ویزای تحصیلی

رشته طب ورزشی در خارج از کشور

رشته طب ورزشی در خارج از کشور

رشته طب ورزشی در خارج از کشور که از آن با عنوان پزشکی ورزشی نیز یاد می شود، یکی از رشته هایی است که می توان در آن به تخصص رسید. بسیاری از افراد در جهان در حال ورزش کردن هستند. با این حال بسیار کم هستند افرادی که می دانند ورزش چگونه بر بدن تاثیر می گذارد. ورزش می تواند بر مغر و بدن تاثیر مستقیم بگذارد تا بهترین عملکرد را داشته باشد. همین مسئله سبب شده است تا یک رشته تحصیلی با عنوان پزشکی ورزشی در جهان کارآیی پیدا کند. افرادی که در این رشته تحصیل می کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که این رشته دانش وسیعی در اختیار آن ها قرار می دهد.

 • شرایط تحصیل در رشته طب ورزشی چیست؟
 • آیا طب ورزشی رشته ای ارزشمند در خارج از کشور است؟
 • بهترین کشور جهان برای تحصیل در رشته طب ورزشی کدام است؟
 • بهترین دانشگاه های جهان در رشته طب ورزشی کدامند؟
 • هزینه های تحصیل رشته طب ورزشی در جهان چقدر است؟

تحصیل رشته طب ورزشی در خارج از کشور به فرد این فرصت را می دهد تا با فرهنگ جوامع دیگر نیز آشنا شود. رفتارهای فردی می تواند در آسیب های بدنی و فعالیت های بدنی آن ها اثر گذار باشد. افرادی که مدرک تحصیلی خود را در این رشته به دست می آورند، می توانند زمینه های شغلی بسیار زیادی را برای خود انتخاب کنند. این افراد کاربرد اصلی ورزش در زندگی را می آموزند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه توضیحات بیشتری درباره این رشته ارائه خواهند کرد.

ساختار رشته طب ورزشی در خارج از کشور

باید به این نکته توجه داشت که انتخاب رشته طب ورزشی در خارج از کشور با توجه به سطح علمی برخی از کشورهای جهان می تواند ارزشمند باشد. با این حال در برخی از کشورها، کیفیت آموزش در این رشته کمتر از ایران است. به همین دلیل شاید بهتر باشد که فرد اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورد.


رشته طب ورزشی در مقطع کارشناسی ارائه می شود. این رشته تحصیلی به یک بازه زمانی 4 ساله نیاز دارد تا فرد به مدرک تحصیلی خود در این رشته دست پیدا کند. به همین دلیل است که فرد می تواند مسیر خود را پیش از ورود به دانشگاه طراحی کند. از طرفی اما باید در نظر داشت که ورود به این مقطع تحصیلی از طریق آزمون انجام می شود. به همین دلیل است که افراد باید حتما در نظر داشته باشند که پذیرش گرفتن در این رشته در هیچ منطقه ای از جهان ساده نیست. رشته طب ورزشی در خارج از کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز ارائه می شود.

بسیاری از دروسی که در این رشته ارائه می شوند، با دروس رشته های پزشکی، فیزیوتراپی و فیزیولوژی مشترک است. به همین دلیل نباید انتظار داشت که دروس ارائه شده در این رشته ساده باشد. افراد باید با دقت این رشته را انتخاب کنند. آن ها باید اطمینان داشته باشند که توانایی عبور از این دروس را خواهند داشت.

بهترین دانشگاه های رشته طب ورزشی در خارج از کشور

زمانی که فرد بررسی های لازم درباره شرایط تحصیل در این رشته را بررسی کرد، باید بداند که کدام یک از دانشگاه های جهان بهترین شرایط را برای او ایجاد می کند. در بین دانشگاه های جهان، دروس متفاوتی ارائه می شود. فرد موظف است بررسی کند که کدام دانشگاه، دروس مورد نظر او را ارائه می کند. برخی از مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده این رشته عبارتند از:

 • دانشگاه هاروارد در آمریکا
 • دانشگاه کالج لندن در انگلستان
 • دانشگاه تورنتو در کانادا
 • دانشگاه پیتسبورگ در آمریکا
 • دانشگاه کوئینزلند در استرالیا
 • دانشگاه سیدنی در استرالیا
 • دانشگاه میشیگان در آمریکا
 • دانشگاه استنفورد در آمریکا
 • دانشگاه واشنگتون در آمریکا
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا

در حال حاضر، انتخاب هر یک از کشورهای جهان شرایط خاص خود را دارند. با این حال، رشته طب ورزشی در کانادا در این به گونه ای است که در این کشور بهترین شرایط را دارد. رتبه های بسیار خوبی برای دانشگاه های کانادایی در رشته طب ورزشی ثبت شده است. در حال حاضر، رشته طب ورزشی در استرالیا نیز شرایط بسیار خوبی دارد.

بهترین دانشگاه های رشته طب ورزشی در خارج از کشور

بهترین کشورهای جهان در رشته طب ورزشی

کشورهای زیادی رشته طب ورزشی را ارائه می کنند با این حال همه آن ها کیفیت کافی را ندارند. هزینه تحصیل رشته طب ورزشی در کشورهای مختلف تفاوت های زیادی دارد با این حال این مسئله به توانایی مالی فرد بستگی دارد. افرادی که در خارج از کشور تحصیل می کنند، با درآمد خود در آینده کاری می توانند شرایط زندگی خود را بهبود ببخشند.

در صورتی که فرد بخواهد بهترین کشور جهان از نظر علمی را انتخاب کند، باید گزینه های مختلف را نیز به خوبی شناسایی کرد.

توزیع 100 دانشگاه برتر رشته طب ورزشی به تفکیک کشور

در چنین شرایطی می توان گفت که رشته طب ورزشی در آمریکا بهترین شرایط را دارد. با این حال کشورهای دیگری وجود دارد که بتوان آن را برای تحصیل در این رشته انتخاب کرد. در حال حاضر می توان گفت که هر فرد با توجه به شرایط خود بهترین کشور را انتخاب کند. در لیست بالا نام کشورهای زیادی مانند ایتالیا، چین، آلمان، فنلاند و غیره نیز دیده می شود. این مسئله به فرد آسودگی خاطر می دهد که بهترین کشورهای جهان را برای خود انتخاب کنند.

بررسی هزینه های رشته طب ورزشی در خارج از کشور

یکی از مهم ترین مسئله هایی که پیش از مهاجرت به ویژه از طریق تحصیل به آن توجه داشت، هزینه هایی است که پیش روی دانشجویان قرار می گیرد. در حال حاضر برخی از کشورهای جهان هزینه های سنگینی را به دانشجویان تحمیل نمی کنند. با این حال کشورهایی مانند نروژ نیز وجود دارند که فقط تا سال 2024 به دانشجویان خارجی امکان تحصیل رایگان را داده اند.

در چنین شرایطی، متقاضی حتما باید در نظر داشته باشد که کدام کشورها از نظرر مالی وضعیت بهتری را ایجاد خواهند کرد. در جدول زیر، اطلاعات کلی مربوط به کشورهای مختلف ارائه شده است. علاقمندان به رشته طب ورزشی می توانند با توجه به این جدول تصمیم بگیرند که کدام کشور شرایط بهتری خواهد داشت.

نام کشورشهریه سالانه رشته طب ورزشی
آمریکا21000$ (دلار)
رشته طب ورزشی در آلمان1600€ (یورو)
اتریش3200€ (یورو)
استرالیا21000$ (دلار استرالیا)
چین4200$ (دلار)

به همین دلیل می توان انتظار داشت که افراد تمایل داشته باشند که کشورهای ارزان تر را انتخاب کنند. در حال حاضر کشورهایی مانند ایتالیا نیز وجود که با استفاده از بورسیه تحصیلی، می توان در این کشور به صورت رایگان به ادامه تحصیل مشغول شد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با کار در خارج از کشور، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پرسش های کلیدی درباره رشته طب ورزشی در خارج از کشور

رشته طب ورزشی یکی از رشته هایی است که در ایران چندان شناخته شده نیست. با این حال بسیاری از کشورهای جهان، این رشته را به عنوان یک رشته کلیدی معرفی می کنند. در حال حاضر می توان به این نکته اشاره کرد که انتخاب یک کشور مطرح، می تواند به فرد کمک کند که در این رشته به موفقیت بیشتری دست پیدا کند. پرسش هایی در این رابطه وجود دارد که باید آن ها را مورد ارزیابی قرار داد:

 • هزینه تحصیل رشته طب ورزشی در خارج از کشور چقدر است؟ در حال حاضر، هر کشور هزینه های متفاوتی را در نظر گرفته اند. می توان گفت که تحصیل در این رشته در کشوری مانند آمریکا هزینه های بسیار سنگین تری نسبت به اکثر کشورهای اروپایی دارد. با این حال در مقایسه با رشته های پزشکی، می توان گفت که طب ورزشی رشته ای بسیار ارزان تر است و هزینه های آن به نصف نزدیک است.
 • شرایط تحصیل در رشته طب ورزشی چیست؟ در حال حاضر، دانشجویان از طریق آزمون های ورودی، اجازه تحصیل در این رشته را پیدا می کنند. ممکن است دانشگاه هایی نیز در جهان وجود داشته باشد که این رشته را بدون آزمون ارائه می کنند اما در مجموع، بهترین کشورهای جهان، امکان تحصیل بدون آزمون را نمی دهند. در مقطع کارشناسی ارشد در رشته طب ورزشی، دانشجویان برای دریافت پذیرش در مصاحبه ها شرکت می کنند.
 • دوره آموزش طب ورزشی چقدر به طول می انجامد؟ در حال حاضر، رشته طب ورزشی در مقطع کارشناسی 4 ساله است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در این کشور 2 سال و در مقطع دکترای تخصصی حداقل 7 ترم تحصیل می کنند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *