مهاجرت تحصیلی جمهوری چک

رشته دامپزشکی در چک

رشته دامپزشکی در چک

دانشجویان با تحصیل رشته دامپزشکی در چک مهارت های عملی و تجربیات مورد نیاز در دامپزشکی و پایه های نظری لازم برای کار را به دست می آورند. فارغ التحصیلان دانشگاه های دامپزشکی چک به دامپزشکانی واجد شرایط تبدیل می شوند که قادر به کار در زمینه های مختلف های دامپزشکی، کلینیک ها، بیمارستان ها و سایر انواع فعالیت های دامپزشکی خواهند بود. برنامه های مطالعاتی جالب و امیدوار کننده در زمینه های دامپزشکی، بهداشت و محیط زیست دامپزشکی و داروسازی که در جمهوری چک در دسترس دانشجویان می باشند و شایان ذکر است که تحصیل دامپزشکی در چک با بهترین برنامه ریزی ها و همراه با روش های مدرن آموزشی و تجهیزات عالی انجام می شود و در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه اطلاعات بیشتری در اختیار متقاضیان عزیز گذاشته اند.

آشنایی با شرایط تحصیل دامپزشکی در چک

برنامه های تحصیل دامپزشکی در چک بر تدریس موضوعات اداری و قانونی، موضوعات دانش نظری، مهارت های عملی در زمینه دامپزشکی و موضوعات مرتبط متمرکز می باشند. این برنامه های تحصیلی با موضوعات (دروس) اختیاری اجباری تکمیل می شود که امکان گسترش بیشتر دانش دانشجو را در زمینه مورد نظر خود فراهم می کند. علاوه بر این، تکمیل دوره های عملی حرفه ای اجباری و کارآموزی عملی در عملیات بالینی نیز بخشی از مطالعه است.

روش های تدریس و ارائه برنامه های تحصیل دامپزشکی در چک عبارتند از:

 • سخنرانی ها
 • تمرین های عملی
 • سمینارها
 • مشاوره ها
 • دوره های کارآموزی و تمرین فردی دانشجویان
 • کار حرفه ای مستقل در موسسات
 • خودآموزی

دانشجویان رشته دامپزشکی در چک با آناتومی، فیزیولوژی و آسیب شناسی حیوانات آشنا می شوند. این دانشجویان یاد می گیرند که رشد و تکامل حیوانات چگونه است و چه خطراتی آنها را تهدید می کند. علاوه بر این، دانشجویان یاد می گیرند که با چه ابزاری کار خواهند کرد و برای چه مواردی استفاده می شوند. همچنین دانشجویان در زمینه کمک های اولیه، تزریق و تجویز داروها و رادیولوژی اطلاعات و آموزش کسب می کنند. علاوه بر این، دانشجویان آموزش هایی در زمینه خدمات مشتری و اقدامات اداری نیز دریافت می کنند. به یاد داشته باشید که علاوه بر محتوای حرفه ای و دروس تخصصی، تعدادی دروس عمومی و اجباری نیز وجود دارد که دانشجویان باید در زمان تحصیل دامپزشکی در چک آن ها را یاد بگیرند.

بهترین دانشگاه های تحصیل رشته دامپزشکی در چک

بهترین دانشگاه های تحصیل رشته دامپزشکی در چک

دانشگاه های مختلف برای ادامه تحصیل در جمهوری چک وجود دارند و دانشجویان بین المللی می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی وارد این دانشگاه ها شوند و از بهترین امکانات بهره مند شوند. در این بخش قصد داریم به بهترین دانشگاه های تحصیل رشته دامپزشکی در چک اشاره کنیم که دارای رتبه های بسیار خوبی در جمهوری چک، اروپا و در سطح بین المللی می باشند.

نام پنج دانشگاه برتر برای تحصیل دامپزشکی در چک ذکر شده است:

نام دانشگاه نام شهر رتبه در جمهوری چک رتبه در اروپا رتبه در جهان
University of Veterinary and Pharmaceutical Sciences Brno Brno 1 68 222
Charles University Prague 2 120 443
Czech University of Life Sciences in Prague Prague 3 148 545
Masaryk University Brno 4 174 648
Mendel University in Brno Brno 5 209 813

کار بعد از تحصیل دامپزشکی در چک

یکی از مهمترین موضوعاتی که دانشجویان باید بعد از تحصیل دامپزشکی در چک در نظر داشته باشند، کار بعد از تحصیل دامپزشکی در چک می باشد. فرهنگ و شرایط کار در جمهوری چک با کشورهای دیگر کمی متفاوت است و علاوه بر این، فرهنگ کار در جمهوری چک بر اساس نوع شغل افراد کاملاً متفاوت می باشد. جمهوری چک در حال حاضر کشوری بسیار جذاب برای متخصصان خارجی و دانشجویان است. با اقتصاد رو به رشد و پایین ترین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا، این کشور فرصت های شغلی را برای افراد از سراسر جهان فراهم می کند.

با مشاهده نمودار زیر می توانید از نرخ اشتغال جمهوری چک آگاه شوید:

نرخ اشتغال جمهوری چک

پس از اتمام موفقیت آمیز دوره های تحصیل دامپزشکی در چک، اکثر دانشجویان معمولا در یک مطب دامپزشکی مشغول به کار می شوند. یکی از فعالیت های فارغ التحصیلان این رشته بررسی انواع مختلفی از حیوانات مانند گاو، خوک و اسب و غیره می باشد. افرادی که تبدیل به دامپزشک می شوند، همچنین می توانند در امور مختلف مرتبط با حیوانات اهلی مانند سگ، گربه، خوکچه هندی، خرگوش و غیره مشغول به کار شوند و علاوه بر این می توانند در یک کلینیک برای حیوانات خاص کار کنند. به عنوان یک دامپزشک، فارغ التحصیلان این رشته ممکن است وظایف مختلفی داشته باشند. برنامه های تحصیل دامپزشکی در چک برنامه هایی هستند که دانشجویان با شرکت در آنها اطلاعات مختلفی را به دست می آورند و می توانند برای کار استفاده کنند.

مزایای تحصیل رشته دامپزشکی در چک

مزایای اصلی تحصیل دامپزشکی در چک عبارتند از:

 • آماده سازی فارغ التحصیلان برای ادامه کار در خارج از کشور (بخش همکاری های توسعه، عملیات تجاری بین المللی)
 • دانشجویان به شدت تشویق می شوند تا تحقیقات خود در ارتباط با یکی از پروژه های توسعه دانشگاه ها یا با موسسات خارج از کشور انجام دهند.
 • کسب دانش عمیق، مهارت های حرفه ای و آگاهی انتقادی مرتبط با موضوعات اصلی برنامه های تحصیل دامپزشکی در چک
 • آموزش عملی در آزمایشگاه های مختلف و دامپزشکی یا باغ وحش ها
 • پیوستن به یک جامعه دانشگاهی و دانشجویی جوان و خلاق
 • وجود فرصت های زیاد برای کسب تجربه عملی و مهارت های عملی از طریق پروژه های مختلف
 • دانشجویان می توانند از میان طیف وسیعی از سخنرانی ها و سمینارهای اختیاری که به زبان های چک، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی و همچنین روسی تدریس می شوند، بهره مند شوند.

فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی از دانشگاه های چک تخصص دامپزشکی را به دست می آورند و کاملاً قادرند به عنوان دامپزشکان خصوصی، کارمندان اداره دامپزشکی ایالتی، مشاوران و متخصصان خدمات پرورش حیوانات مشغول به کار شوند.

هموطنان عزیز می توانند فقط با تماس با مشاوران و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با کارشناسان ما اطلاعات کافی برای مهاجرت از روش های مختلف به بهترین کشورهای دنیا کسب کنند. ما در خدمت همه هوطنان گرامی هستیم تا در تمامی مراحل مهاجرت از اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه ها گرفته تا درخواست ویزای کاری و سرمایه گذاری شما را راهنمایی و یاری کنیم.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59  +    =  66