ویترین

رشته دندانپزشکی در وانوآتو

رشته دندانپزشکی در وانوآتو

رشته دندانپزشکی در وانوآتو گزینه ای است که انتخاب آن می تواند چالش های بسیاری را به همراه داشته باشد و نباید آن را در لیست خود قرار داد. افرادی که می خواهند به بهترین مدارک تحصیلی دسترسی داشته باشند، قطعا به وانوآتو به عنوان یک گزینه نمی اندیشند. باید در نظر داشت که این کشور یک جزینه کوچک در قاره اقیانوسیه است. دانشگاه های کمی در آن قرار دارد. به همین دلیل است که نباید انتظارهای زیادی نسبت به آن داشت. دانشگاه های در دسترس وانوآتو، رشته دندانپزشکی را نیز ارائه نمی کنند. همین موضوع کافی است که نتوان در این کشور به ادامه تحصیل مشغول شد.

  • شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در وانوآتو چگونه است؟
  • آیا وانوآتو می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل باشد؟
  • شرایط کار دندانپزشکان در وانوآتو مناسب است؟
  • محدودیت های تحصیل رشته دندانپزشکی در این کشور چیست؟

با وجود این که وانوآتو کشوری در اقیانوسیه است، اما زندگی در این کشور با استرالیا و نیوزلند تفاوت های فاحشی دارد. نباید انتظار داشت که افراد با انتخاب این جزیره برای زندگی، کیفیت زندگی خود را به صورت قابل توجهی بهبود ببخشند. در این شرایط است که می توان انتظار داشت افراد کمتری حتی به این کشور بیاندیشند. برای این که بتوان درکی بهتر نسبت به این موضوع داشت، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توضیحاتی در این رابطه ارائه خواهند کرد.

جایگزین های اصلی رشته دندانپزشکی در وانوآتو

باید به این نکته اشاره کرد که کشورهای زیادی در جهان وجود دارند که رشته دندانپزشکی را ارائه نمی کنند. وانوآتو یکی از همین دسته کشورهای جهان است. علاقمندان به کار در حوزه دندانپزشکی در این کشور، برای ادامه تحصیل خود ناچار هستند به سایر کشورهای جهان مهاجرت کنند. این بزرگترین چالشی است که ممکن است دانشجویان بومی یک کشور با آن روبرو شوند.


رشته دندانپزشکی در نزدیکی وانوآتو، در استرالیا و نیوزلند در دسترس هستند. اگرچه هزینه های تحصیل در این رشته بسیار بالا است اما می توان گفت که کیفیت بالایی را به همراه خواهد داشت. در وانوآتو فرصت های شغلی کمی نیز برای دندانپزشکان وجود دارد. جمعیت این کشور نزدیک به 320000 نفر است و به همین دلیل است که نیاز زیادی به این که هر سال تعداد مشخصی دندانپزشک به بازار کار آن اضافه شود وجود ندارد. با وجود این که دندانپزشکان در اکثر کشورهای جهان، درآمد بالایی دارند، در وانوآتو شرایط کمی ضعیف تر است.

متوسط درآمد یک دندانپزشک در وانوآتو

به همین دلیل است که حتی شرایط کار دندانپزشکان در وانوآتو را نیز نمی توان مناسب دانست. این خود دلیل روشنی است که مهاجرت به این کشور به صورت جدی مورد توجه قرار نگیرد.

شرایط دندانپزشک شدن در ایتالیا به جای وانوآتو

بدون تردید ایتالیا یکی از بهترین جایگزین هایی است که برای تحصیل دندانپزشکی می توان به آن مهاجرت کرد. نباید فراموش کرد که این کشور برای افراد با رزومه های ضعیف مناسب نیست. رقابت بسیار سنگینی برای دانشجویان غیر اروپایی در ایتالیا به منظور دندانپزشک شدن وجود دارد. دریافت پذیرش تحصیلی در این کشور از طریق آزمون های ورودی انجام می شود. به همین دلیل است که نباید به سادگی آن را برای خود انتخاب کرد.

شرایط دندانپزشک شدن در ایتالیا به جای وانوآتو

افرادی که رزومه قوی داشته باشند، احتمالا می توانند در آزمون های ورودی این کشور نیز شرایط خوبی برای خود ایجاد کنند. به همین دلیل است که به افراد با رزومه قوی توصیه می شود تا این کشور را برای خود انتخاب کنند. در حال حاضر، ایتالیا به دلیل بورسیه خاص تحصیلی خود، بهترین گزینه برای تحصیل دانشجویان ایرانی در سراسر جهان از نظر مالی نیز به نظر می رسد.

شرایط کلی دندانپزشکی در ایتالیا

فرایند دندانپزشک شدن در مجارستان به جای وانوآتو

در صورتی که فردی تمکن مالی خوبی در اختیار داشته باشد، می تواند مجارستان را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کند. باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، وانوآتو مدارک دریافتی از مجارستان را نیز به تایید خود می رساند. دانشجویان خارجی می توانند با انتخاب مجارستان به عنوان مقصد نهایی خود، این شانس را در اختیار داشته باشند که در یکی از کشورهای حوزه شنگن، در دوره های آمادگی آزمون های پزشکی نیز شرکت کنند. این بزرگ ترین امتیازی است که در اختیار دانشجویان غیر اروپایی نیز قرار می گیرد.

شرایط کلی رشته دندانپزشکی در مجارستان

افرادی که قصد تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان را داشته باشند، می توانند به زبان انگلیسی در اکثر دانشگاه های این کشور، شانس دریافت پذیرش داشته باشند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی در این رابطه، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

سوالات پرتکرار درباره رشته دندانپزشکی در وانوآتو

از جمله مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

  • آیا وانوآتو می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی باشد؟ این رشته در وانوآتو ارائه نمی شود و به همین دلیل باید در اندیشه جایگزین های دیگر بود.
  • آیا دندانپزشکان در وانوآتو درآمد خوبی به دست می آورند؟ به نسبت مشاغل دیگر، درآمد بسیار خوبی در اختیار آن ها خواهد بود اما درآ»دی کمتر از 3000$ (دلار) در ماه برای فارغ التحصیلان این رشته مناسب نیست.
  • بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی به جای وانوآتو کدام است؟ شاید استرالیا و نیوزلند برای علاقمندان به کشور وانوآتو بهترین گزینه باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *