مهاجرت تحصیلی نیوزلند

رشته روانشناسی در نیوزلند

رشته روانشناسی در نیوزلند

تحصیل رشته روانشناسی در نیوزلند با توجه به این که نیوزلند کشوری انگلیسی زبان و با کیفیت است مخصوصا در سال 2024 طرفداران زیادی دارد. چرا که روانشناسان حتی اگر دوره تحصیل خود را به زبان انگلیسی بگذرانند، در نهایت برای وارد شدن به بازار کار باید به زبان رسمی آن کشور تسلط داشته باشند. این مسئله در کشورهای انگلیسی زبان مثل نیوزلند دغدغه فکری نیست؛ چرا که با داشتن دانش زبان انگلیسی در سطح عالی، یعنی معمولا آیلتس آکادمیک بالای 7، هم می توان از دانشگاه خوبی در این کشور پذیرش گرفت و هم امکان مشغول شدن به کار ضمن تحصیل و پس از فارغ التحصیلی وجود دارد. منتهی در کنار تمام مزایایی که تحصیل رشته روانشناسی در نیوزلند دارد باید به یکسری نکات منفی نیز توجه شود که مهم ترین آن ها نبود نظام تحصیلی رایگان و نسبتا بالا بودن هزینه های زندگی است.

نیوزلند کشوری توسعه یافته و انگلیسی زبان است که پایتخت آن شهر ولینگتون و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آن هم آکلند است. بیشتر دانشجویان خارجی هم یکی از این 2 شهر را برای تحصیل، کار و زندگی خود انتخاب می کنند چرا که هم دانشگاه های بهتری در این شهرها وجود دارد و هم موقعیت های کاری آن ها بیشتر و با درآمد بالاتر است. البته علاقمندان به کار به عنوان روانشناس در نیوزلند باید توجه داشته باشند باید مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی خود را از دانشگاه های نیوزلند اخذ کرده باشند. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

 • چگونه می توان به عنوان روانشناس در نیوزلند فعالیت کرد؟
 • هزینه های تحصیل روانشناسی در نیوزلند چقدر است؟
 • آیا امکان کار دانشجویی در نیوزلند وجود دارد؟
 • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی کدام اند؟

درباره تحصیل روانشناسی در نیوزلند

برای فعالیت در نیوزلند به عنوان روانشناس فرد باید علاوه بر کارشناسی روانشناسی، حداقل کارشناسی ارشد و ترجیحا دکتری روانشناسی را نیز داشته باشد. در ضمن باید توجه نمود روانشناسی به لحاظ موقعیت کاری و غیره، شباهت هایی با رشته هایی مثل پزشکی و پرستاری دارد. از این منظر که همه این رشته ها آزمون ورودی دارند و اگر کسی مدرک خود را از دانشگاهی در ایران اخذ کرده باشد و بخواهد به عنوان روانشناس، پزشک و غیره در نیوزلند فعالیت کند، باید لزوما مدرک خود را در نیوزلند معادل سازی نماید. به همین دلیل بهترین راه همین است که افراد از همان ابتدا رشته روانشناسی را در دانشگاه های نیوزلند بخوانند. پس از اتمام دوره تحصیلی فرد باید 1500 ساعت کارآموزی کند و توسط هیئت روانشناسان نیوزلند تایید شود و در نهایت عضو کانون روانشناسان نیوزلند گردد.

هزینه های تحصیل روانشناسی در نیوزلند

شهریه هر کدام از دانشگاه های نیوزلند برای رشته روانشناسی متفاوت است و مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) نیز از دیگر عواملی است که در میزان شهریه تاثیرگذار می باشد. اما به طور کلی بازه شهریه سالانه رشته روانشناسی در نیوزلند بین 16000$ تا 21000$ (دلار نیوزلند) به طور سالانه می باشد. دانشجویان همچنین باید هزینه های زندگی در نیوزلند را نیز مد نظر داشته باشند که تقریبا مشابه استرالیا می باشد.

در نموداری که در ادامه ترسیم شده است مطابق قیمت های سال 2024، حدود هزینه زندگی در نیوزلند مشخص شده است:

حدود هزینه های زندگی در نیوزلند

با توجه به این که عمده ترین بخش تشکیل دهنده هزینه های زندگی در نیوزلند مربوط به اجاره مسکن است در جدول ذیل این موضوع بهتر بررسی شده است:

نوع مسکنحدود اجاره بهای ماهانه به دلار نیوزلند
آپارتمان 1 خوابهاز 1290$ تا 1620$
آپارتمان 3 خوابهاز 2135$ تا 2670$

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی در نیوزلند

اگرچه نرخ بیکاری در نیوزلند تنها 3.4% است که حتی در مقایسه با کشور استرالیا با نرخ 4% هم شرایط بهتری دارد، اما با این حال بهتر است دانشجویان بین المللی برای بالا بردن شانس کاریابی، تلاش کنند از دانشگاه های بهتری پذیرش بگیرند. بهترین دانشگاه های نیوزلند در سال تحصیلی 2024-2023 برای تحصیل رشته روانشناسی عبارت هستند از:

بهترین دانشگاه های نیوزلند برای تحصیل رشته روانشناسیTimes Higher Education Ranking 2024Shanghai Jiao Tong University Ranking 2024QS Ranking 2024U.S. News & World Report Ranking 2024
University of Auckland14720181134
University of Otago201301184237
University of Canterbury401401270318
University of Waikato501701375727
Victoria University of Wellington501401223515
Lincoln University Canterbury6018013871033
Massey University601601272522

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی در نیوزلند

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

پس از اخذ پذیرش از رشته روانشناسی در نیوزلند نوبت به اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند می رسد که به مدارک متعددی از جمله موارد ذیل نیاز دارد:

 • نامه پذیرش قطعی رشته روانشناسی از دانشگاهی در نیوزلند که ورد تایید NZQA است
 • رسید پرداخت شهریه سال اول و گواهی تمکن مالی یا مدرکی مبنی بر اخذ بورسیه تحصیلی به منظور پرداخت هزینه های زندگی در نیوزلند
 • مدرکی دال بر تهیه محل اقامتی در نیوزلند
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • مدرک زبان معتبر مطابق با حداقل های دانشگاه مورد نظر
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و ترجمه رسمی آن
 • پرداخت هزینه سفارت

دوره کارآموزی در رشته روانشناسی در نیوزلند

تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال تحصیل رشته روانشناسی در نیوزلند هستند، باید دوره های کارآموزی را در این رشته تحصیلی سپری کنند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در طول تحصیل در نیوزلند مواجه خواهند شد. به طور کلی، در طول تحصیلات کارشناسی ارشد روانشناسی در نیوزلند، معمول است که 3 تا 6 ماه در محل کار فعالیت داشته باشید. شرایط اولیه برای این دوره های آموزش عملی اغلب از دانشگاهی به دانشگاه دیگر در نیوزلند متفاوت خواهد بود. اما به این نکته توجه فرمایید که، شرط اصلی در این حوزه این است که تحت نظر روانشناس صورت گیرد.

در نهایت اینکه، اغلب دانشجویان رشته روانشناسی در نیوزلند، دوره های کارآموزی خود را در مراکز زیر سپری می کنند:

دوره های کارآموزی در رشته روانشناسی در نیوزلند

کار پس از تحصیل رشته روانشناسی در نیوزلند

امکان کار ضمن تحصیل در نیوزلند وجود دارد منتهی برای کار به عنوان روانشناس، فرد باید علاوه بر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیوزلند 1500 ساعت کارآموزی کند و از هیئت روانشناسان نیوزلند تاییدیه بگیرد. پس ضمن تحصیل روانشناسی در نیوزلند امکان مشغول شدن به کار مرتبط با رشته تحصیلی وجود نخواهد شد اما افراد می توانند تا سقف 20 ساعت در هفته در داخل دانشگاه به صورت کمک به اساتید یا خارج از دانشگاه به صورت کار در رستوران و غیره فعالیت نمایند.

برای طی مراحل گفته شده به منظور کار به عنوان روانشناس در نیوزلند نیز فارغ التحصیلان این امکان را دارند تا درخواست تمدید ویزا دهند. در واقع با فارغ التحصیلی افراد از دانشگاه های نیوزلند می توانند درخواست اخذ ویزای پس از تحصیل دهند که تا 3 سال به آن ها امکان می دهد همچنان اقامت نیوزلند را داشته باشند. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر راجع به تحصیل رشته روانشناسی در نیوزلند می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

برخی از سوالات متدال در خصوص تحصیل روانشناسی در کشور نیوزلند:

در این بخش به مهم ترین سوالات شما پاسخ داده می شود:

 • آیا نیوزلند برای تحصیل روانشناسی خوب است؟ کیفیت آموزش روانشناسی در نیوزلند بسیار بالا است. آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان QS دوره های روانشناسی ارائه شده توسط دانشگاه اوکلند، دانشگاه اوتاگو و دانشگاه ویکتوریا ولینگتون را در بین 100 دوره برتر جهان قرار داده است.
 • پردرآمدترین گرایش روانشناسی کدام است؟ روانپزشک ها علاوه بر تقاضای بالا، پردرآمدترین مشاغل برای زیر گروه رشته های روانشناسی هستند. در سال 2024 حدودا میزان درآمد سالیانه 280600$ دلار نیوزلند است.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *