مهاجرت تحصیلی شیلی

رشته ایمنی شناسی در شیلی

رشته ایمنی شناسی در شیلی

شرایط تحصیل رشته ایمنی شناسی در شیلی به گونه ای است که بسیاری از دارندگان رزومه های تحصیلی متوسط، می توانند به این کشور ورود کنند. تحصیل و زندگی در آمریکای جنوبی در سال های اخیر به دلیل سبک خاص زندگی از اهمیت و جذابیت ویژه برخوردار شده است و به همین دلیل است که تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه های این منطقه به صورت قابل توجهی در حال افزایش است. افرادی که این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، معمولا از سطح علمی متوسط برخوردار هستند چراکه در میان دانشگاه های برتر و درجه اول جهان، نامی از دانشگاه های شیلی در این رشته تحصیلی دیده نمی شود.

رشته ایمنی شناسی یکی از رشته های کلیدی در دنیای امروز است که بسیاری از کشورهای جهان به دنبال تقویت خود در این زمینه هستند. بیماری های بسیاری در جهان وجود دارد که همچنان ناشناخته هستند و راه درمان آن ها کشف نشده است. دستیابی به راه درمان این بیماری ها یکی از مهم ترین دلایلی است که رشته ایمنی شناسی به عنوان یکی از رشته های حیاتی شناخته می شود. در چنین شرایطی می توان انتظار داشت که افراد بسیار زیادی تمایل به تحصیل در این رشته داشته باشند و از همین رو است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله بررسی خواهند کرد که چگونه یک نفر می تواند در رشته ایمنی شناسی در شیلی به ادامه تحصیل بپردازد.

  • شرایط تحصیل رشته ایمنی شناسی در این کشور چیست؟
  • آیا شیلی مقصد مناسبی برای تحصیل در رشته ایمنی شناسی است؟
  • هزینه تحصیل رشته ایمنی شناسی در این کشور چقدر است؟
  • آیا می توان با تحصیل در شیلی به کار در این کشور دست پیدا کرد؟

شرایط تحصیل رشته ایمنی شناسی در شیلی

برای این که بتوان در انتخاب مقصد نهایی برای تحصیل در خارج از کشور به نتیجه بهینه دست پیدا کرد، بهترین کار بررسی شرایط تحصیل رشته مورد نظر و جایگاه علمی دانشگاه های این کشور در ارائه آن رشته است. دانشگاه شیلی به عنوان بهترین دانشگاه ارائه کننده رشته ایمنی شناسی در شیلی، رتبه 314 جهان را در اختیار دارد و یکی از دانشگاه های مناسب برای تحصیل در این رشته به حساب می آید. با این حال سایر دانشگاه های این کشور نتوانسته اند جایگاه مناسبی را به خود اختصاص دهند به طوری که دانشگاه پونتیفیکال کاتولیک شیلی در همین رشته رتبه 511 جهان را در اختیار گرفته است و در دسته دانشگاه های سطح متوسط قرار می گیرد.

سایر دانشگاه های شیلی در رشته ایمنی شناسی نیز رتبه مناسبی را در اختیار ندارند و در دسته دانشگاه های ضعیف قرار گرفته اند.

  • سانتیاگو دِ شیلی در رتبه 836
  • جنوب شیلی در رتبه 1028
  • آندرس بلو در رتبه 1222
  • کونسپسیون در رتبه 1286

به همین دلیل است که گفته می شود تحصیل در شیلی در رشته ایمنی شناسی در بسیاری از دانشگاه های این کشور در شرایط مناسبی قرار ندارد.

شرایط تحصیل رشته ایمنی شناسی در شیلی

هزینه تحصیل رشته ایمنی شناسی در شیلی

یکی از چالش هایی که همواره پیش روی دانشجویان خارجی قرار می گیرد، متوسط هزینه هایی است که باید در طول دوره تحصیل خود به دانشگاه پرداخت کنند. به طور متوسط می توان گفت که شیلی یکی از کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل و زندگی است اما محدودیت هایی که در این کشور برای کار دانشجویی وجود دارد، این کشور را به مقصدی گران برای تحصیل تبدیل کرده است.

به طور متوسط می توان گفت که دانشجویان برای پرداخت هزینه های تحصیل خود در این کشور به حدود 3200$ تا 4800$ (دلار) در سال نیاز خواهند داشت اما در صورتی که فردی به دنبال بورسیه تحصیلی است، نباید این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کند چراکه شانس دریافت بورسیه در این کشور بسیار محدود است. از سوی دیگر باید به این نکته نیز اشاره داشت که هزینه های زندگی در شیلی نیز ارزان نیست و دانشجویان با چالش های نسبتا زیادی در این کشور روبرو خواهند بود.

هزینه تحصیل رشته ایمنی شناسی و زندگی در شیلی

باید در نظر داشت که پرداخت همه این هزینه ها به عهده شخص دانشجو است و نمی توان انتظار داشت که فرد بتواند در کشور شیلی به منابع درآمدی دسترسی داشته باشد.

شرایط کار ایمنی شناسان در شیلی

برای اینکه فردی بتواند به کار در شیلی دست پیدا کند، کافی است تا دوره تحصیلی خود در این کشور را به پایان برساند. برخلاف کار دانشجویی، کار پس از تحصیل در شیلی امکان پذیر است و دانشجویان می توانند از طریق دریافت مدرک تحصیلی خود، به این کشور ورود کرده و شرایط مناسبی برای آینده خود ایجاد کنند. باید در نظر داشت که متخصص ایمنی شناسی در کشور شیلی، 2480000CLP (پزو) در ماه درآمد خواهد داشت و این مبلغی کافی برای تامین شرایط زندگی با کیفیت بالا در این کشور است. از سوی دیگر می توان به این نکته اشاره داشت که کیفیت زندگی در شیلی به گونه ای است که بسیاری از افراد پس از تحصیل، مجدد عزم مهاجرت به کشورهای دیگر را پیدا می کنند.

در کل باید به این نکته اشاره داشت که شیلی فاصله زیادی با استانداردهای زندگی دارد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد پس از دریافت مدرک خود آمریکا و کانادا را به عنوان مقصد مهاجرت کاری خود در نظر می گیرند. در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرتی برای خود هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.