مهاجرت تحصیلی جمهوری چک

رشته جراحی مغز و اعصاب در چک

رشته جراحی مغز و اعصاب در چک

شرایط تحصیل رشته جراحی مغز و اعصاب در چک از جمله گزینه های کمتر شناخته شده است که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور به دنبال راهی برای رسیدن به بهترین کشورهای جهان هستند و به دنبال کشورهایی می گردند که کیفیت بالای آموزش را ارائه کرده و رقابت شدیدی برای رسیدن به آن ها وجود نداشته باشد. جمهوری چک یکی از همین کشورها است که در رشته جراحی مغز و اعصاب توانسته سطح کیفیت بسیار عالی را نشان دهد و در رتبه بندی های جهانی جایگاهی مناسب را به دست آورد. در راستای توجه به این موضوع باید شرایط تحصیل در این کشور را بیش از گذشته مورد بحث قرار داد.

دانشگاه های جمهوری چک یکی از بهترین ها در شرق اروپا هستند و به همین دلیل می توان آن ها را نیز مد نظر قرار داد. در رشته جراحی مغز و اعصاب به عنوان یکی از رشته های تخصصی در گروه پزشکی، دانشگاه های چک کیفیتی بسیار خوب را ارائه می دهند و از آن جا که هزینه های تحصیل در این کشور بسیار مناسب است، می توان گفت که دانشگاه ها فاکتورهای اولیه انتخاب شدن به عنوان مقصد تحصیلی را به طور کامل در اختیار دارند. اما آیا همه افراد می توانند این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند؟ در راستای پاسخ به این سوال و بسیاری از پرسش های دیگر، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رشته جراحی مغز و اعصاب در چک می پردازند.

  • بهترین دانشگاه های چک برای تحصیل در رشته جراحی مغز و اعصاب کدامند؟
  • آیا جمهوری چک مقصدی معتبر برای تحصیل تخصص پزشکی است؟
  • هزینه تحصیل رشته جراحی مغز و اعصاب چقدر است؟
  • شرایط کار پس از تحصیل در چک چیست؟

شرایط تحصیل رشته جراحی مغز و اعصاب در چک

باید به این نکته توجه داشت که در جمهوری چک دانشگاه های محدودی برای تحصیل در رشته جراحی مغز و اعصاب وجود دارد اما این دانشگاه ها توانسته اند جایگاه علمی مناسبی را برای خود به ارمغان آورند و این نکته ای است که بادی پیش از هر چیز به آن ها توجه داشت.

دانشگاه های برتر جهت تحصیل رشته جراحی مغز و اعصاب در چک

لیست فوق به خوبی نشان می دهد که دانشجویان برای تحصیل در چک در رشته جراحی مغز و اعصاب، گزینه های مختلفی را در اختیار دارند و بسته به شرایط خود می توانند در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. برای تحصیل تخصص پزشکی در کشور چک فرد باید در مرحله اول یک مدرک پزشکی معتبر در کشور چک داشته باشد. این مدرک می تواند در کشور دوم کسب شده باشد و سپس در چک معادلسازی شود. دوره تخصص جراحی مغز و اعصاب در چک یک دوره 3 ساله است و افراد پس از دریافت مدرک خود می توانند در دوره انترنی ورود پیدا کرده و پس از پایان این دوره رسما فعالیت خود به عنوان پزشک متخصص را آغاز کنند. زبان انگلیسی کمتر در دانشگاه های جمهوری چک به عنوان زبان تحصیل اعلام می شود.

هزینه تحصیل رشته جراحی مغز و اعصاب در چک

جمهوری چک به دانشگاه های خود در تعیین شهریه سالیانه در رابطه با دانشجویان خارجی آزادی عمل کامل داده است و به همین دلیل می توان در دانشگاه های این کشور شهریه های متفاوتی را یافت. از همین رو دانشجویان پیش از انتخاب دانشگاه مقصد خود، باید اطلاعات کافی در زمینه هزینه های تحصیل خود را به دست آورند. با این حال می توان حدود شهریه دانشجویان خارجی در دانشگاه های چک را 8900€ تا 16300€ (یورو) در سال دانست که البته بدون فرصت چندانی برای دریافت بورسیه تحصیلی باید آن را به دانشگاه پرداخت کرد.

از طرف دیگر هزینه زندگی در این کشور نیز چندان سنگین نیست و دانشجویان می توانند با در اختیار داشتن بودجه ای در حدود 400€ تا 700€ (یورو) در ماه، کل هزینه های زندگی خود را در شهرهای مختلف این کشور پرداخت کنند. با توجه به فرصت کار نیمه وقت در کشور چک برای دانشجویان، می توان گفت که شرایط اقتصادی آن ها برای تامین مایحتاج زندگی دانشجویی مناسب است.

هزینه تحصیل رشته جراحی مغز و اعصاب در چک

شرایط کار یک پزشک متخصص خارجی در چک

افرادی که مدرک تحصیلی خود را در جمهوری چک دریافت کرده باشند، از شانس بسیار زیادی برای رسیدن به شغل در این کشور برخوردار هستند و می توانند به راحتی شغل مورد نظر خود که متخصص جراحی مغز و اعصاب است را به دست آورند. این افراد از سطح درآمد بالا نیز بهره می برند و به طور متوسط 19000CZK (کرون چک) در ماه درآمد کسب می کنند که در مقایسه با متوسط درآمد در این کشور بسیار مناسب است.

با همه این تفاسیر باید در نظر داشت که پروسه دریافت ویزای تحصیلی این کشور می توان زمان زیادی را طلب کند و چالش های بسیاری را ایجاد کند. در صورتی که به دنبال بهترین مسیر برای رسیدن به کشورهای برتر جهان هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  57  =  58