ویترین

رشته دندانپزشکی در آنگولا

رشته دندانپزشکی در آنگولا

رشته دندانپزشکی در آنگولا به صورت عمومی ارائه نمی شود و به همین دلیل انتخاب آن برای بسیاری از افراد یک عقب گرد خواهد بود. در چنین شرایطی است که افراد باید به دنبال گزینه های دیگری برای آینده خود باشند. انتخاب کشورهایی که این رشته کلیدی را به کیفیت عالی ارائه می کنند بسیار مهم است. فرد می تواند در این مقطع مهم تحصیلی، به مدرکی دسترسی پیدا کند که بالاترین اعتبار را دارد. این انتخاب خود فرد است که سختی های پذیرش تحصیلی را بپذیرد یا اینکه مدرکی کم اعتبار را به دست آورد. آنگولا یکی از کشورهایی است که می توان آن را برای آینده خود انتخاب کرد اما باید به چالش های موجود در این رابطه نیز توجه داشت.

 • آیا آنگولا مقصد مناسبی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی است؟
 • مهم ترین کشورهای آفریقایی برای تحصیل در این رشته کدامند؟
 • هزینه های تحصیل رشته دندانپزشکی در این کشور چقدر است؟
 • بهترین دانشگاه های دندانپزشکی این کشور کدامند؟
 • برای تحصیل در این رشته باید چه مراحلی را طی کرد؟

به طور کلی باید توجه داشت که دندانپزشکی یکی از سخت ترین و بهترین رشته های تحصیلی است. افرادی که می خواهند در این رشته به موفقیت برسند، قطعا به یک رزومه تحصیلی قوی در مقطع دبیرستان نیاز خواهند داشت. افرادی که از نعمت رزومه تحصیلی قوی برخوردار نیستند، باید تلاش کنند تا در دانشگاه های دارای آزمون ورودی موثرتر شرکت کنند. همچنین می توان کشورهای ضعیف در این رشته را انتخاب کرد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در ادامه توضیحاتی در این رابطه ارائه خواهند کرد.

آنگولا و شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در آن

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه ویژه ای داشت، امکان پذیری تحصیل رشته دندانپزشکی در این کشور است. در حال حاضر، فقط یک دانشگاه در آنگولا وجود دارد که می تواند فرد را به رشته دندانپزشکی نزدیک کند. به همین دلیل است که فرد فقط می تواند دانشگاه universidade jean piaget de angola است. زمانی که به رتبه بندی بهترین دانشگاه های ارائه کننده این رشته توجه شود، نامی از این دانشگاه دیده نمی شود. همین مسئله بسیار چالش برانگیز خواهد بود.


نام این دانشگاه در رتبه بندی های جهانی نیست و همچنین به تایید وزارت بهداشت در ایران نیز نرسیده است. در چنین شرایطی است که انتخاب این کشور می تواند یک ضربه بزرگ به رزومه فرد وارد کند. به همین دلیل باید به دنبال گزینه های دیگری برای تحصیل رشته دندانپزشکی به جای این کشور بود.

امکان دندانپزشک شدن در اروپا به جای آنگولا

برای افرادی که می خواهند در یک کشور عالی ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را پیگیری کنند، اروپا می تواند بهترین گزینه ممکن باشد. کشورهای زیادی در این قاره دانشجویان را در این رشته پذیرش می کنند. می توان به این نکته اشاره کرد که بهترین کشورهای اروپایی، برای اعطای پذیرش در این رشته، از دانشجویان می خواهند که در آزمون های ورودی شرکت کنند. این آزمون ها معمولا ساده نیست چرا که محدودیت هایی برای پذیرش دانشجویان وجود دارد.

آشنایی با رشته دندانپزشکی در اتریش

برای دانشجویان خارجی باید این نکته بسیار مهم باشد که بتوانند بهترین عملکرد خود را در این آزمون ها داشته باشند. بهترین کشورهایی که می توان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا به سراغ آن ها رفت عبارتند از:

 • ایتالیا
 • روسیه
 • ترکیه
 • سوئد
 • فنلاند
 • انگلستان
 • آلمان
 • اتریش

امکان دندانپزشک شدن در اروپا به جای آنگولا

البته مجارستان نیز یکی از کشورهای بسیار مناسب برای تحصیل رشته دندانپزشکی است.

شرایط رشته دندانپزشکی در مجارستان به جای آنگولا

افرادی که می خواهند در کشوری مانند مجارستان به ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی مشغول شود، باید در یک آزمون ورودی شرکت کنند. این آزمون ورودی دست کمی از آزمون کنکور در ایران ندارد. به همین دلیل است که به افراد توصیه می شود تا در دوره های پیش پزشکی در مجارستان شرکت کنند. این خود یکی از مهم ترین امتیازهایی است که می توان به دست آورد. این دوره فرد را به طور کامل آماده خواهد کرد که در آزمون ورودی، بهترین عملکرد را داشته باشند.

از شرایط کلی دندانپزشکی در مجارستان چه می دانید؟!

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هرگز نمی توانند به افراد توصیه کنند که کشوری مانند آنگولا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. این موضوع می تواند به عنوان یک عقب گرد در مسیر پیشرفت باشد. به همین دلیل است که باید گزینه های متعدد دیگر که در دسترس هستند را در این زمینه انتخاب کرد.

سوالاتی درباره رشته دندانپزشکی در آنگولا

از جمله مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • دوره آموزش دندانپزشکی در آنگولا چند ساله است؟ این دوره آموزشی 5 ساله است و دانشجویان پس از آن باید در دوره کارآموزی شرکت کنند.
 • آیا دانشگاه های آنگولا بهترین شرایط را برای تحصیل دندانپزشکی ایجاد می کنند؟ باید به این نکته توجه داشت که در شرایط کنونی، فقط یک دانشگاه آنگولا این رشته را ارائه می کند.
 • به جای تحصیل دندانپزشکی در آنگولا، چه کشورهایی را می توان انتخاب کرد؟ گزینه های متعددی در این رشته وجود دارد که می توان آن ها را برای خود انتخاب کرد. همه چیز در این رابطه به انتخاب فرد و البته توانمندی های او بستگی دارد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *