ویزای تحصیلی

رشته اورولوژی در قبرس

رشته اورولوژی در قبرس

با داشتن چندین دانشگاه با کیفیت، تحصیل رشته اورولوژی در قبرس به عنوان یک گزینه عالی برای دنبال کردن حرفه اورولوژی شناخته شده است. قبرس در سال های اخیر ثابت کرده که می تواند مقصد جذاب و عالی برای دانشجویان بین المللی باشد و سرویس آمار اتحادیه اروپا یورواستات می گوید که 58% از افراد 30 تا 34 ساله در قبرس دارای مدرک تحصیلات عالی هستند که بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا (41%) است. همچنین رتبه بندی استعدادهای جهانی IMD، قبرس را از نظر جذب، پرورش و حفظ استعدادها در رتبه هفدهم از 63 کشور قرار می دهد.

تمامی این موارد و رشد این کشور باعث تبدیل شدن موضوع تحصیل رشته اورولوژی در قبرس به یک موضوع جذاب شده و به همین دلیل کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این موضوع و همچنین تمامی موضوعات مرتبط با رشته اورولوژی در قبرس را بررسی کرده اند تا در این نوشتار هموطنان عزیز از آنها بهره مند شوند.

شرایط تحصیل رشته اورولوژی در قبرس

رشته اورولوژی در قبرس تخصص پزشکی و جراحی است که بدون محدودیت سنی بر سیستم ادراری، غدد فوق کلیوی و غدد خلفی صفاقی هر دو جنس و دستگاه تناسلی مردان تأثیر می‌گذارد و مطالعه، تشخیص و درمان آسیب‌ شناسی را پوشش می‌دهد. به طور کلی تحصیل اورولوژی در قبرس همانند اکثر کشورهای دنیا در 6 سال تحصیلی انجام می شود و در طول 12 ترم تحصیلی، دانشجویان می توانند تبدیل به متخصص در زمینه اورولوژی شوند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند در دوره های آموزشی اضافی و همچنین آموزش های بالینی نیز شرکت کنند تا اطلاعات و دانش تئوری و عملی خود را برای فعالیت در زمینه اورولوژی در قبرس تکمیل کنند. برنامه های تحصیل رشته اورولوژی در قبرس دارای کیفی بسیار بالایی هستند که دانشجویان می توانند آنها را به زبان انگلیسی انتخاب کنند.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های اورولوژی در قبرس، دانشجویان باید چهار یا پنج سال آموزش اورولوژی را در بیمارستان بگذرانند. در طول این برنامه که رزیدنسی نامیده می شود، فارغ التحصیلان در کنار متخصصان مجرب اورولوژیست کار می کنند و مهارت های جراحی را یاد می گیرند. برخی از اورولوژیست ها تصمیم می گیرند که بعد از تحصیل رشته اورولوژی در قبرس، یک یا دو سال آموزش اضافی انجام دهند. دانشجویان در طول این مدت، در یک زمینه تخصصی مهارت کسب می کنند. این می تواند شامل انکولوژی اورولوژی یا اورولوژی زنانه باشد.

شرایط تحصیل رشته اورولوژی در قبرس

اهداف تحصیل رشته اورولوژی در قبرس

برنامه های تحصیل رشته اورولوژی در قبرس این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کند که تحصیلات با کیفیت بالا در رشته اورولوژی دریافت کنند.

اهداف کلی برنامه های تحصیل رشته اورولوژی در قبرس عبارتند از:

  • آموزش دانشجویان و متقاضیان برای تبدیل شدن به متخصصان اورولوژی با مهارت بالا و مجهز کردن آنها را با دانش، مهارت ها و نگرش هایی که آنها را قادر می سازد به چالش های پزشکی مدرن پاسخ دهند.
  • ایجاد فارغ التحصیلان شایسته و دلسوز
  • دانش و تجربه مبتنی بر شواهد لازم را برای پیشرفت علمی و انسانی در مراقبت و درمان بیماران از جمله مراقبت فوری از فوریت های اورولوژی و مراقبت های لازم به هر دانشجو ارائه دهند.
  • توسعه تعهدات مادام العمر خدمات به بیماران و جامعه را تشویق کنند.
  • دانشجویان را تشویق کنند که اورولوژی و رشته های پزشکی مرتبط را از لحاظ اخلاقی، قانونی، روانی و اجتماعی به خوبی یاد بگیرند.
  • ارتقاء سلامت و تندرستی از طریق پیشگیری از بیماری و تحقیق
  • کمک به ایجاد قبرس به عنوان مرکز منطقه ای برتر در آموزش و درمان اورولوژی

رشته اورولوژی در قبرس و دانشگاه های این کشور

قبرس در شرق مدیترانه واقع شده است و به دلیل زیبایی طبیعی و آب و هوای خود مشهور است و یک مقصد فوق العاده برای اکثر دانشجویان بین المللی به شمار می رود. آب و هوای تقریبا عالی، سواحل زرق و برق دار و فعالیت های فراوان به این معنی است که دانشجویانی که در قبرس تحصیل می کنند، از یک سبک زندگی هیجان انگیز لذت خواهند برد. هنگام انتخاب دانشگاه ها برای تحصیل رشته اورولوژی در قبرس، دانشجویان می توانند از این واقعیت اطمینان داشته باشند که دانشگاه های اورولوژی در قبرس دارای شهرت بین المللی عالی با بهترین تجهیزات پزشکی مدرن هستند. به دلیل این که برنامه های تحصیل در قبرس در زمینه اورولوژی و همچنین سایر رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند، قبرس مقصدی مناسب برای اخذ پذیرش برای دانشجویان خارجی می باشد.

در این بخش، ما قصد داریم هموطنان گرامی را با دانشگاه های پزشکی که ارائه دهنده رشته اورولوژی در قبرس هستند، آشنا کنیم.

هفت دانشگاه برتر برای تحصیل رشته اورولوژی در قبرس عبارتند از:

نام دانشگاهنام شهررتبه در قبرسرتبه در اروپارتبه جهانی
University of CyprusNicosia13881280
Near East UniversityNicosia24411511
Cyprus University of TechnologyLimassol34981805
Cyprus School of Molecular MedicineNicosia45362061
University of NicosiaNicosia56082458
European University CyprusNicosia66692847
Eastern Mediterranean UniversityFamagusta76792900

تعداد دانشجویان در قبرس

در دانشگاه هایی که در بخش قبلی ذکر شد، برنامه های تحصیلی مختلف در مقاطع گوناگون ارائه می شوند که شامل آموزش های تئوری، عملی و تحقیقاتی می باشند. از مجموع 53.262 دانشجو در مؤسسات آموزش عالی در قبرس، 22.949 نفر اتباع قبرس (43.08%)، 18.863 نفر اتباع سایر کشورهای اتحادیه اروپا (35.42%)، در حالی که 11.450 اتباع غیر اتحادیه اروپا (21.5%) هستند.

در نمودار زیر به تعداد دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی قبرس براساس مقطع تحصیلی اشاره شده است:

تعداد دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی قبرس

کار بعد از تحصیل اورولوژی در قبرس

همانطور که در بخش های قبلی گفته شد، دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیل رشته اورولوژی در قبرس باید در یک دوره 4 یا 5 ساله که در بیمارستان ها سپری می شود، مشغول به فعالیت در زمینه اورولوژی در کنار متخصصان حرفه ای باشند تا تجربه کافی در این زمینه کسب کنند. اما موضوع اصلی کار در قبرس بعد از اتمام دوره تحصیلی در این کشور این است که دانشجویان باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و اقامت کاری این کشور را کسب کنند. برای کسب اطلاعات دقیق از شرایط تحصیل در قبرس و همچنین قوانین اقامت بعد از تحصیل در قبرس در سال 2022 با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و به طور کامل از شرایط مهاجرت به قبرس و همچنین سایر کشورهای دنیا از روش های مختلف آگاه شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *