مهاجرت تحصیلی ایتالیا

رشته انیمیشن در ایتالیا

رشته انیمیشن در ایتالیا

تحصیل رشته انیمیشن در ایتالیا را می توان به عنوان یکی از فرصت های طلائی برای رسیدن به خواسته های تحصیلی و اقامتی دانست. دانشگاه های بسیار زیادی در ایتالیا وجود دارد که رشته های مختلف تحصیلی را ارائه می کنند و این دانشگاه ها در سال های اخیر روند بسیار مناسبی را طی کرده اند به طوری که در رتبه بندی های جهانی، به خوبی می توان پیشرفت آن ها را مشاهده کرد. افرادی که ایتالیا را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، معمولا از نظر مالی نیز شرایط بسیار مناسبی دارند و قادر خواهند بود تا در کوتاه ترین زمان ممکن شرایط زندگی خود را با شرایط زندگی در این کشور تطبیق دهند. باید به این نکته اشاره داشت که ایتالیا در حال حاضر یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل به ویژه برای ایرانیان است.

رشته انیمیشن یکی از رشته های مشترک میان گروه هنر و کامپیوتر است و ایتالیا را می توان به عنوان یکی از کشورهایی معرفی کرد که در هر دو زمینه در سطح اروپای شناخته شده است و می توان آن را برای تحصیل در خارج از کشور از نظر علمی یک گزینه ایده آل دانست. در راستای توجه به این مسئله، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رشته انیمیشن در ایتالیا پرداخته اند تا علاقمندان به این کشور بتوانند با آگاهی کامل در این مسیر گام بردارند.

  • شرایط تحصیل رشته انیمیشن در ایتالیا چیست؟
  • فرایند تحصیل رشته انیمیشن در این کشور چقدر طول می کشد؟
  • هزینه تحصیل رشته انیمیشن چقدر است؟
  • مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده رشته انیمیشن در این کشور کدامند؟
  • شرایط کار پس از تحصیل انیماتورها در ایتالیا چگونه است؟

شرایط تحصیل رشته انیمیشن در ایتالیا

شرایط تحصیل رشته انیمیشن در ایتالیا

ایتالیا یکی از جذاب ترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف تحصیلی به حساب می آید و افرادی که این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، شانس خواهند داشت که در یک دوره زمانی کوتاه مدت مدرکی را دریافت کنند که در سطح جهان از اعتبار بالایی برخوردار است.

افرادی که قصد تحصیل در رشته انیمیشن در مقطع کارشناسی را دارند، باید در یک آزمون سراسری ورودی شرکت کرده و حداقل امتیاز موجود در آزمون را که دانشگاه مشخص کرده است به دست آورند. سایر دانشجویان از شرکت در آزمون های ورودی معاف خواهند بود. باید در نظر داشت که در حال حاضر رشته انیمیشن تا مقطع دکترا در دانشگاه های ایتالیا ارائه می شود و این مسئله ایتالیا را به کشوری خاص در این زمینه تبدیل می کند. دانشجویان خارجی هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی می توانند در این رشته به ادامه تحصیل مشغول شوند و برای دریافت پذیرش اولیه نیازی به مدرک زبان نخواهند داشت ولی برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا باید مدرک را در اختیار داشته باشند.

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا در رشته انیمیشن

در ایتالیا دانشگاه های بسیار زیادی وجود دارد که امکان ادامه تحصیل در رشته انیمیشن را به دانشجویان خارجی می دهد و در نتیجه می توان انتظار داشت که دانشجویان در کوتاه ترین زمان ممکن به خواسته خود در رابطه با پیدا کردن دانشگاه مقصد برسند. برخی از مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده رشته انیمیشن در ایتالیا عبارتند از:

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا در رشته انیمیشن

هزینه تحصیل رشته انیمیشن در ایتالیا

یکی از دلایلی که سبب شده است تا موج تازه ای از مهاجرت به ایتالیا شکل گیرد، هزینه تحصیل در این کشور است. دانشجویان خارجی که شرایط مالی مناسبی در ایتالیا نداشته باشند، می توانند در این کشور بورسیه تحصیلی دریافت کنند و در این صورت است که شهریه آن ها صفر خواهد شد و می توانند بودجه ای در حدود 6500€ (یورو) را نیز به عنوان کمک هزینه مالی دریافت کنند.

در صورتی که دسترسی به بورسیه برای دانشجویان ممکن نباشد، هزینه تحصیل رشته انیمیشن در این کشور برای دانشجویان در حدود 2500€ تا 3800€ (یورو) در سال است و دانشجویان می توانند همچنان تحصیلی ارزان قیمت را در این کشور تجربه کنند. هزینه های زندگی در ایتالیا نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها شهر محل اقامت فرد است و می توان آن را در حدود 750€ تا 1000€ (یورو) در ماه دانست.

شرایط کار یک انیماتور در ایتالیا

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که بسیاری از افراد پس از تحصیل در ایتالیا با آن روبرو می شوند، پیدا کردن کار در این کشور است. باید به این نکته توجه داشت که در سال 2022، نرخ بیکاری در ایتالیا به کمترین مقدار خود در دهه گذشته رسیده است و این یکی از مهم ترین نکاتی است که می تواند رسیدن به کار در ایتالیا را ممکن سازد. در حال حاضر یک انیماتور در ایتالیا می تواند به طور متوسط 2610€ (یورو) در ماه درآمد داشته باشد که به نسبت بسیاری از کشورهای جهان درآمدی سطح متوسط به حساب می آید. در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرتی به خارج از کشور هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *