مهاجرت تحصیلی نیوزلند

رشته زمین شناسی در نیوزلند

رشته زمین شناسی در نیوزلند

رشته زمین شناسی در نیوزلند علاقمندان زیادی دارد؛ چرا که نه تنها نیوزلند کشوری توسعه یافته است بلکه زبان رسمی آن نیز انگلیسی می باشد. مثلا در حالی که در ایتالیا علی رغم توسعه یافته بودن، اروپایی بودن و داشتن نظام تحصیلی برتر هزینه های تحصیل و زندگی بسیار پایین است، دانشجویان به منظور کار پیدا کردن ضمن تحصیل و پس از فارغ التحصیلی علاوه بر انگلیسی باید به زبان ایتالیایی نیز مسلط باشند. در حالی که در کشورهای انگلیسی زبان مثل مالتا، انگلیس، کانادا، آمریکا، نیوزلند، استرالیا و غیره این ضرورت وجود ندارد. زمین شناسی در نیوزلند همچنین اگرچه جزو مشاغل مورد نیاز نیست اما نسبتا بازار کار خوبی دارد؛ خصوصا برای کسانی که سابقه تحصیل در دانشگاه های مطرح این کشور را داشته باشند. درآمد زمین شناسان در نیوزلند نیز بسیار خوب و قدرت خریدشان بالا می باشد.

از دیگر دلایل انتخاب نیوزلند به عنوان مقصد تحصیلی از سوی دانشجویان رشته زمین شناسی می توان به سطح بالای دانشگاه های این کشور اشاره نمود. هرچند سطح علمی دانشگاه های نیوزلند بسیار ایده آل است و تعدادی از بهترین دانشگاه های دنیا در این کشور قرار دارند، فراموش نشود نظام تحصیلی نیوزلند نه تنها رایگان نیست بلکه نیوزلند چه از نظر شهریه دانشگاه چه به لحاظ هزینه های زندگی جزو گران ترین کشورهای دنیا می باشد. البته هر کشوری شرایط مخصوص به خود را دارد مثلا در کشور توسعه یافته لیتوانی که عضو شنگن است با سالی حدود 4000€ (یورو) می توان شهریه رشته زمین شناسی را پرداخت نمود اما کاریابی در این کشورمستلزم تسلط به زبان لیتوانیایی می باشد. در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص نیوزلند به سوالات ذیل پاسخ می دهند:

  • کار ضمن تحصیل رشته زمین شناسی در نیوزلند چگونه است؟
  • درآمد زمین شناسان در نیوزلند چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته زمین شناسی در نیوزلند

گرایش های مرتبط با رشته زمین شناسی در دانشگاه های نیوزلند فراوان هستند؛ هر کدام از این گرایش ها نیز با توجه به مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه شهریه های متفاوتی از دانشجویان اخذ می نمایند. مثلا یکی از محبوب ترین گرایش های مرتبط با زمین شناسی، مهندسی زمین شناسی می باشد که کارشناسی ارشد آن در دانشگاه اوکلند ارائه می شود. کارشناسی ارشد این دوره در این دانشگاه تنها یک ساله است اما همین دوره یک ساله هم شهریه ای معادل 25264€ (یورو) دارد. لازم به ذکر است آغاز ترم دانشگاه اوکلند برای کارشناسی ارشد رشته مهندسی زمین شناسی از مارس 2022 است و دانشجویان تنها تا دسامبر 2021 برای این ترم تحصیلی مهلت اپلای دارند. یک دوره تحصیلی محبوب دیگر در نیوزلند نیز کارشناسی ارشد زمین شناسی است که در دانشگاه ویکتوریای شهر ویلینگتون ارائه می شود.

شهریه این دوره تحصیلی 18374€ (یورو) است و 1 سال و 4 ماهه به اتمام می رسد. لازم به ذکر است ترم جدید کارشناسی ارشد زمین شناسی در دانشگاه دیکتوریای ویلینگتون از فوریه 2022 آغاز می شود و تا دسامبر 2021 مهلت برای اپلای وجود دارد. یک دوره دیگر کارشناسی ارشد زمین شناسی کاربردی است که یکی از دانشگاه هایی که این دوره را ارائه می کنند دانشگاه اتاگو است.

برای تحصیل در این دوره که یک ساله به اتمام می رسد دانشجویان تا اکتبر 2021 مهلت اپلای دارند و کلاس هایشان از فوریه 2022 آغاز می گردد. لازم به ذکر است کارشناسی زمین شناسی کاربردی در دانشگاه اتاگوی نیوزلند 22059€ (یورو) شهریه به دنبال دارد. یک رشته تخصصی مرتبط با زمین شناسی نیز رشته مهندسی حرفه ای زمین شناسی است که دوره تحصیلی کارشناسی ارشد آن در دانشگاه کانتربری نیوزلند یک ساله می باشد. شهریه این دوره تحصیلی 33663€ (یورو) می باشد و مهلت اپلای آن تا ژانویه 2022 است.

هزینه تحصیل در رشته زمین شناسی در نیوزلند

هزینه زندگی در نیوزلند

همان طور که مشاهده شد شهریه دانشگاه های نیوزلند در هر کدام از گرایش های مرتبط با زمین شناسی متفاوت است. سبک زندگی در نیوزلند نیز تعیین کننده میزان دقیق هزینه های زندگی در این کشور می باشد اما به طور کلی در سال 2021 می توان زندگی دانشجویی در این کشور را با صرف ماهانه 900$ تا 1600$ (دلار نیوزلند) تامین نمود. مثلا کسی که بخواهد هزینه های زندگی خود در نیوزلند را به ماهی 900$ (دلار نیوزلند) کاهش دهد باید به جای تهیه آپارتمان مستقل، خوابگاه دانشجویی را انتخاب نماید.

کار ضمن تحصیل رشته زمین شناسی در نیوزلند

نرخ بیکاری در نیوزلند همواره زیر 5% بوده است؛ یعنی موقعیت های کاری زیادی در این کشور هم برای دانشجویان و هم برای فارغ التحصیلان وجود دارد. لازم به ذکر است کسانی می توانند قانونا ضمن تحصیل خود در نیوزلند مشغول به کار دانشجویی باشند که دوره تحصیلی آن ها در این کشور حداقل 2 ساله باشد. لازم به ذکر است در این مدت دانشجویان تا 20 ساعت در هفته در نیوزلند اجازه کار دارند و به این ترتیب بخشی از هزینه های زندگی خود را می توانند تامین نمایند. درآمد کار دانشجویی در نیوزلند ساعتی بین 8$ تا 16$ (دلار نیوزلند) می باشد که به نوع شغل دانشجویی بستگی دارد.

کار با رشته زمین شناسی در نیوزلند

این که دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن در نیوزلند چه میزان بتوانند همچنان اقامت این کشور را جهت پیدا کردن کار داشته باشند کاملا بستگی به دانشگاه محل تحصیل و توانایی های آن ها دارد. مدت اقامت پس از فارغ التحصیلی در نیوزلند با توجه به موارد گفته شده 1، 2 یا 3 سال می باشد که با کاریابی امکان تمدید آن وجود دارد. درآمد زمین شناسان در نیوزلند به شرح نمودار ذیل است:

درآمد سالانه زمین شناسان در نیوزلند

البته پردرآمدترین مشاغل در نیوزلند به ترتیب جراحان، قضات، وکلا، مدیران و خلبانان هستند. همچنین از جمله مشاغلی که مورد نیاز بازار کار این کشور می باشد می توان به پرستاری، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار، مهندسی صنایع، مهندسی کشاورزی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، مهندسی شیمی، داروسازی، مهندسی عمران، معماری و غیره اشاره نمود. با اینحال برای زمین شناسان و مهندسان زمین شناسی نیز موقعیت های کاری زیادی در نیوزلند وجود دارد. علاقمندان به تحصیل در رشته زمین شناسی در نیوزلند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.