مهاجرت تحصیلی اسلواکی

رشته شنوایی سنجی در اسلواکی

رشته شنوایی سنجی در اسلواکی

جهت اخذ ویزا برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در اسلواکی متقاضیان باید یک پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و 2 صفحه خالی ویزا دارا باشند. همچنین متقاضیان باید دو قطعه عکس پاسپورتی جدید با پس زمینه سفید روشن ارائه دهند. سند اثبات محل اقامت، نامه پذیرش از یک موسسه آموزش عالی اسلواکیایی معتبر، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و بیمه درمانی نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی اسلواکی هستند. دانشجویان همچنین باید هزینه درخواست ویزای خود را نیز بپردازند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله حاضر که جهت راهنمایی علاقه مندان به تحصیل در رشته شنوایی سنجی در اسلواکی تهیه گردیده است به سوالات زیر پاسخ می دهند:

 • وضعیت حقوق متخصصان شنوایی سنجی در اسلواکی چگونه است؟
 • اخذ پذیرش برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در اسلواکی چگونه است؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در اسلواکی کدامند؟

وضعیت حقوق متخصصان رشته شنوایی سنجی در اسلواکی

کسی که به عنوان متخصص شنوایی سنجی در اسلواکی کار می کند معمولاً ماهانه حدود 3760€ (یورو) حقوق دریافت می کند. حقوق متخصصان شنوایی سنجی در این کشور اروپایی بین 1920€ (کم ترین) تا 5800€ (بیش ترین) (یورو) در ماه متغیر است. نمودار زیر وضعیت حقوق سالانه متخصصان شنوایی سنجی در اسلواکی را نمایش می دهد:

حقوق سالانه متخصصان شنوایی سنجی در اسلواکی

مقایسه حقوق متخصصان شنوایی سنجی زن و مرد در این کشور عضو اتحادیه اروپا نشان می دهد که متخصصان مرد به طور متوسط 7% بیش تر از همتایان زن خود درآمد کسب می کنند.

مقایسه حقوق متخصصان شنوایی سنجی زن و مرد در اسلواکی

مطابق تصویر فوق، در حالی که در اسلواکی متخصصان شنوایی سنجی مرد 46800€ (یورو) حقوق می گیرند، متخصصان زن 43600€ (یورو) کسب می کنند. همچنین مقایسه حقوق متخصصان شنوایی سنجی در این کشور اروپایی بر اساس سابقه کار نشانگر ارقام زیر است:

مقایسه حقوق متخصصان شنوایی سنجی بر اساس سابقه کار در اسلواکی

جای تعجب ندارد که هر چه سابقه کار متخصصان بیش تر باشد، حقوق بیش تری کسب می کنند. با توجه به نمودار فوق، به عنوان مثال، در اسلواکی یک متخصص شنوایی سنجی با سابقه ای بین دو تا پنج سال 33700€ (یورو) حقوق می گیرد در حالی که انتظار می رود یک متخصص با سابقه ای بین پنج تا ده سال حقوقی معادل 47200€ (یورو) کسب کند؛ این یعنی متخصصی با پنج تا ده سال تجربه کار 40% بیش تر از متخصصی با دو تا پنج سال تجربه حقوق می گیرد.

اخذ پذیرش برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در اسلواکی

چرخه ارائه درخواست برای ورود به موسسات عالی در اسلواکی از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. همچنین، بسته به این که آیا متقاضی می خواهد در مقطع کارشناسی شروع به تحصیل کند یا در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکترا) ادامه تحصیل دهد، هر گروهی در دانشگاه های مختلف دارای شرایط خاصی نیز هست. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در این کشور، ارائه گواهی پایان دوره دبیرستان الزامی است. این سند باید توسط یک نهاد رسمی در کشور دانشجو تایید شود. موثرترین روش جهت ارائه درخواست برای برنامه های تحصیلات تکمیلی موسسات عالی دولتی یا خصوصی اسلواکی به صورت زیر است:

 • متقاضی باید درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهد.
 • در کنار ارائه درخواست، وی همچنین باید مدرک تحصیلی قبلی خود را به صورت گواهی پایان تحصیلات کارشناسی و ریزنمرات دانشگاهی ارائه دهد.
 • برخی از دانشگاه ها نیاز به ترجمه تمام مدارک رسمی دارند.

برای پذیرش در برنامه های کارشناسی در اسلواکی ، متقاضی باید تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده باشد. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در هر دانشگاهی، متقاضی باید مدرک کارشناسی یا معادل آن را در یک برنامه مرتبط دارا باشد. برای مقطع دکتری نیز متقاضی باید مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی قابل توجهی داشته باشد.

دانشجویانی که قصد دارند به زبان انگلیسی تحصیل کنند، باید ثابت کنند که حداقل از سطح توانایی متوسطی در این زبان برخوردار هستند. دانشگاه ها آزمون های ارزیابی زبان انگلیسی دارند، اما عموما دانشجویان می توانند نمرات آزمون های زبان انگلیسی معتبر بین المللی مانند آیلتس، تافل، CBE و غیره را ارائه دهند. مهلت ارائه درخواست برای دانشگاه های اسلواکی به صورت زیر است:

 • هفته اول خرداد؛ آخرین مهلت برای ترم پاییز (اکتبر).
 • هفته اول شهریور؛ آخرین مهلت برای درخواست های دیرهنگام برای ترم پاییز (اکتبر).
 • هفته اول دسامبر: آخرین مهلت برای ترم بهار (فوریه).

اخذ پذیرش برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در اسلواکی

اخذ ویزا برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در اسلواکی

شرایط ویزا برای دانشجویانی که می خواهند در اسلواکی تحصیل کنند بسته به تابعیت آن ها متفاوت است. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا برای ورود به این کشور برای اهداف تحصیلی کم تر از 90 روز نیازی به ویزا ندارند. برای دوره های تحصیلی بیش از 90 روز، دانشجویان خارجی باید برای ویزای اقامت موقت که به آن ها وضعیت دانشجویی در جمهوری اسلواکی اعطا می کند، درخواست ارائه دهند. درخواست مستقیم برای ویزا باید شخصا در نزدیک ترین کنسولگری اسلواکی به متقاضی انجام و ارائه شود. مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • فتوکپی پاسپورت (پاسپورت باید حداقل به مدت 6 ماه معتبر باشد)
 • فرم درخواست ویزا بصورت تکمیل شده
 • 2 قطعه عکس در اندازه عکس پاسپورت
 • نامه پذیرش غیرمشروط از دانشگاه
 • نامه ای از سوی دانشگاه که وصول پرداخت را تایید کند
 • کپی گواهی های دبیرستان، کالج و دانشگاه
 • ضمانت نامه امضا شده توسط اسپانسر و دانشجو که در آن ذکر شده باشد اسپانسر تمامی هزینه های دانشجو را پوشش خواهد داد و دانشجو برای پشتیبانی مالی و بورسیه هرگز به شخص یا نهادی درخواست ارائه نخواهد کرد؛ این ضمانت نامه باید توسط دفترخانه اسناد رسمی تایید شود.
 • صورتحساب بانکی به طور رسمی تایید شده برای سه ماه گذشته
 • رضایت نامه از جانب والدین در صورتیکه متقاضی کمتر از 18 سال سن دارد (باید توسط دفترخانه اسناد رسمی یا دادگاه مهر شده باشد)
 • رزور پرواز
 • ID اسپانسر، فتوکپی کارت ملی یا پاسپورت بین المللی یا گواهینامه رانندگی اسپانسر
 • کارت واکسیناسیون برای بیماری های تب زرد و حصبه

در صورتی که علاقه مند به تحصیل در اسلواکی در رشته شنوایی سنجی هستید، توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه و نیز بهترین شهرهای اسلواکی برای تحصیل با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.