ویزای تحصیلی

رشته اورولوژی در کانادا

رشته اورولوژی در کانادا

دانشگاه های رشته اورولوژی در کانادا با ارائه تجربه آموزشی که مطابق با استانداردهای بین المللی است، یک راهنما برای دانشجویان بوده اند. متقاضیان رشته اورولوژی در کانادا با امید ها و آرزو هایی به دانشگاه های این کشور می پیوندند که با تلاش مشترک دانشجویان، اساتید و کارکنان محقق می شود. دانشگاه های رشته اورولوژی در کانادا به خوبی در جنبه های نظری و عملی برنامه ها مسلط می باشند و دانشجویان را در مهارت های دقیق مورد نیاز برای موفقیت آموزش می دهند. روش‌های آموزشی که توسط دانشگاه های این کشور استفاده می‌شوند بر اساس تحقیقات می باشند، به طوری که دانشجویان این دانشگاه ها به درستی برای اشتغال در زمینه های مختلف مطابق با نیازهای کارفرمایان آموزش می ‌بینند.

رشته اورولوژی در کانادا در این نوشتار توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور کامل بررسی شده و اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه برای هموطنان عزیز جمع آوری شده است.

تحصیل رشته اورولوژی در کانادا

اورولوژی یک تخصص پزشکی است که به مطالعه دستگاه ادراری مردان و زنان و همچنین دستگاه تناسلی مردان می پردازد. این شامل کلیه ها، مثانه، بیضه ها، آلت تناسلی و پروستات می شود. از آنجایی که سیستم ادراری و تناسلی مردان و زنان به هم نزدیک است، اختلالات یک سیستم اغلب بر دیگری تأثیر می گذارد. برای تحصیل تحصیل رشته اورولوژی در کانادا، دانشجویان MD با گذراندن دوره های مقدماتی مورد نیاز در اورولوژی (آناتومی، فیزیولوژی و غیره) شروع می کنند. دوره های پیشرفته مانند ناباروری مردان، اورولوژی زنان (به عنوان مثال عفونت های دستگاه ادراری)، لاپروسکوپی، اورولوژی کودکان (مانند ناهنجاری های مادرزادی)، اورولوژی ترمیمی (مانند جراحی تغییر جنسیت)، پیوند کلیه (کلیه)، و اورولوژی انکولوژی ( به عنوان مثال سرطان پروستات) به دانشجویان متخصص ارائه می شود.

کاربردهای عملی مانند تکنیک های جراحی در صورت لزوم آموزش داده می شود و در سال آخر بر روی آن تمرکز می شود. سمینارهایی در مورد پیشرفت های اخیر در اورولوژی (تکنیک هایی مانند جراحی تومور پروستات روباتیک، تحقیق و غیره) در سراسر کشور ارائه می شود و انتظار می رود دانشجویان در آن شرکت کنند و حضور داشته باشند. علاوه بر این، آموزش های کاملی در بخش اورژانس، مجموعه جراحی، بخش اطفال و غیره در سال های پایانی برنامه ارائه می شود.

مطالعه بیشتر: رشته مهندسی هوافضا در کانادا

پیش نیازهای تحصیلات تکمیلی اورولوژی در کانادا

در کشور کانادا همه دانشکده های پزشکی به جز دانشگاه کلگری، دانشگاه لیکهد و دانشگاه لورنشن برنامه MD و یا آموزش رزیدنتی در اورولوژی ارائه می دهند. دانشجویانی که در حال حاضر مدرک کارشناسی را در هر رشته ای دریافت می کنند، معمولاً واجد شرایط پذیرش در برنامه MD در رشته اورولوژی هستند. در برخی موارد حداقل 3 سال آموزش یا تکمیل کامل دوره های آموزش قبلی قبلی الزامی است. علاوه بر این، برای تحصیلات تکمیلی رشته اورولوژی در کانادا، داشتن معدل حداقل B در مقطع قبلی الزامی است (و البته هر چه میانگین بالاتر باشد بهتر است). تکمیل دوره های مرتبط مانند زیست شناسی یا شیمی برای دانشجویان امتیاز مثبت و مفید محسوب می شود که با چندین دوره علوم انسانی و اجتماعی تکمیل می شود.

علاوه بر این، دانشجویان باید در آزمون MCAT (آزمون پذیرش کالج پزشکی) نیز شرکت کنند و حداقل نمره 27 برای پذیرش کسب کنند. به طور کلی، دانشجویانی که در سال آخر دوره آموزشی پزشکی خود هستند، به طور خودکار واجد شرایط این دوره اورولوژی می باشند.

پیش نیازهای تحصیلات تکمیلی اورولوژی در کانادا

حوزه ها و رشته های تحقیقاتی رشته اورولوژی در کانادا

هم تحقیقات پایه و هم تحقیقات بالینی در زمان تحصیل رشته اورولوژی در کانادا وجود دارد. تحقیقات دارویی در مورد داروهایی برای مبارزه با بیماری ‌های ارولوژیک مختلف مانند بیماری ‌های کلیوی، عفونت ‌های دستگاه ادراری یا بی اختیاری توسط دانشگاه ‌ها و مراکز تحقیقاتی مختلفی انجام می ‌شود.

همچنین آزمایشات بالینی اخیر در زمان تحصیل رشته اورولوژی در کانادا شامل موارد زیر می باشد:

  • پیشگیری از سرطان پروستات (تحقیقات سرطان پروستات یکی از بزرگترین زمینه های مطالعه در اورولوژی امروزی است)
  • درمان سرطان پروستات
  • اختلال نعوظ
  • انزال زودرس
  • مثانه بیش فعال
  • بی اختیاری
  • سرطان مثانه
  • عفونت های پیچیده دستگاه ادراری

برای سنگ کلیه تکنیک‌ های پیشرفته برای جراحی ‌های مختلف اورولوژی مانند درمان با امواج شوک برای برداشتن سنگ‌ های کلیه و روش‌ های وازکتومی نیز در دانشگاه های کانادا مورد بررسی قرار می گیرند.

دانشگاه های برتر برای تحصیل رشته اورولوژی در کانادا

کانادا کشوری پیشرفته است که سیستم آموزش عالی آن یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا می باشد و موجب شده هر ساله دانشجویان بی شماری برای ادامه تحصیل اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور کنند و این موضوع در سطح جهانی این موضوع برجسته می باشد. تحصیل رشته اورولوژی در کانادا حداقل در 15 دانشگاه معتبر امکان پذیر می باشد اما در این بخش قصد داریم دانشگاه های برتر برای تحصیل رشته اورولوژی در کانادا را مورد بررسی قرار دهیم و متقاضیان را با این دانشگاه ها آشنا سازیم.

در جدول زیر به دانشگاه های برتر برای تحصیل رشته اورولوژی در کانادا اشاره شده است:

نام دانشگاهنام شهررتبه در کانادارتبه در آمریکای شمالیرتبه جهانی
University of TorontoToronto11616
McGill UniversityMontreal22122
University of British ColumbiaVancouver33246
University of MontrealMontreal43858
Laval UniversityQuebec City54267
University of AlbertaEdmonton64574
Western UniversityLondon (Ontario)753103

در دانشگاه های ذکر شده، برنامه های تحصیل اورولوژی در بالاترین سطح ممکن ارائه می شوند و این برنامه ها توسط دانشمندان، محققان و اساتید برجسته به دانشجویان آموزش داده می شوند. این کیفیت و سطح آموزشی بسیار بالا در رشته اورولوژی درکانادا یک دلیل اساسی می باشد که موجب می شود هر ساله دانشجویان خارجی بیشتری اقدام به مهاجرت به کانادا کنند. شایان ذکر است که با مهاجرت دانشجویان به کانادا، جمعیت دانشگاه هایی که به آنها اشاره شد نیز طبیعتا افزایش می یابد.

در نمودار زیر به مقایسه تعداد دانشجویان دانشگاه های برتر رشته اورولوژی در کانادا پرداخته ایم:

تعداد دانشجویان دانشگاه های اورولوژی کانادا

هموطنان محترم می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند و اطلاعات دقیقی درباره شرایط مهاجرت و تحصیل در کانادا کسب کنند.

سوالات تخصصی در خصوص رشته اورولوژی در کانادا

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر به پرسش های پرتکرار شما پاسخ می دهیم:

  • تحصیل رشته اورولوژی در کانادا چگونه است؟ اورولوژی یک تخصص پزشکی است که به مطالعه دستگاه ادراری مردان و زنان و همچنین دستگاه تناسلی مردان می پردازد. این شامل کلیه ها، مثانه، بیضه ها، آلت تناسلی و پروستات می شود. از آنجایی که سیستم ادراری و تناسلی مردان و زنان به هم نزدیک است، اختلالات یک سیستم اغلب بر دیگری تأثیر می گذارد. برای تحصیل تحصیل رشته اورولوژی در کانادا، دانشجویان MD با گذراندن دوره های مقدماتی مورد نیاز در اورولوژی (آناتومی، فیزیولوژی و غیره) شروع می کنند. دوره های پیشرفته مانند ناباروری مردان، اورولوژی زنان (به عنوان مثال عفونت های دستگاه ادراری)، لاپروسکوپی، اورولوژی کودکان (مانند ناهنجاری های مادرزادی)، اورولوژی ترمیمی (مانند جراحی تغییر جنسیت)، پیوند کلیه (کلیه)، و اورولوژی انکولوژی ( به عنوان مثال سرطان پروستات) به دانشجویان متخصص ارائه می شود.
  • پیش نیازهای تحصیلات تکمیلی اورولوژی در کانادا چه مواردی است؟ در کشور کانادا همه دانشکده های پزشکی به جز دانشگاه کلگری، دانشگاه لیکهد و دانشگاه لورنشن برنامه MD و یا آموزش رزیدنتی در اورولوژی ارائه می دهند. دانشجویانی که در حال حاضر مدرک کارشناسی را در هر رشته ای دریافت می کنند، معمولاً واجد شرایط پذیرش در برنامه MD در رشته اورولوژی هستند. در برخی موارد حداقل 3 سال آموزش یا تکمیل کامل دوره های آموزش قبلی قبلی الزامی است. علاوه بر این، برای تحصیلات تکمیلی رشته اورولوژی در کانادا، داشتن معدل حداقل B در مقطع قبلی الزامی است (و البته هر چه میانگین بالاتر باشد بهتر است). تکمیل دوره های مرتبط مانند زیست شناسی یا شیمی برای دانشجویان امتیاز مثبت و مفید محسوب می شود که با چندین دوره علوم انسانی و اجتماعی تکمیل می شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *