ویزای تحصیلی

رشته طب ورزشی در صربستان

رشته طب ورزشی در صربستان

شرایط تحصیل رشته طب ورزشی در صربستان به گونه ای است که بسیاری از افراد می توانند در این کشور به ادامه تحصیل مشغول شوند. برای بسیاری از افراد مهم است که بتوانند با رزومه های سطح متوسط نیز در یک کشور خارجی به ادامه تحصیل مشغول شوند و این مسئله ای است که به سادگی نمی توان از کنار آن عبور کرد. صربستان با توجه به شرایطی که در اختیار دارد، این فرصت را به دانشجویان با رزومه های متوسط و ضعیف تر نیز می دهد که بتوانند در این کشور به ادامه تحصیل مشغول شده و از این طریق به خواسته خود یعنی تبدیل شدن به پزشک ورزشی دست پیدا کنند.

رشته طب ورزشی یکی از رشته های مرتبط با علوم پزشکی است که در مقطع فوق تخصص ارائه می شود و افرادی که این رشته را برای تحصیل خود انتخاب می کنند از این شانس برخوردار خواهند بود که در بازار کار شرایط مناسبی را برای خود ایجاد کنند. باید در نظر داشت که در حال حاضر رشته طب ورزشی در دانشگاه های محدودی ارائه می شود و دانشجویان برای این که بتوانند در این شرایط به ادامه تحصیل بپردازند، باید تحقیقات گسترده ای را انجام دهند و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رشته طب ورزشی در صربستان پرداخته اند.

  • شرایط تحصیل رشته طب ورزشی در صربستان چگونه است؟
  • محدودیت های تحصیل رشته طب ورزشی در این کشور چیست؟
  • بهترین دانشگاه های صربستان برای تحصیل در رشته طب ورزشی کدامند؟
  • هزینه تحصیل رشته طب ورزشی در صربستان چقدر است؟
  • چه شرایطی برای رسیدن به کار در کشور صربستان به عنوان پزشک ورزشی وجود دارد؟

شرایط تحصیل رشته طب ورزشی در صربستان

افرادی که قصد تحصیل در کشور صربستان را دارند، باید در نظر داشته باشند که این کشور در حوزه شنگن قرار ندارد و این خود یکی از بزرگ ترین محدودیت هایی است که علاقمندان به این رشته در طول دوره تحصیل خود با آن روبرو می شوند. باید به این نکته اشاره داشت که در حال حاضر در صربستان 3 دانشگاه با رتبه نسبتا مناسب برای تحصیل در رشته طب ورزشی وجود دارد که به دانشجویان اجازه می دهد تا در این کشور به ادامه تحصیل مشغول شوند.

مزیت اصلی تحصیل در صربستان در رشته طب ورزشی آن است که دانشجویان به رزومه تحصیلی عالی نیازی نخواهند داشت و می توانند با توجه به شرایط متوسط رزومه خود نیز در این کشور به ادامه تحصیل مشغول شوند. دانشگاه بلگراد با اختلاف بهترین دانشگاه صربستان برای تحصیل در این رشته است که رتبه 167 اروپا و همچنین 419 جهان را به خود اختصاص داده است. دومین دانشگاه برتر این کشور برای تحصیل در رشته طب ورزشی نیز دانشگاه نیس است که رتبه 867 جهان را در اختیار گرفته است. همچنین می توان از دانشگاه نوی سود نیز به عنوان یکی دیگر از دانشگاه های مناسب برای تحصیل در کشور صربستان یاد کرد که رتبه 970 جهان را به خود اختصاص داده است.

برای تحصیل در رشته طب ورزشی در کشور صربستان می توان به زبان صربی یا انگلیسی به ادامه تحصیل پرداخت و دانشجویان موظف به بررسی این مورد پیش از انتخاب رشته خود در دانشگاه هستند.

شرایط تحصیل رشته طب ورزشی در صربستان

هزینه تحصیل رشته طب ورزشی در صربستان

افرادی که قصد ادامه تحصیل در صربستان را دارند، هزینه های زیادی برای تحصیل در این کشور پرداخت نمی کنند و این خود یکی از جذابیت های مهم مهاجرت به صربستان به حساب می آید. هزینه های زندگی در این کشور نیز بسیار مقرون به صرفه است و با توجه به این که دانشجویان می توانند به صورت نیمه وقت در این کشور به کار مشغول شوند، دغدغه مالی کمترین دغدغه ای است که دانشجویان در این کشور با آن ربرو خواهند بود.

گراف زیر نشان می دهد که برای یک سال تحصیل در رشته طب ورزشی در کشور صربستان، به چه بودجه ای نیاز خواهد بود.

هزینه سالیانه تحصیل و زندگی رشته طب ورزشی در صربستان

شرایط کار یک پزشک ورزشی در صربستان

افرادی که به عنوان یک پزشک ورزشی در صربستان کار می کنند، این فرصت را خواهند داشت که در حدود 344000RSD (دینار صربستان) در ماه درآمد در اختیار داشته باشند و این مبلغی قابل توجه برای زندگی در این کشور به حساب می آید. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، به سرعت می توانند جذب بازار کار شوند چراکه تمایل به تحصیل در این رشته در صربستان بسیار محدود است و کمتر کسی به سمت این رشته می رود. از طرف دیگر محدودیت هایی برای انتخاب دانشجویان در این رشته وجود دارد که ممکن است مانع از ورود دانشجویان علاقمند به این رشته شود.

با همه تفاسیر بیان شده باید دانست که تنها دانشگاه بلگرداد در صربستان است که شرایط مناسبی برای تحصیل ارائه می کند و سایر دانشگاه های این کشور وضعیت چندان مناسبی ندارند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *