مهاجرت تحصیلی مجارستان

رشته بیهوشی در مجارستان

رشته بیهوشی در مجارستان

بوداپست بهترین شهر برای تحصیل در رشته بیهوشی در مجارستان است. بوداپست، پایتخت و پرجمعیت ترین شهر مجارستان است. این شهر همچنین نهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا از نظر جمعیت در محدوده شهر است. شهر بوداپست دارای معماری بی نظیر و طبیعت زیبایی است. از مکان های زیبای این شهر می توان به رودخانه دانوب اشاره کرد. این رودخانه از شهر بوداپست می گذرد و زیبایی استثنایی ایجاد می کند. سبک زندگی مردم مجارستان در بوداپست مدرن است، به طوری که با وجود خانه های قدیمی، امکانات مدرن و پیشرفته ای در منازل آن ها وجود دارد. بیش از 40 کالج و دانشگاه در بوداپست قرار دارند.

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله حاضر که جهت راهنمایی علاقه مندان به تحصیل در رشته بیهوشی در مجارستان تهیه گردیده است به سوالات زیر پاسخ می دهند:

  • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته بیهوشی در مجارستان کدامند؟
  • فرآیند ارائه درخواست برای تحصیل در رشته بیهوشی در مجارستان چگونه است؟
  • برای تحصیل در رشته بیهوشی در مجارستان چه ویزایی مورد نیاز است و مدارک مورد نیاز برای اخذ آن کدامند؟

همچنین در پایان، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به معرفی فرهنگ مردم مجارستان به دانشجویان می پردازند.

بهترین دانشگاه ها برای رشته بیهوشی در مجارستان

جدول زیر بهترین دانشگاه های مجارستان برای تحصیل در رشته بیهوشی را بر اساس گزارش وب سایت edurank نشان می دهد. این 4 دانشگاه بر اساس عملکرد پژوهشی شان در زمینه بیهوشی رتبه بندی شده اند.

دانشگاه شهر رتبه در مجارستان رتبه در اروپا رتبه در جهان
دانشگاه سملویس بوداپست 1 101 309
دانشگاه سزگد سزگد 2 119 346
دانشگاه پس پچ 3 136 427
دانشگاه دبرسن دبرسن 4 172 542

فرآیند ارائه درخواست برای تحصیل در رشته بیهوشی در مجارستان

اولین گام در مسیر ارائه درخواست و اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان، انتخاب یک برنامه متناسب است. شخص باید با توجه به معیارهایی با انتخاب برنامه ای که برای وی مناسب است کار خود را شروع کند. پس از آن نوبت به بررسی و تهیه مدارک مورد نیاز می رسد. از جمله مدارک اولیه ای که معمولا همه دانشگاه ها می خواهند، مدرک تحصیلی مقطع قبلی، انگیزه نامه و توصیه نامه است. همچنین ممکن است لازم باشد که متقاضیان دارای مدرک آزمون مهارت زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس باشند. متقاضیان برای اطلاع از مدارک مورد نیاز و شرایط پذیرش خاص باید به وب سایت دانشگاه موردنظر خود مراجعه کنند. مرحله بعدی ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز است. در مجارستان اکثر ارائه درخواست ها از طریق سیستم درخواست آنلاین انجام می شود. فرم های درخواست از طریق وب سایت های دانشگاهی در دسترس هستند.

اغلب دانشگاه های مجارستان دارای هزینه درخواست بین 100EUR تا 150EUR (یورو) هستند. پس از تکمیل فرم درخواست، متقاضی باید مدارک لازم را پیوست کند یا برای ارسال آن ها به دانشگاه آماده شود. مرحله بعدی انتظار برای تصمیم دانشگاه است. نتایج پذیرش اغلب از طریق ایمیل یا پست اطلاع رسانی می شود. اگر متقاضی دانشجوی شهریه‌ای هست به این معنی که شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نیست، معمولاً از وی خواسته می‌شود که شهریه ترم اول را بپردازد. از طرف دیگر، دانشگاهی که متقاضی در آن تحصیل خود را ادامه خواهد داد، نامه رسمی پذیرش، تاییدیه پذیرش برای اهداف ویزا و سایر اطلاعات عملی در مورد تحصیل در خارج از کشور در مجارستان را برای متقاضی ارسال خواهد کرد. پس از اخذ پذیرش، متقاضی باید برای اخذ ویزای مجارستان اقدام کند.

فرآیند ارائه درخواست برای تحصیل در رشته بیهوشی در مجارستان

اخذ ویزا برای تحصیل در رشته بیهوشی در مجارستان

اگر دانشجو تبعه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نباشد، پس از پذیرش در یک دانشگاه مجارستانی، باید فرآیند درخواست ویزا را در اسرع وقت آغاز کند زیرا این فرآیند بین یک تا سه ماه طول می کشد و به چندین مدرک مهم نیاز دارد. قبل از خروج از کشور، متقاضی باید در کنسولگری یا سفارت مجارستان برای ویزای دانشجویی درخواست ارائه دهد. مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی مجارستان عبارتند از:

  • نامه پذیرش از دانشگاه پذیرنده
  • پاسپورت متقاضی که باید حداقل شش ماه پس از روز ورود معتبر باشد
  • مدرک محل اقامت در مجارستان
  • گواهی بیمه سلامت
  • مدرک اثبات این که متقاضی بودجه کافی برای پوشش هزینه های زندگی در طول تحصیل را دارد
  • فرم درخواست ویزا

زمانی که متقاضی به مجارستان رسید، باید ظرف پانزده روز برای اجازه اقامت خود درخواست ارائه دهد. این امر حتی اگر دانشجو مقیم اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا هست نیز ضروری است.

معرفی فرهنگ مردم مجارستان به دانشجویان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که از شمال با اسلواکی، از جنوب با صربستان و کرواسی، از شرق با رومانی و از غرب با اتریش همسایه است. پایتخت مجارستان بوداپست – یکی از بهترین شهرهای مجارستان برای تحصیل – است. فرهنگ مجارستان بسیار متنوع است و تفاوت های زیادی را از بوداپست تا مرزهای شرقی و غربی این کشور می توان دید. به طور کلی می توان ارزش هایی مانند احترام به زنان و سالمندان یا اجداد را در اکثر نقاط این کشور مشاهده کرد. علاوه بر این، مجارها بسیار هنرمند هستند و علاقه زیادی به موسیقی، شعر، جشنواره ها، اپرا، ادبیات، هنر، شطرنج، علوم، ریاضیات و غیره دارند. جدای از این ها، به استعدادیابی، شوخ طبعی، حساسیت، علم و یادگیری نیز توجه دارند. آن ها همچنین در مورد ورزش هایی مانند شمشیربازی، کشتی، دو و میدانی، واترپلو، قایق رانی و شنا حرفی برای گفتن دارند.

دانشجویان باید بدانند که اگر به خانه یک مجار دعوت شدند، حتما یک جعبه شکلات یا یک دسته گل به عنوان هدیه به همراه داشته باشند. همچنین اگر از دانشجو خواسته شد که کفش های خود را بیرون از خانه دربیاورد، هنگام ورود نباید تعجب کند زیرا در مجارستان مرسوم نیست که با کفش در خانه قدم گذاشته شود. این در مجارستان یک فرهنگ است که مهمان برای شام یا ناهار به موقع برسد، زیرا دیر رسیدن بی‌احترامی به آن ها است. در صورتی که علاقه مند به تحصیل در رشته بیهوشی در مجارستان هستید، توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه و نیز هزینه تحصیل در مجارستان با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.