مهاجرت تحصیلی نروژ

رشته جراحی زنان و زایمان در نروژ

رشته جراحی زنان و زایمان در نروژ

تحصیل در رشته جراحی زنان و زایمان در نروژ یک انتخاب شایسته برای افرادی است که قصد کار در این کشور و تحصیل با بالاترین کیفیت را دارند. دانشجویان برای تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در این کشور با محدودیت های نسبی روبرو خواهند بود اما می توان گفت که اکثر این محدودیت ها در همه کشورهای درجه اول جهان وجود دارد. افرادی که قصد تحصیل در این رشته را دارند، باید مدرک زبان معتبر دریافت کنند و به همین دلیل است که می توان شک و تردیدهایی را در دل علاقمندان به تحصیل در این کشور مشاهده کرد. زبان نروژی یکی از زبان های سخت جهان برای یادگیری است و به راحتی نمی توان متقاضیان زیادی را در کشورهای مختلف یافت که به دنبال یادگیری این زبان باشند.

زندگی در نروژ از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است و افرادی که این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، معمولا تمایلی به مهاجرت دوباره از این کشور نخواهند داشت. فرایند مهاجرت به کشور نروژ برای دانشجویان رشته های پزشکی معمولا پر فراز و نشیب تر از رشته های دیگر است و دانشجویان باید مراحل نسبتا سختی را پشت سر بگذارند. باید در نظر داشت که رشته جراحی زنان و زایمان یکی از رشته های حساس پزشکی است و کشوری مانند نروژ، به راحتی امکان کار در این حوزه را در اختیار فردی قرار نمی دهد. از همین رو، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی روند تحصیل در این رشته در نروژ خواهند پرداخت.

  • بهترین دانشگاه های نروژ در رشته جراحی زنان و زایمان کدامند؟
  • هزینه تحصیل در این رشته چقدر است؟
  • آیا می توان دانشگاه های نروژ را در جمع بهترین های جهان قرار داد؟
  • فرایند رسیدن به کار در این حوزه چگونه خواهد بود؟

شرایط تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در نروژ

تحصیل در نروژ در رشته های پزشکی تنها به زبان نروژی امکان پذیر خواهد بود و به همین دلیل است که فرد نمی تواند به راحتی این رشته را برای ادامه تحصیل خود در نروژ انتخاب کند. محدودیت های مهاجرت برای تحصیل زبان نروژی در این کشور نیز مزید بر علت شده است. به هر ترتیب در صورتی که فردی بتواند حداقل مدرک B2 زبان نروژی را در اختیار داشته باشد، می تواند برای تحصیل در رشته جراحی زنان و زایمان در این کشور اقدام کند. پروسه رسیدن به پذیرش تحصیل در رشته جراحی زنان و زایمان در نروژ به شرح زیر است.

پروسه رسیدن به پذیرش تحصیل در رشته جراحی زنان و زایمان در نروژ

افرادی که تحصیل رشته پزشکی در نروژ را تجربه کرده باشند، نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت و همچنین معادلسازی مدرک پزشکی نیز برای آن ها بی معنا می شود. در نتیجه این یکی از بهترین شانس هایی است که یک فرد در روند ورود به رشته جراحی زنان و زایمان در نروژ می تواند پشت سر بگذارد. طول دوره تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در این کشور 4 ساله است و دانشجویان در همین دوره در محیط بیمارستانی آماده ورود به بازار کار می شود. بهترین دانشگاه های نروژ برای تحصیل در این رشته عبارتند از:

نام دانشگاه رتبه در اروپا رتبه در جهان
دانشگاه برگن 42 108
دانشگاه اوسلو 43 110
دانشگاه علوم و تکنولوژی 78 185
دانشگاه UiT 119 293
دانشگاه علوم ورزش نروژ 292 885

هزینه تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در نروژ

نروژ یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر مالی برای تحصیل دانشجویان ایرانی است چراکه هزینه ای برای تحصیل از دانشجویان دریافت نمی شود. بسیاری از افرادی که از ایران قصد تحصیل در دانشگاه ه ای برتر جهان را دارند، به دنبال بورسیه تحصیلی هستند اما در نروژ، هیچ شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی شود. به مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، هزینه زندگی در نروژ برای دانشجویان نیز در حدود 1000€ (یورو) در ماه است. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به نروژ را داشته باشند، می توانند به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند و این مسئله یک امتیاز بزرگ است. دانشجویان در این کشور نیز می توانند به صورت نیمه وقت به کار مشغول شوند و از این طریق هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

هزینه تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در نروژ

فرایند کار در حوزه تخصص پزشکی در نروژ

برای اینکه فردی بتواند در حوزه تخصصی زنان و زایمان در نروژ به کار مشغول شود، این فرصت را خواهد داشت تا با ارائه مدرک تحصیلی خود در این رشته، که از یکی از دانشگاه های نروژ دریافت شده است، مجوز کار را کسب کند. یک متخصص زنان در نروژ به طور متوسط 1650000NOK (کرون نروژ) در سال به عنوان دستمزد دریافت می کند که مقداری قابل توجه به حساب می آید.

افراد از طریق کار در نروژ می توانند به اقامت دائمی این کشور دست پیدا کنند و در نهایت این عمل منجر به دریافت شهروندی این کشور نیز خواهد رسید. افرادی که نروژ را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، باید مراحلی قانونی مهاجرت به این کشور را طی کنند و در این رابطه می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه همراهی و راهنمایی کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :