ویزای کاری

رشته برنامه نویسی در آلمان

رشته برنامه نویسی در آلمان

رشته برنامه نویسی در آلمان می تواند یک گزینه بسیار ایده آل برای افرادی باشد که می خواهند در حوزه های مرتبط فعالیت داشته باشند. برای افرادی که در زمینه برنامه نویسی مشغول به کار می باشند و یا دانشجویان که قصد مهاجرت دارند، کشور آلمان می تواند یکی از انتخاب های آن ها باشد. در سطح جهان کشور آلمان دارای یکی از قوی ترین اقتصادها می باشد. هر ساله مقاضیان تحصیل کرده زیادی برای کار به کشور آلمان مهاجرت می کنند.

در بین کشورهای اتحادیه اروپا نرخ بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین می باشد. در رابطه با کیفیت زندگی می توان گفت سطح زندگی در آلمان در سطح بسیار خوبی قرار دارد. با توجه به سوالات رایج متقاضیان کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی دارند اطلاعاتی در رابطه با کار در آلمان برای برنامه نویسان در اختیار متقاضیان قرار دهند.

 • شرایط کار در آلمان برای برنامه نویسان چگونه است؟
 • آیا می توان با زبان انگلیسی در این حوزه کار پیدا کرد؟
 • متوسط دستمزد نیروی کار در رشته برنامه نویسی در آلمان چقدر است؟
 • چه مدارکی برای ورود به بازار کار برنامه نویسی در آلمان مورد نیاز است؟
 • آیا می توان به صورت خویش فرما در آلمان به عنوان برنامه نویس کار کرد؟

بازار کار رشته برنامه نویسی در آلمان

این کشور همانند گذشته دارای بازار کار بسیار خوبی می باشد. به همین دلیل دولت کشور آلمان بازار کار را محدود به نیروهای کار داخلی و اروپایی نکرده است و هر ساله نیروهای کار خارجی و بین المللی بسیاری را استخدام می کند. یکی از مشاغل پرطرفدار در آلمان و سایر کشورهای اروپایی برنامه نویسی است.


معمولا برنامه نویسان می توانند به راحتی شغل مورد نظر را پیدا کرده و مشغول به کار شوند. متقاضیانی باید به این نکته توجه نمایند که عدم تسلط به زبان می تواند مشکلات بسیاری برای آن ها ایجاد نماید. پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای مهاجرت کاری به آلمان دوره های مربوط به یادگیری زبان آلمانی را بگذرانید. امکان کار در آلمان برای برنامه نویسان به انگلیسی نیز وجود دارد، که این خود می تواند یکی از نکات مثبت کار در این کشور است. اما باید به این نکته اشاره کرد معمولا افرادی که برای کار به کشور آلمان مهاجرت می کنند قصد اقامت در این کشور را دارند، به همین منظور پیشنهاد می شود به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشید.

وبینار تخصصی مهاجرت بدون مدرک زبان

آشنایی با وظایف و مسئولیت های NET Developer. در آلمان

یک مهندس نرم افزار .NET در آلمان فردی تحصیلکرده و متخصص است که معمولا برای تولید وب پیج ها، دسترسی سریع و آسان به دیتابیس ها و نیز سرورهای لجیک کد نویسی می کند. در آلمان این متخصص NET Developer. است که نرم افزارها برای وب سایتها را نوشته، اصلاح و اشکال زدایی می کند. بنابراین یک متخصص NET Developer. در شرکت های آلمانی حتما بایستی در استفاده از پایگاه های داده، سیستم ها و نیز زبان های برنامه نویسی سابقه کاری داشته باشد تا اینکه بتواند اپلیکیشن های نرم افزاری را به همراه چارچوب .NET توسعه دهد. با این توضیح اهم وظایف کاری یک مهندس/ متخصص NET Developer. را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

آشنایی با وظایف و مسئولیت های NET Developer. در آلمان

نحوه کاریابی جهت استخدام NET Developer در آلمان؟

اگر شما هم جزء متقاضیان کار NET Developer در آلمان هستید، پس برای استخدام در آلمان بایستی از فرآیند کاریابی در این کشور تبعیت کنید. فرآیندی 3 مرحله ای که شامل جستجوی آنلاین شغل، ارائه درخواست استخدام در شغلی که یافته اید و نیز حضور در مصاحبه شغلی می باشد. مثلا برای جستجوی کار آنلاین می توان از سایت های کاریابی عمومی در آلمان مثل سرویس کاریابی بین المللی (ZAV) آژانس کار آلمان و یا وب سایت های معروف جستجوی کار در آلمان بهره گرفت. اما پس از یافتن شغل دلخواهتان در آلمان، شما بایستی درخواستتان را به آن شرکت آلمانی ارائه کنید. معمولا شرکت های آلمانی برای ارزیابی وضعیت کارجویان مدارک زیر را از آنها می خواهند:

مدارک کاریابی جهت استخدام NET Developer در آلمان

در این مرحله بایستی بدانید که اغلب شرکت های آلمانی شانس حضور در جلسه مصاحبه را به کارجویان می دهند. با اینکه اغلب مصاحبه های شغلی در آلمان با کارجویان خارجی به صورت آنلاین و از طریق نرم افزار Scype انجام می گیرد. ولی معدود شرکت هایی هم پیدا می شوند که از متقاضیان می خواهند تا شخصا در جلسه مصاحبه شرکت کنند. در این صورت شما برای حضور در جلسه مصاحبه بایستی برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید. و نهایتا در صورت تایید شرکت آلمانی و عقد قرارداد کاری، شما بایستی به ایران برگشته و کارهای اخذ ویزای خود را از سفارت آلمان در تهران دنبال کنید.

انواع ویزای کار در کشور آلمان

برای کار در کشور آلمان متقاضیان خارجی و بین المللی باید ویزای کار آلمان را کسب نمایند. ویزای کار در این کشور در انواع مختلفی ارائه می شود:

 • دریافت پیشنهاد کاری: بعد از آن که متقاضی موفق به دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرمایی آلمانی شد می تواند ویزای کاری آلمان را کسب نماید. جهت ارائه دعوت نامه شغلی به متقاضیان خارجی قوانین و شرایطی وجود دارد، که کارفرما باید تمام آن ها را رعایت نماید.
 • ویزا جستجوی کار: یکی دیگر از ویزاهای کاری که در آلمان ارائه می شود، ویزا جستجوی کار می باشد، اعتبار این ویزا 6 ماه است. برای دریافت این ویزا متقاضی باید دارای شرایط تعیین شده باشد که شامل داشتن سابقه شغلی، ارائه مدارک تحصیلی مرتبط با شغل مورد نظر و ارائه مدرک معتبر زبان آلمانی یا انگلیسی می شود. یکی از معایب این ویزا این است که امکان مهاجرت اعضاء خانواده با متقاضی وجود ندارد. مگر پس از این که فرد شغلی پیدا کند.

شرایط استخدام برنامه نویس در آلمان

اغلب شرکت های آلمانی برای استخدام برنامه نویس شرایط خاص خودشان را دارند. معمولا یک برنامه نویس کامپیوتر برای استخدام و کار در آلمان اولا بایستی دارای مدرک لیسانس در رشته علوم کامپیوتر، ریاضیات و یا سیستم های اطلاعات و ثانیا از قبل دانش زبان برنامه نویسی را داشته باشد و ثالثا از تجربه کار در این رشته نیز برخوردار باشد. با این توضیح یکبار دیگر شرایط استخدام برنامه نویس در آلمان را اینبار در قالب نمودار زیر مرور می کنیم:

شرایط استخدام برنامه نویس در آلمان

از این گذشته هم برای افزایش شانس استخدام در شرکت های آلمانی و هم برای برقراری ارتباط موثر با کارفرمای آلمانی در حین کاریابی در این کشور، دانش زبان آلمانی نیز می تواند در حکم یک ابزار تسهیل کننده عمل کند. با اینکه دانش زبان آلمانی جزء شرایط اصلی و ضروری استخدام برنامه نویس در آلمان محسوب نمی شود ولی داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح b1 برای برنامه نویسان جهت استخدام در این کشور توصیه می شود.

شرایط کار در آلمان برای رشته برنامه نویسی

افراد باید دارای شرایطی باشند تا موفق شوند در این کشور مشغول به کار شوند. این شرایط عبارتند از:

 • دارای حداقل 2 سال سوابق کاری مرتبط
 • ارائه مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد، یا مدرکی معادل مهندسی IT، مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر
 • متقاضی باید با به زبان های برنامه نویسی تسلط داشته باشد.
 • متقاضیان باید به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشند.
 • در صورت نیاز فرد باید در زمینه ریاضی پیشرفته دارای مهارت های تعیین شده باشد.
 • توانایی و خلاقیت در تجزیه و تحلیل داده ها
 • با توجه به رزومه و حوزه تخصصی شما توانایی های شما نیز ارزیابی خواهد شد.

شرایط کار در آلمان برای رشته برنامه نویسی

برترین شهرها و شرکت های آلمانی برای استخدام برنامه نویس

قبل از پرداختن به این موضوع ابتداء بهتر است بدانید که متوسط درآمد ماهیانه یک برنامه نویس در آلمان حدود €3490 (یورو) می باشد. و با توجه به سابقه کاری و نیز میزان تحصیلات این متخصصان نیز حداقل درآمدی آنها در حدود €2840 (یورو) و حداکثر درآمدیشان نیز در حدود €4820 (یورو) می باشد. بدین ترتیب حدود 25% از برنامه نویسان که شامل برنامه نویسان مبتدی نیز می باشد به درآمد کمتر از €3490 (یورو) دست یافته و حدود 75% از آنها نیز که شامل برنامه نویسان خبره در آلمان هستند به درآمدی بالاتر از €3490 (یورو) دست می یابند:

رنج درآمد ماهیانه برنامه نویسان در آلمان

بنابراین برترین شهرها و شرکت های آلمانی برای استخدام متخصصین رشته برنامه نویسی را می توان با توجه به سطح درآمدی این متخصصان تعیین کرد. همان طوری که می دانید برای استخدام برنامه نویس در آلمان شرکت های مختلفی وجود دارد اما از برترین این شرکت ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

شرکتمحل شرکتتعداد کارکنانحداقل اندازه پروژه
DATAARTمونیخ1000 تا 9999$100000+
IMPLTECH GMBHبرلین10 تا 49$25000+
VOYPOSTبرلین10 تا 49$5000+
SIMPLABSمونیخ10 تا 49$25000+
CONTROL.ALT.COOP EGبرلین10 تا 49$10000+
CASANAمونیخ10 تا 49$1000+

تقریبا با توجه به جدول فوق نیز می توان متوجه این نکته اساسی شد که دو شهر مونیخ و برلین بهترین شهرهای آلمان برای استخدام برنامه نویسان به حساب می آید. همان طوری که در نمودار پایین هم ملاحظه می شود میانگین درآمد سالیانه برنامه نویسان در شهر مونیخ حدود €53934 (یورو) و در شهر برلین نیز حدودا €48863 (یورو) می باشد. و در این لیست مونیخ جایگاه ویژه ای برای برنامه نویسان دارد:

متوسط درآمد برنامه نویسان در شهرهای آلمان

انواع ویزای کار در آلمان برای رشته برنامه نویسی

جهت کار برای برنامه نویسان با توجه به تخصصشان ویزا کاری مختلفی صادر خواهد شد. در این بخش به انواع ویزاهای کاری جهت کار برنامه نویسان در کشور آلمان اشاره خواهیم کرد.

 • مدیران پروژه و مدیران اسکرام مستر
 • متخصص های سئو و دیجیتال مارکتینگ SEM, SMO
 • برنامه نویسان موبایل و پلت فرم ها که شامل: IOS و Android برای Swift و Java می باشد
 • برنامه نویسان UI که شامل CSS, JQUERY, HTML, Bootstrap می باشد
 • برنامه نویسان Backend در وب که شامل Angular, Nodjs, PHP, Java Script, ASP, Ruby, Python می باشد
 • افرادی متخصص دارای مهارت های لازم جهت توسعه Word Press, SASS, REACT, VEWJS GIT, ASP

اگر قصد مهاجرت کاری به کشور آلمان را دارید جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ویزای کاری آلمان را با دقت مطالعه نمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه در تماس باشید.

پرسش های کلیدی درباره رشته برنامه نویسی در آلمان

رشته برنامه نویسی در آلمان یکی از رشته های بسیار ارزشمند برای کار و تحصیل است. این افراد در بازار کار نیز شرایط بسیار خوبی خواهند داشت. می توان گفت که رشته برنامه نویسی یکی از بهترین رشته هایی است که در حوزه کامپیوتر می توان به آن رو آورد. باید در نظر داشت که در حال حاضر، افراد زیادی در این حوزه فعالیت می کنند. می توان از طرق مختلفی نیز تلاش کرد و خود را به آلمان رساند. این یکی از بزرگ ترین امتیازهایی است که باید به آن توجه داشت. امکان کار و تحصیل در بسیاری از کشورهای جهان برای شهروندان ایرانی وجود ندارد. آن ها باید به دنبال میانبرها باشند. با این حال، آلمان به خوبی از شهروندان ایرانی نیز پذیرایی می کنند. در این رابطه پرسش هایی مطرح می شود که باید به آن پاسخ داد:

 • آیا آلمان مقصد مناسبی برای علاقمندان به رشته برنامه نویسی است؟ بله آلمان یکی از بهترین کشورهای جهان برای علاقمندان به این رشته است. افراد می توانند برای کار به این کشور مهاجرت کنند. همچنین فرصت های تحصیلی زیادی نیز در این کشور وجود دارد که می توان از آن نیز استفاده کرد.
 • آیا می توان به عنوان یک فرد انگلیسی زبان به عنوان برنامه نویس به آلمان مهاجرت کرد؟ بله برنامه نویسی یکی از معدود رشته هایی است که می توان به زبان انگلیسی نیز در آن به کار در آلمان مشغول شد.
 • آیا درآمد یک برنامه نویس در آلمان بالا است؟ بله برنامه نویسان معمولا درآمد بالاتر از میانگین در آلمان دریافت می کنند. این درآمد آن ها می تواند زندگی با کیفیتی را به ارمغان آورد.
4.5/5 - (4 امتیاز)

96 دیدگاه برای “رشته برنامه نویسی در آلمان

 1. حسین گفت:

  سلام من 23 سالمه و میخوام بعد از سربازی برا دوره برنامه نویسی در آلمان شرکت کنم. سربازی در سپاه ب مشکل برمیخورم؟ و هزینه این دوره و چ مدارکی لازم داره؟ سپاس

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر منظورتون دوره آوسبیلدونگ هست که باید مدرک B2 زبان آلمانی رو بگیرید.
   خیر مشکلی نخواهید داشت در این رابطه

   1. حسین گفت:

    چقد هزینه لازمه؟

    1. امیر جلالی گفت:

     این دوره ها عموما رایگان هستند. حتی بعضی از دوره هایی که در این رابطه وجود داره، حقوق کمی هم به متقاضی ها می دن.
     البته بستگی به شرایط هم داره. گرون ترین دوره های اوسبیلدونگ 1500 یورو هست

 2. فاطمه گفت:

  وقت بخیر
  میخواستم برای اوسبیلدونگ عکاسی اقدام کنم، ۲۷ سالمه و هشت سال سابقه کار در رشته مهندسی پزشکی دارم.
  در حال حاضر معلم هستم در ترکیه
  و در حال حاضر ۳ سال هست که ترکیه هستم با همسرم.
  خواستم ببینم تمکن مالی لازم دارم؟ سن م زیاد نیست؟ و چه مدرک زبانی لازم هست؟

  و سوال دوم اینکه آیا شما ویزای کار هم میگیرید؟
  همسرم کارشناسی مهندسی نرم افزار داره.
  برنامه نویس هست به صورت حرفه ای.
  ۳۶ ساله.
  این مورد تمکن لازم داره؟

  ما هر دو در حال یادگیری زبان آلمانی هستیم.

  زبان انگلیسی هم بلدیم‌‌.

  پیشاپیش ممنونم 🌹

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما شرایط سنی مناسبی دارید.
   فقط باید بدونید که مدرک B2 هم داشته باشید.
   باید در نظر داشته باشید که ما می تونیم برای همسرتون هم کار پیدا کنیم ولی ایشون هم باید مدرک B2 داشته باشن مگر این که کارفرما اون رو رد کنه که البته در این صورت هم باید تسلط کامل به زبان آلمانی داشته باشند تا بتونن توی مصاحبه های کاری شرکت کنند.
   توصیه می کنم با مشاورین ما با شماره 02191003232 تماس بگیرید

   1. فاطمه گفت:

    ممنونم از شما
    من ساکن ترکیه ام امکان تماس مستقیم به ایران رو ندارم . شماره واتس اپ دارید؟ من روی خط ایرانم واتس اپ دارم ….

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     به زودی روی شماره شما همکاران من پیام ارسال خواهند کرد

 3. محمد یوسفی گفت:

  ممنون از پاسختون
  خوب امیدوار شدم من سابقه کارم از سال 1374 در کنار کارمندی در وزارت راه شروع میشه در زمینه سخت افزار , اسمبل و فروش کامپیوتر , نصب و راه اندازی کامل نرم افزار کامپوتر کار با ofiice شامل word , exel , Access کارهای گرافیک با Corel Draw , Pgotoshop برنامه نویسی با زبان Basic , Pascal و الان هم اپ موبایل با زبان Dart روی Flutter که در عین حال یک کامپوتر کار جنرال کامل هستم ولی محل ثابتی نداشتم که بتوانم سابقه کار ارائه بدم چون بعنوان کار پاره وقت انجام میدادم در کنار کار اداره که کارهای مربوط به حق الزحمه های راهسازی و راه آهن سازی بود انجام دادم
  و مشکل مهم دیگه که هست اینه که من در سن بازنشستگی (57 سال) هستم و امسال بازنشست میشم با این اوصاف آیا میتونم امیدوار باشم.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام مجدد
   خیر متاسفانه.
   کشور آلمان محدودیت سنی رو در نظر گرفته و این محدودیت در شرایط عادی روی 40 سال هست. با این حال برای عده ای تا 45 سال هم میشه اقداماتی داشت ولی در سن شما برای آلمان هیچ توجیهی نمی شه ارائه کرد

 4. محمد یوسفی گفت:

  سلام
  من کارمند وزارت راه هستم به توسعه اپ موبایل و ربان دارت و فلاتر مسلط هستم با مدرک دیپلم میتوانم کار پیدا کنم یا حتما مدرک کارشناسی میخواد

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای مهاجرت به آلمان از طریق برنامه نویسی، نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید ولی باید سابقه کار مرتبط ارائه بدید.
   در صورتی که به دنبال پیشنهاد کاری در این رابطه هستید، با مشاورین ما در تماس باشید

 5. علی گفت:

  سن 43 سال با یک همسر و فرزند و دو سال سابقه برنامه نویسی پایتون و ارشد ام بی ای (البته سوابق ده ساله هم در حرفه نفت داشته ام چون ارشد نفت هم دارم.) ایا به نظر شما شانس پیدا کردن کار توسط شما در پایتون هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله قطعا ولی باید مشاورین ما در رابطه باشید تا رزومه شما رو بررسی کنند.
   با مشاورین ما با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 6. محمد گفت:

  سلام من ۲۰سالمه و فوق دیپلم رشته اموزش ابتدایی دارم و میخوام لیسانس کامپیوتر بگیرم به زبان پایتون phpو جاوا اسکریپت تسلط دارم زبان انگلیسی در حد متوسط بلدم و المانی رو هم تازه استارت زدم
  خواستم بپرسم اگه لیسانس کامپیوتر داشته باشم میتونم با همین مدرک لیسانس و مدرک زبان انگلیسی و المانی در المان کار پیدا کنم و پس از مدتی اقامت دائم بگیرم؟امکانش است بعد خونوادمو بیارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما اگر بتونید مدرک تحصیلی خودتون رو از آلمان بگیرید، 6 ماه فرصت دارید تا توی این کشور دنبال کار بگردید و اگر کار پیدا کردید می تونید اقامت بگیرید

 7. وطنی گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲۵ سالمه و لیسانس ای تی دارم میخواستم بدونم‌ کدوم زمینه ی رشته ی ای تی درخواست بیشتری در المان داره که بیشتر روی اون تمرکز کنم؟ایا درخواست برای ui/ux هست یا به نسبت برنامه نویشی های دیگه کمتر هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حال حاضر بالاترین درخواست ها برای حرفه شما و تمام تخصص هایی هست که توی این زمینه وجود داره.
   در این زمینه نگرانی نداشته باشید و به دنبال راهی باشید که بیشتر بهش علاقه دارید

 8. علی گفت:

  سلام. ۳۱ سالم هست. ارشد عمران سازه دارم (۳ سال سابقه کار) و ۴ سال هست در زمینه طراحی وب (فول استک) فعالیت میکنم. زبان آلمانی درحد ب۲ بصورت خودآموز (بدون مدرک) و انگلیسی هم مسلطم. با توجه به مدرک تحصیلی امکان گرفتن جاب آفر در زمینه طراحی وب هست؟ اگر خیر؛ امکان گرفتن ویزای اوسبیلدونگ برای رشته علوم کامپیوتر با توجه به سن مهیا است؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما به خاطر شرایط سنی نمی تونید در دوره اوسبیلدونگ شرکت کنید.
   در حال حاضر چند پیشنهاد کاری محدود در این زمینه در اختیار داریم که می تونید با ما تماس بگیرید تا شما رو در این زمینه راهنمایی کنیم.
   گرفتن جاب آفر مستقیم کار آسونی نیست. بهتر هست از ویزای جستجوی کار آلمان استفاده کنید که سریع تر به کار برسید.

 9. علیرضا گفت:

  سلام من ۲۲ سالمه زبان المانی a1دارم و به زبان برنامه نویس حوزه uiهستم و سابقه کار ۲ ساله مرتبت هم دارم مدرک تحصیلی لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم.
  ایا بدون سربازی میتونم اوسبیلدونگ بگیرم یا کاری برم ؟
  یا حتما باید تحصیلی برم چون سربازی نرفتم ؟
  تشکر از سایت خوب شما

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای این دوره ها شما باید مدرک زبان B1 یا B2 داشته باشید که به نوع دوره بستگی داره.
   مسئله سربازی شما هم یک مسئله داخلی هست که به نظام وظیفه ایران بستگی داره و ارتباطی با پروسه مهاجرت شما نداره

 10. محمد امین یوسفی گفت:

  سلام
  من ۲۰ سالمه و دانشجوی لیسانس مهندسی کامپیوتر و تسلط بر زبان برنامه نویسی پایتون در سطح پیشرفته و sql server و git و linux دارم و قصد دارم مدرک زبانمو بگیرم و بعد از اتمام درسم ویزای کار آلمان رو بگیرم…به نظر شما توانایی استخدام رو در آلمان دارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   سن شما برای دریافت ویزای کار آلمان کم هست و ممکنه درخواست شما به همین دلیل رد بشه بهتر هست از طریق تحصیل وارد این کشور بشید که شانس بیشتری برای دریافت ویزا داشته باشید

 11. آرمیتا گفت:

  سلام
  من۳۵ سال سن دارم و لیسانس علوم کامپیوتر و زبان برنامه نویسی هم سی پلاس پلاس هست
  آلمانی هم تا سطح آ ۱ بلدم
  میخواستم بدونم امکان کار برام هست که زبانم رو ادامه بدم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله امکان کار رو در آلمان خواهید داشت این کشور در زمینه برناهه نویسی بسیار قوی هست

 12. سورن گفت:

  سلام . من ۳۲ سالمه و ۳سال سابقه برنامه نویسی دارم . مدرک تحصیلیم کارشناسی مهندسی مکانیک هست . با توجه به اینکه مدرک تحصیلیم و کاری که میکنم زیاد مرتبط نیستند ایا امکان مهاجرت کاری به المان رو دارم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   قاعدتا بایستی با یکدیگر مرتبط باشند اما راهکار در این زمینه هم وجود داره
   برای اطلاع از این قضیه با ما تماس بگیرید

 13. arash گفت:

  سلام و خسته نباشید من قصد مهاجرت به کشور آلمان رو دارم 15 سالمه به زبان های برنامه نویسی sql server ,c و سی شارپ مسلط هستم زبان انگلیسی هم متوسط هستم به نظر شما باید مدرک لیسانس در این رشته رو داشته باشم یا با مدرک دیپلم و رزومه های قوی می تونم مهاجرت کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید اقدام کنید در ابتدا با مشاورین ما تماس بگیرید

  2. arash گفت:

   سلام شماره بدین لطفا مرسی

   1. داوری گفت:

    سلام
    لطفا با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 14. سامان گفت:

  سلام
  من ۷ سال سابقه کار (asp.net , sql server) دارم
  مدرک هم ارشد هوش مصنوعی دارم
  اما زبان آلمانی بلد نیستم
  ولی انگلیسی نسبتا خوبم
  حتما باید آلمانی بلد باشم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله باید خوندن زبان آلمانی رو شروع کنید

 15. هادی گفت:

  سلام من الان دانشجوی رشته اپتیک و لیزر دانشگاه محققم ولی برنامه نویسی میکنم میتونم با لیسانس این رشته اقدام کنم یا باید ارشد آی تی بخونم ؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید ارشد IT بخونید اما سوالی که میفرمائید پاسخ مفصل داره ابتدا با ما تماس بگیرید

 16. فاطمه گفت:

  با توجه به اینکه اونجا باید کلی مالیات و پول خونه و اینا داد چیزی حدود 2200 دلار کم نیست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر این درآمد معقوله اما اگر رزومه فرد خوب باشه بشتر هم خواهد بود

 17. محمد مهدی گفت:

  سلام، من ۱۵ سالمه زبان سی پلاس پلاس رو کاملا بلدم، و زبان انگلیسی و آلمانی رو هم بلدم و قصد مهاجرت دارم.
  آیا امکانش هست که بدون مدرک کارشناسی بهم پروژه کار بِدن،؟( البته در صورتی که نمونه کار های قوی داشته باشم)

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید برای کار از راه دور اقدام کنید ولی اگر بخواین مهاجرت کنید بهترین روش برای شما از طریق تحصیل خواهد بود

   1. علی گفت:

    با مدرک ام بی ای و سابقه دو ساله برنامه نویسی بنظرتون چقدر احتمال جذب توسط کارفرما هست؟ اونهم زبان پایتون؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     در کل، برنامه نویسی در آلمان بازار کار خیلی خوبی داره

 18. متین گفت:

  سلام من رشتم ریاضیه میخواستم بدونم قبل از گرفتن دیپلم و مدرک دانشگاهی هم میتونم به المان برم و اونجا ادا مه تحصیل بدم و برنامه نویسی بخونم ؟
  و اینکه چه شرایطی باید داشته باشم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله البته اگر شرایط کاملش رو داشته باشید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 19. امیر گفت:

  سلام من 17 سالمه و میخوام به آلمان برم و کلا اونجا زندگی کنم برنامه نویسی کار میکنم زیر دوسال و میخواهم دیپلم رو بگیرم و همراه با مدرک IELTS و میخوام قبل از سربازی برم آلمان و دیگر برنگردم ایران اینا کافیه برا رفتن به آلمان؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایطی که میفرمائید با مهاجرت به آلمان بسیار فاصله داره لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 20. حسینی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی ارشد نرم افزار دانشگاه آزاد با معدل 17 رو دارم . 36 سالمه . زبان برنامه نویسی جاوا ، سی شارپ و sql server و همچنین php رو بلدم .
  زبان هم انگلیسی رو هم در سطح متوسط بلدم . آیا شرایط مناسبی برای کار در آلمان رو دارم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برنامه نویسی از جمله کارهای بسیار پرطرفدار در آلمانه و میتونید بسیار موفق باشید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 21. علی گفت:

  سلام.
  من 18 سال‌ سن دارم. میخام برم آلمان تحصیل کنم‌ و بعد از تحصیل همونجا کار پیدا کنم‌. دیپلم کامپیوتر دارم. و میخام it بخونم. سطح زبان b1دارم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای آلمان تحصیلی باید اقدام کیند و به طور کلی شرایطش رو دارید

 22. TahaBayati گفت:

  سلام. من 18 سالمه دیپلمم اوکیه تسلط کامل دارم به زبان انگلیسی و المانی . برنامه نویس هستم میخاستم برای ادامه تحصیل برم المان ایا امکان پذیره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در آلمان بایستی در رشته موردنظرتون ابتدا قبول شید و مدرک زبان هم داشته باشید

 23. elina گفت:

  سلام من 18 سالمه و دیپلم کامپیوتر دارم
  میخوام زبان های برنامه نویسی را به صورت تخصصی یاد بگیرم
  ولی از طریق اموزشگاه های دیگه
  از طریق دانشگاه نمیخوام پیش برم
  سوالم اینه که برای مهاجرت به المان برای کار برنامه نویسی حتما باید مدرک از دانشگاه داشته باشم یا میتونم با مدارک تخصصی که میگیرم مهاجرت کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط شما برای تحصیل مناسبه اما دوره های کارورزی در آلمان هم در این زمینه وجود دارن

   1. محمد گفت:

    من تجربه کاری دارم ولی مدرک دانشگاهی ندارم میتونم مهاجرت کنم به آلمان

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     اگر مدرکی داشته باشید که نشون بده این دوره رو به صورت علمی جایی یاد گرفتید کفایت می کنه. وجود مدرک علمی الزامی هست

 24. amir گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده قصد یادگیری زبان برنامه نویسی php و سیستم مدیریت محتوا wordpress رو دارم , سوالی که دارم این هستش که آیا این زبان و این cms ای که عرض کردم در خارج از ایران مخصوصا در کشور های اروپایی از بازار کار خوبی برخوردار هستند ؟ و ارزش یادگیری دارند ؟

  آه با توجه به سرچ هایی که کردم محبوبیت جاوااسکریپت پویا بیشتر از php هستش , سر همین موضوع مردد هستم که سمت js برم یا php & wordpress ممنون می شم راهنماییم بفرمایید

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 25. غزل گفت:

  سلام من ۱۸سالم هست رشته تحصیلیم ریاضی فیزیک معدلم هم بالای ۱۹/۸۰هستش زبان انگلیسیم رو تموم کردم الان دارم برای زبان آلمانی میخونم دیپلم رو هم چند ماه دیگه میگیرم البته میخواستم برای اوسبیلدینگ برنامه نویسی در المان اقدام کنم اما نمیدونم شرایطم مورد قبول هست یا نه ؟ میشه راهنماییم کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   میشه آسبیلدونگ اقدام کرد ولی نیاز به جزئیات بیشتری خواهید داشت که برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 26. Peyman گفت:

  با درود خسته نباشید…من به یک برنامه نویس اندروید در آلمان احتیاج دارم چگونه میتونم به همچین کسی دسترسی پیدا کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   باید در شبکه های اجتماعی یا سایت های کاریابی مثل لینکدین به دنبال چنین فردی بگردید

 27. امیرحسین گفت:

  ۱۷سالمه دررشته اتوماسیون صنعتی تحصیل میکنم و از برنامه نویسی plcوAVRتو مدرسه بهمون یاددادن و مدرک پنوماتیک از فنی حرفه ای روهم دارم
  برای ویزای کاری اقدام کنم بهتر یا ویزای تحصیل وسربازیم نرفتم ومدرک B1زبانم دارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر معافیت تحصیلی نداشته باشید که امکان خروج از کشور رو نخواهید داشت

 28. مهدی0111m گفت:

  سلام، برای برنامه نویسی لازمه که دانشگاه بریم مه مذرک داشته باشیم یا فقط از ظریق مهارت هم قبول میکنن؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای ویزای کاری 2020 اگر مدرک دیپلم به همراه مدرک فنی داشته باشید میشه اقدام کرد
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 29. مهدی0111m گفت:

  سلام
  واسه مهاجرت کاری چه قد هزینه لازمه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در مورد هزینه ها مقاله هزینه زندگی در آلمان رو مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 30. مهدی0111m گفت:

  سلام
  من رشتم گرافیک رایانه ای هست
  مدرک هم دیپلم دارم
  اما هجده سالمه و.سربازی نرفتم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در آلمان بدون پایان خدمت امکانپذیر نیست مهاجرت کنید دوست من و شما باید برای تحصیل اقدام کنید

   1. مهدی0111m گفت:

    سلام،میشه که از طریق تحصیل برم اونجا اقامت دائم بگیرم و دیگه برنگردم و سربازی هم نرم؟؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     از طریق تحصیل میشه اقدام کرد به شرط اینکه شرایطتون برای تحصیل در این گشور مناسب باشه

 31. مصطفی کرمی گفت:

  سلام وقت بخیر،
  من دارای مدرک کارشناسی نرم افزار و برنامه نویس حرفه ای وب (Full stack web developer) و همچنین بازی ساز موبایل هستم که در هر دو حوزه دارای تخصص اجرایی و عملیاتی هستم و اتفاقا یک مرتبه از آلمان از طریق linkedin با من تماس گرفتن و پیشنهاد شغل دادن که به دلیل نیاز به مصاحبه انگلیسی که تنها نقطه ضعف من هست اقدام نکردم! البته زبان تخصصی من کامل هست و کمبودی ندارم. سن من 36 سال هست و این نگرانی رو دارم که با این سن اونجا جایگاه خوبی نداشته باشم. آیا این نگرانی درست هست یا من هم میتونم بعد از قوی کردن مکالمه زبان اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید برای آلمان اقدام کنید و کشور آلمان در زمینه برنامه نویسی یکی از بهترین کشورهای دنیاست
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  2. مهرسا گفت:

   سلام دوست عزیز
   اصلا نگران سنتون نباشید. تا زیر 42 اکی هستید. فقط زبان آلمانی رو تقویت کنید.
   موفق باشید

   1. داوری گفت:

    سلام
    بله صحبت این دوستمون درسته

 32. احمدرضا ج گفت:

  با سلام، من 28 ساله هستم، فوق لیسانس مهندسی عمران سازه از دانشگاه آزاد تهران جنوب دارم، حدود 5-6 سالی هست که بصورت تخصصی و fullstack در حوزه برنامه نویسی وب و اپلیکیشن مشغول هستم، پروژه های زیادی کار کردم، سابقه تدریس برنامه نویسی و 3 سال هم سابقه بیمه در این زمینه دارم، تا بهمن ماه امسال خدمت سربازیم تموم میشه و در حال حاضر هم مشغول یادگیری زبان آلمانی هستم، آیا شانسی برای گرفتن ویزا دارم که بخوام زبانم رو تقویت کنم و در سایت های کاریابی رزومه بفرستم که بتونم جاب آفر بگیرم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بطور کلی شرایط خوبی دارید اما بهتره که در حال حاضر قبل از اقدام به کار دیگه ای اول از همه مشاوره بشید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  2. آرش گفت:

   سلام. وقت بخیر. من ۱۸ سالمه و از سربازی هم معاف هستم و معدلم ۱۷ اومده و رشته تجربی میخونم ولی میخوام برای برنامه نویسی تو آلمان اقدام کنم. آیا مشکلی برای اقدام روبروم هستش؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در تماس باشید

 33. نیما گفت:

  با سلام
  بنده 25 سالمه و لیسانس نرم افزار از دانشگاه دولتی دارم با معدل حدود 14.5 . 4-5 سال سابقه کار در حوزه برنامه نویسی به زبان ASP رو دارم که البته بدون بیمه بوده … 1.5 سال برای شرکت ها کار کردم و بقیش رو به صورت فریلنسر کار کردم .
  در حال حاضر سرباز (امریه سازمان دولتی) هستم تا 4-5 ماه دیگه … میخواستم بدونم چطور باید اقدام کنم برای دریافت ویزای کار ؟ ضمناً سطح زبان انگلیسی متوسط دارم … به 6 ماه تمرین و خوندن زبان نیاز دارم تا سطحش رو بالا بیارم.
  ضمناً بنده متاهل هستم و خانمم هم در رشته مهندسی معماری از دانشگاه دولتی با معدل 15.5 هستن

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط خوبی برای کار در آلمان دارید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 34. میلاد زحمتی گفت:

  با سلام و درود
  من ۲۰ سالمه و مدرک کارشناسی اینا ندارم ولی ۴ ساله برنامه نویسی میکنم و رتبه یک المپیاد برنامه نویسی کشوری رو دارم این میتونه بهم کمکی کنه؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله برای ویزای کاری 2020 میتونید اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با 02191003232 تماس بگیرید

 35. اميرعباس عطائي گفت:

  سلام من 20 سالمه متاسفانه رشته دانشگاهیم مهندسی شیمیه ولی کلا درحال تخصص پیدا کردن برنامه نویسی هستم اگه با تجریه بشم و رزومه جمع کنم امکانش هس بتونم استخدام بشم المان؟ یا حتما باید نرم افزار بخونی؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   میتونید از طریق کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای اقدام کنید اگر میخواین بدون مدرک، برنامه نویسی کنید

  2. ساسان محمدی گفت:

   سلام من 17 سال دارم ودرحوزه برنامه نویسی پایتون درحال آموزش وکارهستم میخواستم بدونم میتونم به کشورآلمان مهاجرت داشته باشم؟؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    بله کار برنامه نویسی در آلمان بسیار پررونقه اما نیاز به یک دوره کارورزی در آلمان رو دارید یا اینکه از طریق تحصیل اقدام کنید
    برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 36. مجید گفت:

  سلام و وقت بخیر، جسارتا من لیسانس مهندسی نرم افزار هستم، سابقه کار نه سال در دستگاه های دولتی دارم و با امسال سه سال است که در بخش آی تی یکی از ارگان های دولتی مشغولم، زبان آلمانی هم ب1 هستم و ب 2 را تازه شروع کرده ام، اما برنامه نویسی چندان تجربه و مهارت ندارم، با پایتون و سی پلاس پلاس در حد دانشگاه آشنا هستم و فقط اصول برنامه نویسی را تقریبا می دانم. اما در سطح پیشرفته و حرفه ای کار نکرده ام، امکان دارد آنجا برای من کار پیدا شود و اصلا آیا در آن مکان ها دوره ی کارآموزی شامل نیروهای تازه وارد هست یا خیر، ضمنا 33 سال سن دارم. سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   دوره های کارآموزی وجود داره اما با سن شما ویزا تعلق نمیگیره شما بایستی مهارتتون رو بیشتر کنید که از طریف ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید

 37. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید.من 18 سالمه و میخواستم برای رفتن به آلمان برنامه ریزی کنم.به نظرتون بهتره که من برای رفتن به آلمان برم دانشگاه به مدت 4 سال رشته مهندسی نرم افزار بخونم یا اینکه در کلاس های برنامه نویسی شرکت کنم(حالا هر زبان برنامه نویسی ای) و مدرک فنی حرفه ای بگیرم؟البته مهارت مهم تر از همه این هاست ولی مدرک هم مهمه و میخوام بدونم که کدوم بهتره.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مهاجرت بهتره که ابتدا مدرک لیسانستون رو در این زمینه اخذ کنید و سپس اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

   1. امین گفت:

    سلام من ۱۶سالمه من برنامه نویسی سی شارپ،سی پلاس پلاس،Html،پایتون رو تقریبا کامل بلدم بعد برای رفتن به آلمان چه چیزهایی را باید داشته باشم یا چه شرایطی رو باید داشته باشم؟
    از اتباع خارجه هستم ساکن در ایران

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     آلمان از شما استقبال می کنه ولی متاسفانه شرایط سنی خوبی ندارید. دقت داشته باشید که یادگیری زبان آلمانی می تونه به شما کمک کنه تا شرایط بهتری به دست بیارید.

     1. امین گفت:

      بعد زبان آلمانی رو که کلاساشو برم یاد بگیرم چجوری باید درخواست اقامت بدم؟

     2. امیر جلالی گفت:

      شما می تونید از طریق ویزای جستجوی کار این کشور اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *