مهاجرت تحصیلی آلمان

رشته بیوتکنولوژی در آلمان

رشته بیوتکنولوژی در آلمان

از آنجایی که دانشگاه های آلمان جزء بهترین مراکز کیفی تلقی می گردند، آمار تحصیل رشته بیوتکنولوژی در آلمان با رشد چشمگیری همراه بوده است. در قلب کشور آلمان رشته کوه های مرکزی قرار دارند که این رشته کوه ها شمال و جنوب آلمان را از هم جدا می کنند. کشور آلمان در قلب اروپا قرار داشته و یکی از متنوع ترین کشورهای اتحادیه اروپا از لحاظ ساختار به حساب می آید.

آلمان با برخورداری از سرمایه زیاد و سطح فساد کم به یکی از کشورهای مهاجرپذیر اروپا تبدیل گشته است و باید اذعان داشت تعداد دانش آموزان و دانشجویان خارجی که در شهرهای اصلی آلمان اقامت دارند در سال 2021 از مرز 330000 نفر تجاوز کرده و با افزایش 7% در قیاس با سال پیشین همراه بوده است. در ادامه این مقاله کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با همراهی شما عزیزان به بررسی تحصیلات در رشته بیوتکنولوژی در آلمان می پردازند.

  • متوسط درآمد فعالین در حوزه بیوتکنولوژی چه میزان است؟
  • شهریه دانشگاه های ارائه دهنده رشته بیوتکنولوژی در آلمان چه میزان برآورد شده است؟
  • مهمترین مراکز ارائه دهنده رشته بیوتکنولوژی در آلمان کدام اند؟
  • علاقه مندان به تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در چه حوزه هایی قادر به فعالیت خواهند بود؟

درباره رشته بیوتکنولوژی در آلمان

آلمان کشوری واقع در قاره سبز که پایتخت آن برلین است و از شمال با دریای شمال، از شرق با کشور لهستان، از جنوب با سوئیس و از غرب با فرانسه هم مرز می باشد. کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، از پر جمعیت ترین کشورهای اروپایی به شمار می آید؛ این کشور با نیروی کار مجرب در بازار اجتماعی و اقتصادی خود، در جهان اقتصاد و صنعت خوش درخشیده است. بر اساس بررسی های انجام شده این کشور رتبه چهارم در جهان از لحاظ قدرت صنعتی و اقتصادی و رتبه اول از لحاظ صادرات انواع محصولات به خارج را به خود اختصاص داده است. از مهمترین شهرهای آلمان می توان به برلین، مونیخ، هامبورگ و فرانکفورت اشاره کرد. همچنین از ارزان ترین شهرهای دانشجویی این کشور می توان به هاله، بوخوم و زیگن اشاره نمود.

رشته بیوتکنولوژی پزشکی در آلمان با تمرکز بر کاربرد علوم بیولوژیکی، بیوشیمی و رشته ژنتیک در آلمان، جهت توسعه و ایجاد محصولات جدید کاربرد دارد و از جدیدترین و محبوب ترین رشته های دانشگاهی در این سرزمین توسعه یافته به شمار می رود. تمرکز این رشته بر تحقیقات در جهت پیشرفت های علمی برای دستیابی به سطح بالاتری از سلامت جمعی بوده و تحصیل در تحصیل در این رشته موجب کسب تجربه کافی و فرصت های تحقیقاتی در جهت درک شیوه ها و اکتشافات روش های جدید می شود. رشته بیوتکنولوژی پزشکی شامل توسعه روش های درمانی از قبیل تشخیص پزشکی، بیوچیپ ها، پزشکی شخصی سازی شده و ژن درمانی می باشد. از اصلی ترین زمینه ها در رشته بیوتکنولوژی در آلمان می توان به تشخیص مولکولی، واکسن های جدید، سلول های درمانی ترمیمی و سیستم های سلولی جهت سم شناسی و آزمایش دارویی اشاره کرد.

درباره رشته بیوتکنولوژی در آلمان

دانشگاه های ارائه دهنده رشته بیوتکنولوژی در آلمان

آلمان عنوان رتبه اول کشورهای غیر انگلیسی زبان در مقوله پذیرش دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی مختلف را یدک می کشد. امروزه هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان بجز دانشگاه های ایالت بادن- وورتمبرگ برای تمامی دانشجویان بین المللی رایگان می باشد. در آلمان اکثر دانشگاه ها دولتی می باشند اما معدود دانشگاه های خصوصی وجود دارد که شهریه آن ها حدودا €20000 (یورو) در سال برآورد شده است.

در واقع 48 دانشگاه آلمان در زمره برترین دانشگاه های جهان قرار دارند که از نمونه این دانشکده ها می توان به دانشکده توبینگن، آخن، هیدلبرگ، بن و هامبورگ اشاره نمود. دانشگاه آخن از معتبرترین موسسات در حیطه رشته بیوتکنولوژی می باشد که این مرکز از تمامی امکانات تحقیقاتی و تجهیزات لازم آزمایشگاهی برخوردار است و از معتبرترین گروه زیست شناسی در جهان به شمار می رود. در ادامه به معرفی چندی از مراکز ارائه دهنده رشته بیوتکنولوژی می پردازیم.

عنوان مراکز شهری که در آن واقع شده
Hamburg University Hamburg
Manneheim University Manneheim
Anhalt University Kothen
Berlin University Berlin
Brandenburg University Senftenberg

هزینه تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در آلمان

طول مدت دستیابی به مدرک کارشناسی رشته بیوتکنولوژی در کشور آلمان 4 سال بوده و شایان ذکر است که اغلب دوره های ارائه شده در این مقطع به زبان آلمانی از سوی موسسات آموزش عالی این کشور ارائه می گردند. هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای بزرگ آلمان از 900€ (یورو) الی 1350€ (یورو) به فراخور سبک زندگی افراد متغیر بوده و دانشجویان ضمن تحصیل در آلمان قادر به انجام کار پاره وقت می باشند. در حقیقت دانشجویان مدت زمان محدودی را در طول سال تحصیلی می توانند در کشور آلمان کار کنند تا بخشی از هزینه های زندگی خود در این کشور را تامین کنند.

در ادامه به بررسی میزان تفاوت درآمد ماهیانه فعالین حوزه بیوتکنولوژی در آزمایشگاه های آلمان می پردازیم:

مقایسه میانگین و حداکثر درآمد بیوتکنولوژیست های آلمان در ماه

فرصت های شغلی رشته بیوتکنولوژی در آلمان

از گرایش های رشته بیوتکنولوژی در آلمان می توان به به مهندسی بیومولکولی، بیوتکنولوژی صنعتی، پزشکی و شیمی کاربردی اشاره نمود. میانگین درآمد فردی که در رشته بیوتکنولوژی فعالیت می کند معمولا در ماه حدود 5120€ (یورو) عنوان شده و باید اذعان داشت، میزان حقوق با در نظر گرفتن مقطع تحصیلی و سطح تجربه اشخاص متغیر خواهد بود. برای مثال کارکنانی که بین 2 تا 5 سال سابقه دارند 32% بیشتر از تازه کارها و افراد حرفه ای با تجربه بیش از 5 سال بطور متوسط 36% بیشتر از سایرین کسب درآمد می کنند. حقوق فعالین در حوزه بیوتکنولوژی در آلمان با داشتن مدرک کارشناسی %24 بیشتر از دیگران و با داشتن مدرک کارشناسی ارشد %29 افزایش می یابد. در پایان شما همراهان گرامی قادر خواهید بود جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران توانای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *