شرایط مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش دانشجوی رشته آنکولوژی در دانشگاه بریتیش کلمبیا آشنا شد:

مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش دانشجوی رشته آنکولوژی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

هزینه تحصیلی رشته آنکولوژی در کانادا

یکی از الزامات تحصیل رشته آنکولوژی در کانادا پرداخت شهریه سالیانه می باشد و در این مورد نیز معمولا شهریه اخذ شده از دانشجویان به ملیت و دانشگاه محل تحصیل آنها بستگی دارد. مثلا شهریه سالیانه دانشجویان رشته علوم تابشی (MRS) در دانشگاه تورنتو کانادا 2022-2021 از قرار ذیل می باشد:

آیتم شهریه دانشجویان کانادایی (دلار) شهریه دانشجویان بین المللی (دلار)
هزینه تحصیلی $6890.00 $37320.00
هزینه های فرعی یا غیر تحصیلی $2377.51 $2377.51
UHIP – حق بیمه سلامت نامعلوم $720.00
کل هزینه دانشجویی $9267.51 $40417.51

بخش دیگری از هزینه های دانشجویان بین المللی مربوط به هزینه زندگی آنها در کشور کانادا است که طبق آمار سال جاری، متوسط هزینه زندگی در کانادا بدون احتساب اجاره خانه حدود $675 (دلار) و با احتساب اجاره خانه حدود $1554 (دلار) برای هر دانشجوی خارجی است:

متوسط هزینه زندگی در کانادا

به هر حال متوسط هزینه زندگی در کانادا 2021 حدود 1554$ (دلار) می باشد که حدود 2.11 برابر گرانتر از متوسط جهانی است. هموطنان گرامی در جدول زیر می توانند علاوه بر رویت انواع مخارج زندگی در کانادا همچنین با متوسط درآمد ماهیانه در این کشور نیز آشنا شوند:

متوسط درآمد ماهیانه در کانادا

شرایط کاری آنکولوژیست ها در کانادا

برای کار به عنوان پزشک آنکولوژی یا همان آنکولوژیست در کانادا، متقاضیان علاوه بر داشتن مدرک آکادمیک از دانشگاه های کانادا همچنین بایستی یک سال دوره رزیدنسی کلینیکی را در قالب یک برنامه رزیدنسی معتبر، 3 ماه رزیدنسی مورد تایید در یک مطب آنکولوژی تابشی و نیز 3 ماه رزیدنسی مورد تایید را در یک مطب هماتولوژی بگذرانند. پس از طی دوره های رزیدنسی 1 سال و 6 ماهه در مراکز معتبر، آنها می توانند به کار در کلینیک ها یا بیمارستان های سطح کانادا مشغول شوند. ضمنا متوسط درآمد ماهیانه این متخصصان در کانادا حدود CAD27100 (دلار کانادا) بوده و این در حالی است که متوسط درآمدی در این کشور برای انواع مشاغل حدود CAD9960 (دلار) می باشد:

مقایسه درآمد ماهیانه در کانادا

یکی از سریعترین و در عین حال راحتترین شیوه ها برای مهاجرت به کانادا 2021 سرمایه گذاری و ثبت شرکت استارت آپ در کاناداست. شما عزیزان جهت اطلاع از مزایا و امتیازات این نوع سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم کانادا می توانید از مشاوره های کاملا تخصصی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *