ویترین

رشته داروسازی در سوریه

رشته داروسازی در سوریه

رشته داروسازی در سوریه یکی از رشته هایی است که از اعتبار بسیار اندکی برخوردار است و انتخاب آن چندان منطقی به نظر نمی رسد. افرادی که می خواهند به یک داروساز، حداقل در سطح خاورمیانه، تبدیل شوند، هرگز نباید چنین کشوری را برای تحصیل خود انتخاب کنند. سوریه از جمله کشورهایی است که با چالش های شدید مهاجرتی روبرو شده است. افراد زیادی در حال بازگشت به سوریه هستند اما باید در نظر داشت که هنوز فاصله زیادی بین این کشور و استانداردهای جهانی وجود دارد. هنوز امنیت کامل در سوریه برقرار نیست و این ها مسائلی است که ورای کیفیت آموزش در این کشور باید مورد بحث و گفتگو قرار گیرند.

 • شرایط تحصیل رشته داروسازی در سوریه مناسب است؟
 • فرایند تحصیل داروسازی در سوریه چگونه ممکن می شود؟
 • هزینه تحصیل داروسازی در این کشور چقدر است؟
 • مهم ترین نکات درباره رشته داروسازی در سوریه چیست؟
 • امتیازهای تبدیل شدن به داروساز در سوریه چیست؟
 • محدودیت های انتخاب رشته داروسازی در این کشور چیست؟

برای افرادی که می خواهند رشته داروسازی را برای خود انتخاب کنند، این کشور و اکثر کشورهای عربی شرایط مناسبی ندارند. بسیاری از افراد با انتخاب این کشورها، آینده کاری خود را نیز تحت تاثیر قرار می دهند. باید در نظر داشت که داروسازان در برخی از کشورهای جهان به امکاناتی دسترسی خواهند داشت که آن ها را از نظر مالی در شرایط بسیار مناسبی قرار می دهد. با توجه به امکاناتی که در اکثر کشورهای جهان وجود دارد، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این گفتار، شرایط تحصیل داروسازی در سوریه را مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

گام به گام تحصیل رشته داروسازی در سوریه

افرادی که می خواهند یک دوره تحصیلی در رشته داروسازی را در یک کشور عربی پشت سر بگذارند، بهتر است سوریه را انتخاب نکنند. عوامل بسیاری وجود دارد که تحصیل در این رشته را بسیار سخت می کند. باید در نظر داشت که دریافت پذیرش در رشته داروسازی در دانشگاه های این کشور سخت نیست اما مسائل دیگری وجود دارد که باید آن ها را مورد بررسی قرار داد. از جمله آن ها می تواند به شرایط بسیار ضعیف کار پس از تحصیل داروسازان در سوریه اشاره کرد.


برای این که بتوان در رشته داروسازی در سوریه تحصیل کرد، این امکان وجود دارد که رشته ذکر شده را به زبان انگلیسی یا عربی پشت سر گذاشت. در حال حاضر دریافت مدرک زبان برای ورود به دانشگاه های سوریه نیز الزامی است. دانشجویان خارجی برای تحصیل در این کشور فقط باید یک دیپلم مرتبط و 12 ساله در اختیار داشته باشند. در حقیقت هیچ آزمون ورودی برای تحصیل در این رشته وجود ندارد. دوره تحصیل در این رشته نیز 4 سال طول خواهد کشید و دانشجویان پس از آن می توانند وارد بازارهای کار شوند.

شرایط تحصیل رشته داروسازی در مجارستان

بررسی مزایا و معایب داروساز شدن در سوریه

برای این که فرد بتواند انتخاب نهایی خود در رابطه با تحصیل در سوریه را انجام دهد، باید دید روشن تری داشته باشد. سوریه یکی از کشورهایی است که کیفیت آموزش در آن بالا نیست. حال زمانی که صحبت از رشته مهم و حیاتی مثل داروسازی در میان باشد، اهمیت این مسئله بیشتر و بیشتر افزایش پیدا می کند.

بررسی مزایا و معایب داروساز شدن در سوریه

از جمله نکات مهم درباره رشته داروسازی در سوریه عبارتند از:

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • عدم وجود دانشگاه های سوری در رتبه بندی جهانی در رشته داروسازی
 • عدم اعتبار مدرک تحصیلی دریافت شده در ایران
 • هزینه های بالای تحصیل به نسبت کیفیت آموزش
 • سختی های زندگی در سوریه
 • دشوار بودن کاریابی پس از تحصیل در سوریه در حوزه داروسازی
 • دستمزد بسیار کم داروسازان و به طور کلی نیروی کار در سوریه
 • هزینه های اندک زندگی در سوریه

کاملا مشخص است که در چنین شرایطی انتخاب سوریه برای تحصیل داروسازی منطقی به نظر نمی رسد.

فرایند تحصیل رشته داروسازی در انگلستان

هزینه تحصیل داروسازان در سوریه

افرادی که می خواهند به عنوان یک داروساز در سوریه تحصیل کنند، باید هزینه هایی را پرداخت کنند که به نسبت بسیاری از دانشگاه های برتر جهان سنگین تر است. در این شرایط است که تحصیل داروسازی در سوریه بیش از پیش غیر منطقه به نظر می رسد. مهم ترین هزینه های تحصیل در سوریه در رشته داروسازی به شرح زیر است:

هزینه تحصیل داروسازی در سوریه

با توجه به شرایط اقتصادی موجود در سوریه، در حال حاضر، هیچ کمک هزینه ای برای دانشجویان خارجی و بومی وجود ندارد و دانشجویان باید این هزینه ها را شخصا پرداخت کنند. در این شرایط که تحصیل داروسازی در سوریه به افراد فشار مالی زیادی وارد می کند، یک مشورت ساده با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند به شما کمک کند که بهترین گزینه ممکن را برای خود انتخاب کنید.

کلیدی ترین پرسش ها درباره رشته داروسازی در سوریه

از جمله مهم ترین سوالاتی که در مورد تحصیل رشته داروسازی در سوریه مطرح می شوند عبارتند از:

 • دوره تحصیل رشته داروسازی در سوریه چقدر زمان لازم خواهد داشت؟ در حدود 4 سال
 • زبان تحصیل رشته داروسازی در سوریه چیست؟ عربی و انگلیسی در برخی دانشگاه های انگشت شمار زبان فرانسه نیز ممکن است وجود داشته باشد
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *