اخبار مهاجرتی

رشته تخصص بیماری تنفسی در خارج از کشور

آلودگی های هوایی سبب شده است تا رشته تخصص بیماری تنفسی در خارج از کشور از درجه اهمیت بسیار بالاتری برخوردار شود. درمانگران تنفسی مسئول ارزیابی و درمان ریه ها و مجاری تنفسی بیمار هستند. در این مقاله، ما در درجه اول بحث خواهیم کرد که تنفس درمانی چیست و چگونه می توان یک درمانگر تنفسی شد. ما همچنین در مورد میانگین حقوق یک درمانگر تنفسی و مسیرهای تحصیلی مختلفی که می توان برای شروع حرفه خود طی کرد، مانند مدرک های مختلف در درمان تنفسی صحبت خواهیم کرد.

 • شرایط کاری یک متخصص بیماری های تنفسی مناسب است؟
 • چگونه می توان به یک درمانگر تنفسی تبدیل شد؟
 • بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در این رشته کدامند؟
 • محدودیت های انتخاب این رشته برای تحصیل در خارج از کشور چیست؟
 • محدودیت های پیش آمده برای یک تنفس درمانگر چیست؟
 • بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در این رشته کدامند؟
 • هزینه های تحصیل در این رشته چقدر است؟
 • آیا تنفس درمانگران درآمد خوبی در جهان دارند؟

باید در نظر داشت که تخصص های پزشکی می توانند از نظر مالی شرایط خوبی برای فرد ایجاد کنند. با این حال باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، افرادی که قصد مهاجرت کاری به خارج از کشور را دراند، باید مسیر طولانی تری را طی کنند. این افراد ممکن است با چالش های معادلسازی مدرک تحصیلی نیز روبرو شوند. برای آن ها بسیار مهم خواهد بود که بتوانند مدرک اعتبار داری را برای ادامه تحصیل در این رشته نیز در اختیار داشته باشند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه توضیحاتی در این رابطه ارائه خواهند کرد.

شرایط رشته بیماری تنفسی در خارج از کشور

دوره تخصص بیماری های تنفسی از مقطع کارشناسی در خارج از کشور آغاز می شود. افرادی که می خواهند در این رشته به تخصص دسترسی داشته باشند، باید در مرحله اول، لیسانس خود را در این رشته دریافت کنند. پس از آن است که فرد باید وارد بازار کار شود و با داشتن سابقه کاری، برای دریافت تخصص بیماری های تنفسی اقدام کند. می توان به این نکته اشاره کرد که طول دوره رسیدن به مدرک تخصص در این رشته، حدودا 8 سال در کشور های پشرفته به طول می انجامد.


باید به این نکته توجه داشت که برنامه درسی مقطع لیسانس به طور کلی شامل دوره های آموزشی مراقبت های تنفسی بالینی، روش های درمانی، فارماکولوژی، پاتوفیزیولوژی، تهویه مکانیکی و تئوری تنفسی پیشرفته است. به طور کلی مسیر دستیابی به لیسانس در این رشته سخت نیست و می توان امید داشت که مسیر ساده تری نسبت به مقطع کارشناسی خواهد داشت.

پذیرش در دوره تخصص بیماری های تنفسی

اکثر دانشگاه هایی که رشته بیماری های تنفسی در خارج از کشور را ارائه می کنند، از طریق آزمون های ورودی اقدام به پذیرش دانشجویان می کنند. آن ها می خواهند از توانایی های فرد در زمینه یادگیری اطمینان پیدا کنند. افرادی که می خواهند در این مقطع به پذیرش دست پیدا کنند، باید دانش بالایی در زمینه پزشکی داشته باشند. آن ها همچنین باید ساعت های کار بالینی مشخصی را نیز طی کرده باشند.

علاوه بر آزمون های ورودی، مصاحبه ها نیز روند طبیعی برای دریافت پذیرش رشته تخصص بیماری های تنفسی در خارج از کشور است. در این مصاحبه ها، فرد ممکن است نیاز به تشخیص اولیه در رابطه با یک بیمار داشته باشد. یک پرونده رندوم در اختیار متقاضی قرار می گیرد و او باید بتواند پروسه درمانی پیشنهادی خود را ارائه کند. بسیار مهم است که فرد در این پروسه با موفقیت خارج شود.

ورود به بازار کار بیماری های تنفسی در خارج از کشور

در بسیاری از کشورهای جهان، برای این که فرد بتواند به مدرک تحصیلی خود دست پیدا کند، مسیر دانشگاهی را طی می کند. با این حال هر فردی که مدرک در اختیار داشته باشد، نمی تواند وارد بازار کار شود. همه کشورهای پیشرفته جهان یک آزمون کلی برگزار می کنند که فرد بتواند به کمک آن اثبات کند که دانش کافی برای تبدیل شدن به یک پزشک را دارد.

پس از این که فرد آزمون های شبیه ساز بالینی را با موفقیت به پایان رساند، می تواند به عنوان یک درمانگر تنفسی در خارج از کشور، فعالیت خود ار آغاز کند. افرادی که از ایران مدرکی مشابه دریافت کرده باشند، باید مدرک خود را در آن کشور مجدد معادلسازی کنند. معادلسازی مدرک شامل کلاس های عملی و علمی است که فرد در پایان باید آزمون ها را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد و پس از آن در آزمون ورود به بازار کار را نیز طی کنند. افرادی که به عنوان درمانگر بیماری های تنفسی قصد ورود به بازار کار را دارند، در مکان های زیر می توانند کاریابی کنند:

 • مطب پزشکان
 • موسسات آموزشی
 • بیمارستان ها
 • خانه سالمندان
 • خانه های تخصصی بیماران
 • توانبخشی ها
 • مراکز تست اختلال خواب و بسیاری از مکان های مرتبط دیگر

ورود به بازار کار بیماری های تنفسی در خارج از کشور

بهترین مراکز آموزش تخصص بیماری تنفسی در خارج از کشور

بیش از 1000مرکز آموزشی معتبر در جهان وجود دارد که می توان با انتخاب آن ها به عنوان مقصد نهایی، کیفیت رزومه خود را تغییر داد. کشورهای انگلیسی زبان، در این رشته بیشترین قدرت علمی را دارند. با این حال باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، افرادی که می توانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند، قطعا یک رزومه تحصیلی و کاری بسیار قدرتمند در اختیار دارند. نباید انتظار داشت که فرد با یک رزومه تحصیلی در بهترین دانشگاه ها، مشغول به تحصیل در رشته تخصص بیماری های تنفسی در آمریکا شود.

بهترین دانشگاه هایی که می توان در آن به تحصیل رشته تخصص بیماری های تنفسی در خارج از کشور پرداخت، به شرح زیر هستند:

توزیع 100 دانشگاه برتر جهان در رشته بیماری تنفسی به تفکیک کشور

کشورهایی که دانشگاه های کمتری در این بین دارند شامل چین، آلمان و ایتالیا با 2 دانشگاه، ژاپن، دانمارک، سوئیس، لهستان، بلژیک، یونان، فنلاند و اسپانیا 1 دانشگاه می شود. در چنین شرایطی فرد باید بررسی کند که آیا رزومه خوبی برای تحصیل در چنین دانشگاه هایی دارد یا نه! برای مثال باید گفت که با وجود این که 11 دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان برای تحصیل رشته تخصص بیماری تنفسی در کانادا وجود دارد، دانشگاه های ضعیف تری نیز در این کشور در دسترس هستند.

هزینه تحصیل رشته بیماری تخصص در خارج از کشور

زمانی که صحبت از رشته های تخصص بیماری تنفسی می شود، می توان کشورهای ارزان های زیادی را در نظر داشت. افرادی که می خواهند در این کشورها کار کند، باید به درآمد خود نیز توجه داشته باشند. باید به این نکته اشاره کرد که در برخی از کشورها، این هزینه ها ارزش چندانی ندارد اما در برخی از کشورها بسیار مناسب است.

اطلاعات گسترده ای که می توان در این رابطه می توان به صورت خلاصه معرفی شوند عبارتند از:

نام کشورهزینه های تحصیل به دلارحقوق ماهانه به دلار
آمریکا28500$14500$
کانادا18000$13000$
تخصص بیماری های تنفسی آلمان1100$6900$
تخصص بیماری های تنفسی در اتریش1600$7500$

به همین دلیل است که فرد باید بررسی کند که در نهایت قرار است که چه درآمدی در اختیار داشته باشد و چه هزینه هایی را باید پرداخت کند. در صورتی که در جستجوی بهترین مسیرهای مهاجرت برای خود هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پرسش های کلیدی درباره رشته تخصص بیماری تنفسی در خارج از کشور

پرسش های متعددی ممکن است در این رابطه مطرح شود و این مسئله کاملا طبیعی است. افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند، در دسته پزشکان قرار می گیرند و درآمد خوبی خواهند داشت. باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، ورود به این رشته از طریق آزمون های ورودی ممکن می شود و این یک امر کاملا طبیعی است. برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا هزینه های تحصیل رشته تخصص بیماری تنفسی در خارج از کشور بالا است؟ بله به نسبت بسیاری از رشته های تحصیلی، هزینه های انتخاب این رشته برای دانشجویان خارجی سخت تر خواهد بود ولی باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، از رشته های پزشکی و دندانپزشکی هزینه های کمتری دارد.
 • بهترین کشورهای جهان برای تحصیل رشته بیماری های تنفسی چیست؟ در حال حاضر، آمریکا، ژاپن، کانادا، استرالیا، ایتالیا، آلمان، سوئد، لهستان، سوئیس، برزیل و بسیاری کشورهای دیگر، در بین 100 دانشگاه برتر جهان حداقل یک نماینده را در اختیار دارند.
 • فرایند تبدیل شدن به یک متخصص بیماری های تنفسی در خارج از کشور چقدر زمان لازم دارد؟ حدود 8 سال
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *