ویترین

رشته داروسازی در آندورا

رشته داروسازی در آندورا

رشته داروسازی در آندورا یکی از گزینه هایی است که شاید همه افراد نتوانند به راحتی آن را برای ادامه تحصیل خود در خارج انتخاب کنند. محدودیت های زیادی در این کشور برای دانشجویان خارجی وجود دارد. با این حال به عنوان یک کشور اروپایی همواره ممکن است که مورد توجه قرار گیرد. رشته داروسازی یکی از رشته هایی است که نیاز به تمرکز بالا دارد. در بسیاری از کشورهای جهان، این رشته با آزمون ورودی ارائه می شود. با این حال، در آندورا شرایط کمی متفاوت است. درخواست پذیرش از دانشگاه های این کشور در رشته ای مانند داروسازی توسط دانشجویان خارجی کمتر است.

  • شرایط مهاجرت دانشجویان خارجی به آندورا برای تحصیل در این رشته چیست؟
  • آیا آندورا مقصد پرهزینه ای برای تحصیل در رشته داروسازی است؟
  • فرایند دریافت پذیرش از دانشگاه های آندورا در این رشته چیست؟
  • بهترین گزینه برای تحصیل رشته داروسازی در این کشور چیست؟
  • آیا کشورهای همتراز با آندورا در اروپا وجود دارد؟

باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، ورود به آندورا به طور کلی ساده نیست. تحصیل در آندورا نیز از نظر علمی توجیه مشخصی ندارد. بسیار سخت است که فردی با تحصیل در این کشور یا کشورهای مشابه، پیشرفت قابل توجهی داشته باشد. می توان گفت که آندورا حتی به عنوان سکوی پرتاب علامندان به این علم نیز نمی تواند در نظر گرفته شود. به همین دلیل باید جستجو کرد که کدام گزینه ها می تواند برای فرد شرایط بهتری ایجاد کند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه توضیحات تکمیلی در این رابطه را ارائه خواهند کرد.

شرایط تحصیل رشته داروسازی در آندورا

افرادی که می خواهند آندورا را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند، باید در نظر داشته باشند که این کشور از بهترین گزینه های ممکن نیست. اگرچه دانشگاه آندورا تنها دانشگاه ارائه کننده این رشته در این کشور است، اما کیفیت بالایی ندارد. نگاهی به رتبه بندی جهانی در این رشته، نشان می دهد که انتخاب این کشور به عنوان مقصد نهایی، نمی تواند رزومه فرد را تقویت کند.


دانجشویان برای دریافت مدرک تحصیلی خود در این رشته، باید یک دوره 4 ساله را به ادامه تحصیل بپردازند. پس از پایان یافتن این دوره، فرد می تواند در آندورا به ادامه تحصیل یا اشتغال رو آورد. یکی از معایب بزرگی که تحصیل در این رشته و مهاجرت به آندورا می تواند به همراه داشته باشد آن است که مدرک دریافتی، در ایران فاقد اعتبار است. به همین دلیل نمی توان به سادگی انتظار داشت که شهروندان ایرانی بتوانند در این مسیر به موفقیتی دست پیدا کنند. هزینه های تحصیل رشته داروسازی در آندورا عبارتند از:

هزینه های تحصیل رشته داروسازی در آندورا

در حال حاضر می توان گفت که با توجه به این هزینه ها، گزینه های ایده آل تری در سطح اروپا برای تحصیل در این رشته نسبت به آندورا وجود دارد.

ایتالیا گزینه ایده آل جانشین آندورا

زمانی که صحبت از تحصیل داروسازی در ایتالیا در میان باشد، شرایط بسیار بهتر می شود. اولا که دانجشویان می توانند از شانس پذیرش در دانشگاه های مختلف در این کشور برخوردار شوند. در مرحله دوم این که امکان تحصیل رایگان از طریق بورسیه های تحصیلی نیز برای دانشجویان ممکن است. سومین برتری ایتالیا نسبت به آندورا آن است که مدرک دریافتی در همه کشورهای جهان از اعتبار بسیار بالا برخوردار است.

شرایط کلی داروساز شدن در ایتالیا

همه این مسائل سبب می شود که ایتالیا گزینه ای بهتر نسبت به آندورا باشد. با این حال، تفاوت عمده بین دو کشور آن است که فرد برای تحصیل در ایتالیا باید در یک آزمون ورودی نیز شرکت کند. در صورتی که فرد نتواند نمره قبولی در آزمون را به دست آورد، قادر به دریافت پذیرش نخواهد بود. رقابت در این رشته نیز بسیار بالا است.

ایتالیا گزینه ایده آل جانشین آندورا

سهولت داروساز شدن در رومانی نسبت به آندورا

یکی دیگر از گزینه های نزدیک به آندورا، رومانی است. دانشگاه های زیادی در رومانی برای تحصیل این رشته وجود دارد. هزینه های تحصیل در این دو کشور نزدیک به یکدیگر است. با این اوصاف، هزینه های زندگی دانشجویی در رومانی را می توان 50% کمتر از آندورا تشخیص داد. در اکثر دانشگاه های رومانی، می توان به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل پرداخت. از طرف دیگر می توان گفت که مدرک دریافتی از برخی از دانشگاه های رومانی در ایران نیز معتبر است. در چنین شرایطی است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت رومانی را نیز به برخی از علاقمندان به این رشته توصیه می کنند. در باب اعزام دانشجو به آندورا مقاله فوق را مطالعه نمایید.

فرایند داروساز شدن در رومانی رو می دونی؟

سولات کلیدی درباره رشته داروسازی در آندورا

برخی از مهم ترین پرسش ها در این رابطه عبارتند از:

  • آیا آندورا کشوری پر هزینه برای تحصیل در این رشته است؟ بله باید اشاره کرد که شهریه دانشگاهی در این کشور حدود 4000$ (دلار) در سال است که به نسبت اعتبار آن، هزینه بالایی محسوب می شود.
  • مهم ترین محدودیت تحصیل داروسازی در این کشور چیست؟ فقط یک دانشگاه در آندورا برای تحصیل در این رشته وجود دارد. این می تواند پروسه دریافت پذیرش را با چالش های فراوان همراه سازد.
  • آیا دانشگاه های آندورا مورد تایید وزارت بهداشت در ایران هستند؟ خیر هیچ کدام از دانشگاه های این کشور نتوانسته به تایید این وزارتخانه دسترسی پیدا کند. به همین دلیل است که به بسیاری از افراد توصیه می شود که برای ادامه تحصیل، کشورهای دیگری را انتخاب کنند. در این صورت، هر زمان که فرد تمایل به کاریابی در ایران داشته باشد، می تواند به خواسته خود دست پیدا کند.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *