مهاجرت تحصیلی هلند

رشته بازیگری در هلند

رشته بازیگری در هلند

کشور هلند یکی از مدرن ترین سرزمین های اروپایی بوده و متقاضیان زیادی هر ساله در صدد اخذ انواع ویزای آن می باشند؛ تعدد دوره های آموزشی اختصاص یافته به رشته بازیگری در هلند موجب گشته تا محبوبیت این شاخه تحصیلی در این سرزمین دوچندان گردد. شایان ذکر است که علاوه بر دانشگاه های هنر که با ارائه انواع کرسی های مربوطه به آموزش دانشجویان در رشته بازیگری می پردازند، تعداد قابل توجهی از مدارس بازیگری موجود در شهرهای گوناگون همچون Vooropleiding Theater Amsterdam نیز به پذیرش متقاضیان بین المللی مبادرت می ورزند. رشته بازیگری جزء شاخه های پیچیده هنرهای نمایشی است که در کنار موسیقی دارای مخاطبان بسیاری در اقصی نقاط دنیا می باشد. پیرو این موضوع قصد داریم در ادامه این مقاله با ارائه جزئیات گردآوری شده از سوی تیم مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان را با نکات تحصیل بازیگری در سرزمین هلند آشنا گردانیم.

  • بهترین مدارس بازیگری هلند کدامند و علاوه بر آمستردام در چه شهرهایی تمرکز یافته اند؟
  • متوسط دستمزد بازیگران هلندی چه میزان بوده و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در چه سطحی قرار دارد؟
  • تاریخچه بازیگری و سینما در هلند به چه شرحی است؟
  • فرآیند اخذ ویزای تحصیلی هلند دارای چه مراحلی بوده و مزایا و معایب زندگی دانشجویی در این کشور کدامند؟
  • برترین دانشگاه های ارائه دهنده دروس و گرایشات بازیگری در هلند کدامند؟

تاریخچه رشته بازیگری در هلند

هلند هفتمین کشور شاد جهان در سال 2021 بوده و زندگی در آن با مزایای بسیاری همراه می باشد؛ از همسایگان آن می توان به آلمان و بلژیک اشاره کرد و شایان ذکر است که علاوه بر صادرات گل، اقتصاد این کشور دارای وابستگی بسیاری نیز به صنعت توریسم می باشد. با توجه به اینکه هلند در زمره کشورهای وسیع اروپایی جای ندارد، اختلاف آب و هوایی در نواحی گوناگون آن بسیار محدود بوده و در اغلب مناطق آب و هوای معتدل دریایی مشاهده می شود. اگرچه زبان رسمی این سرزمین هلندی است، بیش از 93% مردم قادرند به زبان انگلیسی صحبت کنند که این رقم از میانگین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسیار بالاتر است. بسیاری هلند را با توجه به شمار بالای مهاجرین سرزمینی multicultural می دانند؛ برگزاری هر ساله انواع فستیوال های فیلم و موسیقی متناسب با سلایق گوناگون خود تاییدی بر این مدعی است.

شهرهای هاگو، آمستردام و روتردام مراکز فرهنگی و هنری هلند هستند؛ هلند دارای 820 سالن سینما بوده و با این حال در قیاس با شمار قابل توجهی از کشورهای مدرن اروپایی، همچنان شهروندان و هنردوستان آن مسیر طولانی برای دستیابی به موقعیت اصلی بازیگری در پیش دارند. سال 1896 با به نمایش درآمدن نخستین فیلم های سینمایی تحول عظیمی در هنر بازیگری هلند صورت گرفت و پس از آن با برگزاری فستیوال ها و جشنواره های مختلف چون International Film Festival Rotterdam هرساله بر شمار مخاطبین این عرصه افزوده شد. هم اکنون دروس بازیگری هلند پس از طی نمودن این مسیر در بیش از 11 دانشگاه معتبر این کشور ارائه می گردد.

تاریخچه رشته بازیگری در هلند

دانشگاه های ارائه دهنده رشته بازیگری در هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند جهت گذراندن دوره های بازیگری در انواع مختلفی قابل درخواست می باشد. باید توجه داشت که جز در موارد استثنا امکان دریافت ویزای همراه در این مقوله برای متقاضیان وجود ندارد. از مزایای تحصیل بازیگری در هلند می توان به سفر آزادانه به کشورهای عضو شنگن، استفاده از امکانات در دسترس برای دانشجویان و محصلین نظیر انواع تخفیف، امکان کار همزمان با تحصیل و همچنین استانداردهای بالای زندگی اشاره کرد. ویزاهای تحصیلی F1 و J1 از متداول ترین این ویزاها هستند. در ادامه به بررسی برترین دوره های آموزشی ارائه شده بازیگری در هلند به تفکیک شهرها پرداخته ایم:

عنوان دوره شهری که در آن واقع شده
Circus and Performance Art Tilburg
Music and Performing Arts Tilburg
Fontys School of Fine and Performing Arts Tilburg
ArtEZ University of the Arts Arnhem
Vooropleiding Theater Amsterdam Amsterdam

علاوه بر موارد مذکور دانشگاه های ارائه دهنده انواع زیرشاخه های هنر چون Amsterdam University of the Arts و Utrecht University نیز به آموزش متقاضیان بازیگری در مقاطع مختلف می پردازند. تسلط کافی بر زبان از فاکتورهایی است که بر شانس افراد برای اخذ ویزای تحصیلی هلند می افزاید. مطابق قوانین هلند دانشجویان در این کشور تنها مجاز به 16 ساعت کار همزمان با تحصیل طی هفته هستند که این امر موجب شده تا میزان درآمد آنان محدود گردد. طبق برآوردهای صورت گرفته میزان شهریه اخذ شده از سوی دانشگاه های هنر کشور هلند برای رشته بازیگری در مقطع کارشناسی 7300€ (یورو) می باشد. این درحالی است که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ملزم به پرداخت مبلغی حدودا 60% بیشتر از این رقم می باشند.

مقایسه شهریه اخذ شده از سوی دانشگاه های هنر

گرایشات و دروس رشته بازیگری در هلند

رشته بازیگری در هلند دارای دروس مشترک بسیاری با سایر گرایشات تئاتر و هنرهای نمایشی می باشد؛ از جمله این موارد می توان به تقویت فن سخنوری، تربیت زبان بدن، آشنایی با نمایشنامه ها، فیلمنامه نویسی و چگونگی تحلیل فیلم اشاره کرد. شماری از مراکز آموزش عالی کشور هلند چون دانشگاه هنر آمستردام اقدام به تخصیص انواع بورسیه تحصیلی کرده اند که Talent Grant از مشهورترین آن ها می باشد و علاوه بر بازیگری دانشجویان فیلمسازی و طراحی نیز قابلیت دسترسی به آن را خواهند داشت.

در مجموع می توان بازیگری در هلند را در گروه رشته های محبوب با ظرفیت های بی شمار دانست؛ کما اینکه متوسط حقوق سالیانه بازیگران این کشور 68285€ (یورو) اعلام گشته که در مقایسه با بسیاری از سرزمین های اروپایی بالاتر است. شایان ذکر است که شما عزیزان قادر هستید از طریق برقراری ارتباط با همکاران توانای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *