مهاجرت تحصیلی نروژ

رشته شنوایی سنجی در نروژ

رشته شنوایی سنجی در نروژ

رشته شنوایی سنجی در نروژ یکی از رشته های تحصیلی است که می تواند به افراد فرصت دریافت اقامت این کشور و حوزه شنگن را می دهد. بازار کار در نروژ امروزه به نیروی کار تخصصی نیاز دارد و رشته شنوایی سنجی نیز یکی از رشته های مرتبط با حوزه پزشکی است که به شدت در بازار کار برخی از کشورهای اروپایی از جمله نروژ مورد نیاز است. افرادی که در این دوره تحصیلی وارد می شوند، این فرصت را خواهند داشت که پس از 4 سال مدرک اولیه خود را دریافت کنند و در این شرایط می توانند ویزای خود را به ویزای کاری نیز تبدیل کنند.

دانشگاه های نروژ در رشته شنوایی سنجی در جمع 100 دانشگاه برتر جایگاهی ندارند اما به خوبی می توان به این نکته اشاره کرد که 3 دانشگاه این کشور دارای رتبه های بسیار مناسب در بین دانشگاه های جهان در این رشته هستند و با توجه به امتیازاتی که تحصیل در نروژ به همراه دارد، می توان گفت که انتخاب این کوشر به عنوان مقصد نهایی می تواند یک امتیاز بزرگ در رزومه کاری فرد باشد. به طور کلی امروزه نروژ یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل به نظر می رسد و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله در رابطه با شرایط تحصیل رشته شنوایی سنجی در نروژ توضیحاتی را ارائه خواهند کرد.

  • شرایط تحصیل در دانشگاه های نروژ در رشته شنوایی سنجی چیست؟
  • هزینه تحصیل رشته شنوایی سنجی در این کشور چقدر است؟
  • بهترین مسیر رسیدن به کار در نروژ برای دانشجویان چیست؟
  • یک شنوایی سنج در نروژ چقدر درامد کسب می کند؟

معرفی بهترین دانشگاه های نروژ در رشته شنوایی سنجی

علاقمندان به تحصیل در نروژ باید در نظر داشته باشند که دوره آموزشی آن ها در این کشور مطابق با آخرین استانداردهای تعیین شده در جهان ارائه می شود و این مسئله به دانشجویان کمک می کند تا بتوانند با سرعت بیشتری وارد بازارهای کار جهانی شوند. رشته شنوایی سنجی یکی از رشته های گروه پزشکی در دانشگاه های نروژ است و به همین دلیل در دانشگاه های دولتی این کشور، تنها به زبان نروژی می توان در این رشته به ادامه تحصیل پرداخت.

دانشگاه برگن یکی از بهترین دانشگاه های اروپایی و برترین دانشگاه کشور نروژ برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی است و با فاصله نسبتا اندکی از آن، دانشگاه اوسلو قرار گرفته است که رتبه 57 اروپا و همچنین رتبه 163 جهان در این رشته را در اختیار گرفته است. سومین مرکز آموزشی قدرتمند نروژ در رشته شنوایی سنجی نیز، دانشگاه تکنولوژی و علوم نروژ است که به رتبه 95 اروپا و 240 جهان دست پیدا کرده است.

به طور کلی گروه پزشکی در نروژ تنها به زبان نروژی ارائه می شود و این یکی از معدود معایبی است که تحصیل در این کشور می تواند به همراه داشته باشد.  در چنین شرایطی است که فراگیری زبان نروژی به یکی از اولویت های افرادی تبدیل می شود که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند.

مزایا و معایب تحصیل شنوایی سنجی در نروژ

هزینه تحصیل رشته شنوایی سنجی در نروژ

علاقمندان به تحصیل در رشته شنوایی سنجی در نروژ باید به این نکته توجه داشته باشند که نیازی به پرداخت هزینه های سنگین برای تحصیل در کشور نروژ نخواهند داشت و می توانند با هزینه های بسیار کم در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. شرایط تحصیل در نروژ به گونه ای است که دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه برای تحصیل در خارج از کشور نخواهند داشت و می توانند به صورت کاملا رایگان در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.

دانشجویان خارجی در نروژ باید تمکن مالی خود را به دانشگاه پرداخت کنند ولی این مبلغی است که به صورت موقت در اختیار دانشگاه قرار خواهد داشت و پس از آن که فرد وارد خاک نروژ شد، این مبلغ به او بازگشت داده می شود. باید در نظر داشت ک افراد می توانند به صورت همزمان نیز با همسر خود به نروژ مهاجرت تحصیلی داشته باشند. در این صورت باید دو برابر مبلغ را به عنوان تمکن مالی در حساب خود داشته باشند. مبلغ تعیین شده برای تمکن مالی در نروژ 12000€ (یورو) برای سال اول برای یک نفر است.

هزینه تحصیل رشته شنوایی سنجی در نروژ

شرایط کار پس از تحصیل در نروژ به عنوان شنوایی سنج

با دریافت مدرک شنوایی سنجی در کشور نروژ، فرد این فرصت را خواهد داشت که در بازار کار این کشور به جستجوی کار بپردازد و در صورتی که در این زمینه موفقیت لازم برای امضای قرارداد کاری را به دست آورد، می تواند به عنوان نیروی کار در نروژ به کار ادامه دهد و این فرصتی عالی برای رسیدن به اقامت دائم نروژ پس از 3 تا 7 سال کار است.

یک شنوایی سنج در نروژ با توجه به شرایطی که بازار کار این کشور به همراه دارد، به سرعت می تواند به کار برسد و خواسته های خود در این رابطه را تامین کند. درآمد شنوایی سنج ها در این کشور نیز بسیار مناسب است به طوری که به صورت متوسط 1080000NOK (کرون نروژ) درماه درآمد کسب می کنند و می توانند از این طریق کیفیت زندگی عالی را برای خود به ارمغان آورند.

نروژ بدون تردید یکی از بهترین گزینه هایی است که هر فرد برای تحصیل پیش روی خود خواهد داشت و تنها دریافت مدرک زبان نروژی برای تحصیل در رشته های پزشکی به عنوان یک چالش به حساب می آید. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات دقیق در این رابطه دارید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.