مهاجرت تحصیلی لیتوانی

رشته طب ورزشی در لیتوانی

رشته طب ورزشی در لیتوانی

تحصیل رشته طب ورزشی در لیتوانی را می توان مسیری مناسب برای رسیدن به اقامت یکی از کشورهای حوزه شنگن برای علاقه مندان دانست. افرادی که رشته طب ورزشی را برای تحصیل خود انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که در حال حاضر این کشور یکی از بهترین کشورهای منطقه برای زندگی است اما تحصیل در لیتوانی را نمی توان به عنوان یک فرصت ایده آل برای مهاجرت برشمرد. باید به این نکته اشاره داشت که در حال حاضر یکی از مهم ترین نکات در رابطه با تحصیل در لیتوانی آن است که تنها در رشته های خاص دانشگاه های این کشور موفق به اخذ رتبه های مناسب شده اند و به همین دلیل نمی توان به راحتی از آن ها به عنوان مقصد تحصیلی در اروپا یاد کرد.

رشته طب ورزشی به عنوان یکی از رشته های دوره فوق تخصص پزشکی شناخته می شود و به همین دلیل است که به نسبت رشته های تخصصی مخاطبان کمتری را به خود جلب کرده است. باید در نظر داشت که تنها فارغ التحصیلان برخی از رشته های خاص می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند و به همین دلیل است که فرد برای رسیدن به خواسته خود باید برنامه ریزی بلند مدتی را انجام دهند. در همین راستا، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رشته طب ورزشی در لیتوانی پرداخته اند.

 • شرایط تحصیل رشته طب ورزشی در لیتوانی چیست؟
 • هزینه تحصیل رشته طب ورزشی در لیتوانی چقدر است؟
 • محدودیت های تحصیل رشته طب ورزشی در این کشور چیست؟
 • آیا می توان به عنوان یک شهروند خارجی در این کشور به کار مشغول شد؟

شرایط تحصیل رشته طب ورزشی در لیتوانی

افرادی که لیتوانی را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، نباید انتظار داشته باشند که در این کشور بتوانند به راحتی رشته طب ورزشی را به عنوان رشته خود انتخاب کنند. محدودیت های این چنین سبب شده است تا رقابت برای دریافت پذیرش تحصیلی در این کشور به حداکثر مقدار خود برسد. از طرفی باید به این نکته اشاره داشت که کیفیت آموزش در این کشور نیز چندان مناسب نخواهد بود و دانشجویان نباید انتظار داشته باشند که به راحتی بتوانند در این کشور به مدرکی معتبر دست پیدا کنند.

برای تحصیل در رشته طب ورزشی در لیتوانی، دانشجویان باید مراحل مختلفی را طی کنند تا امکان تحصیل آن ها در این رشته فراهم شود. باید در نظر داشت که اولین قدم دریافت مدرک پزشکی است و پس از آن فرد باید در رشته هایی مانند فیزیوتراپی، ارتوپدی، پزشکی خانواده و غیره تخصص خود را دریافت کند. در چنین شرایطی است که فرد واجد شرایط خواهد بود تا در دوره فوق تخصص وارد رشته طب ورزشی شود. طول دوره تحصیل رشته طب ورزشی در کشور لیتوانی دو سال خواهد بود و دانشجویان می توانند تحصیل خود را به زبان انگلیسی نیز در این کشور ادامه دهند.

شرایط تحصیل رشته طب ورزشی در لیتوانی

هزینه تحصیل رشته طب ورزشی در لیتوانی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در لیتوانی را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه های تحصیل برای آن ها بسیار مقرون به صرفه است و برای زندگی در این کشور نیز چالش جدی پیش روی آن ها قرار نخواهد گرفت. هزینه تحصیل در لیتوانی به واسطه دریافت بورسیه تحصیلی قابلیت تامین خواهد داشت و افرادی که در این کشور تحصیل می کنند، می توانند با استفاده از فرصت کار ضمن تحصیل در این کشور، بخش عمده ای از هزینه های خود در این کشور را تامین کنند.

در گراف زیر نشان داده شده است که برای تحصیل رشته طب ورزشی در لیتوانی، به صورت سالیانه به چه بودجه ای نیاز خواهد بود.

هزینه تحصیل سالیانه رشته طب ورزشی در لیتوانی

در چنین شرایطی می توان گفت که لیتوانی یکی از کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل در خارج از کشور است و به همین دلیل می توان برای بسیاری از افراد از نظر اقتصادی شرایط مناسبی را برای تحصیل در این کشور متصور شد.

شرایط کار یک پزشک ورزشی در لیتوانی

افرادی که لیتوانی را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، باید در نظر داشته باشند که در حال حاضر این کشور یکی از کشورهایی است که به دانشجویان این فرصت را می دهد تا پس از پایان دوره تحصیل خود به کار در این کشور مشغول شده و اقامت خود را از این طریق به دست آورند. باید در نظر داشت که یک پزشک ورزشی در این کشور می تواند 8600LTL (لیتاس) در ماه درآمد داشته باشد و زندگی با کیفیتی را برای خود ایجاد کند.

در چنین شرایطی است که می توان گفت اقامت لیتوانی ارزشمند است اما تحصیل در این کشور با توجه به کیفیتی که دانشگاه های آن دارند چندان مناسب نیست و نمی توان آن را به عنوان یک اهرم برای رسیدن به موفقیت یاد کرد. در صورتی که تمایل به ایجاد بهترین فرصت ها برای مهاجرت خود دارید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “رشته طب ورزشی در لیتوانی

 1. نادرزندی گفت:

  بادرود
  آیا برای ورود به دانشگاه در لیتوانی شرط سنی وجود دارد؟
  برای نمونه در رشته هایی مانند هنر و Fine art

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر خوشبختانه محدودیتی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *