ویزای تحصیلی

رشته طراحی داخلی در هند

رشته طراحی داخلی در هند

رشته طراحی داخلی در هند را نمی توان به عنوان یک اولویت برای علاقمندان به ادامه تحصیل در کشورهای آسیایی معرفی کرد. در حال حاضر هند را می توان به عنوان یکی از کشورهای آسیایی معرفی کرد که به ویژه در ایران، متقاضیان نسبتا زیادی دارد. محدودیت های مهاجرت تحصلی به این کشور بسیار کم است و در چنین شرایطی، بسیاری از افراد علاقمند به این کشور می توانند از امتیازهای موجود در این زمینه بهره ببرند. باید به این نکته توجه داشت که مدرک دریافتی از دانشگاه های این کشور نیز می تواند در بسیاری از کشورهای جهان از اعتبار خوبی برخوردار باشد اما در ایران شرایط متفاوت است و دانشجویان باید بررسی کنند که آیا مدرک آن ها در این کشور معتبر شناخته می شود یا خیر.

رشته طراحی داخلی به عنوان یکی از رشته هایی در جهان امروز شناخته می شود که به تازگی جایگاه پیدا کرده و به همین دلیل است که افراد زیادی تمایل دارند تا این رشته را برای تحصیل خود انتخاب کنند تا بتوانند در یک بازار کمتر رقابتی، فرایند مناسبی برای کار را طی کنند. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که خارج از محیط دانشگاهی نیز می توان در این رشته تخصص پیدا کرد اما شرایط این دو گروه بسیار متفاوت خواهد بود و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به بررسی روند تحصیل رشته طراحی داخلی در هند پرداخته اند.

  • شرایط تحصیل رشته طراحی داخلی در هند چگونه است؟
  • بهترین دانشگاه های هندی برای تحصیل در رشته طراحی داخلی کدامند؟
  • هزینه تحصیل رشته طراحی داخلی در این کشور چقدر است؟
  • محدودیت های کار یک طراح داخلی در هند چیست؟

شرایط تحصیل رشته طراحی داخلی در هند

آنچه که می تواند برای تحصیل در رشته طراحی داخلی در هند حائز اهمیت باشد، عدم وجود آزمون های ورودی در مسیر دریافت پذیرش در این کشور است. افرادی که هند را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، محدودیت های کمی را در این مسیر طی می کنند و به همین دلیل می توان انتظار داشت که با رزومه های تحصیلی نه چندان قوی، در این کشور به پذیرش خود دست یافت. هر چه معدل فرد بالاتر باشد، شانس دریافت بورسیه تحصیلی نیز به صورت قابل توجهی افزایش پیدا می کند.


رشته طراحی داخلی در اکثر دانشگاه های هندی در مقطع کارشناسی در یک دوره 4 ساله ارائه می شود و دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند پس از 2 سال به مدرک نهایی خود دست پیدا کنند. فرایند تحصیل به زبان انگلیسی بسیار ساده است و تقریبا می توان گفت که تمام رشته های تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود و این خود یکی از امتیازهایی است که تحصیل در هند می تواند به همراه داشته باشد.

شرایط کلی تحصیل در هند

بهترین دانشگاه های رشته طراحی داخلی در هند

بی شمار دانشگاه در هند وجود دارد و در رشته طراحی داخلی نیز گزینه های متعددی پیش روی دانشجویان قرار دارد. در چنین شرایطی است که فرد باید با تحقیقات کامل در این مسیر گام بردارد و در نهایت بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند. محدودیت های انتخاب دانشگاه در این کشور در سطح حداقلی است و به همین دلیل است که می توان به راحتی از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفت.

بهترین دانشگاه های رشته طراحی داخلی در هند

برخی از بهترین دانشگاه های هندی در رشته طراحی داخلی عبارتند از:

291- دانشگاه علوم کشاورزی هارواد

586- موسسه تکنولوژی رورکی

628- دانشگاه ویدیاساگار

645- دانشگاه VIT

724- دانشگاه CEPT

هزینه تحصیل رشته طراحی داخلی در هند

در حال حاضر باید به این نکته توجه داشت که هندوستان یکی از مقاصد ارزان قیمت برای مهاجرت به خارج برای تحصیل به حساب می آید و به همین دلیل است که افراد زیادی تمایل به مهاجرت به هند را نشان می دهند. هزینه های تحصیل در این کشور زیادی نیست اما با توجه به این که دانشجویان در هند نمی توانند به کار ضمن تحصیل مشغول شوند، این مسئله می تواند فشار اقتصادی بیشتری به آن ها وارد کند.

برخی از مهم ترین هزینه های تحصیلی رشته طراحی داخلی در هند عبارتند از:

هزینه های تحصیل رشته طراحی داخلی در هند

شرایط کار طراحان داخلی در هند

در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که هند کشوری مناسب برای زندگی بلند مدت به حساب نمی آید و به همین دلیل می توان گفت که طراحان داخلی نیز در این کشور تمایل پیدا می کنند تا به کشورهای دیگر جهان مهاجرت کرده و شرایط بهتری را برای زندگی خود ایجاد کنند. یک طراح داخلی در هند می تواند به طور تقریبی 30900IND (روپیه) در ماه درآمد کسب می کند و به همین دلیل است که می توان این شغل را در هند دارای درآمدی خوب معرفی کرد. با همه این تفاسیر، باید به این نکته توجه داشت که مسیرهای مختلفی برای مهاجرت به بهترین کشورهای جهان وجود دارد و به همین دلیل است که توصیه می شود با تلاش بیشتر در راه آشنایی با این موضوعات، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، تماس برقرار کنید.

سوالاتی درباره رشته طراحی داخلی در هند

برخی از مهم ترین چالش هایی که در این رابطه ممکن است مطرح شوند عبارتند از:

  • آیا هند مقصد مناسبی برای تحصیل در این رشته است؟ متاسفانه کیفیت آموزش در این کشور چندان مناسب نیست و دانشگاه های بهتری حتی در آسیا نیز می توان پیدا کرد.
  • آیا هزینه های تحصیل رشته طراحی داخلی در هند بالا است؟ خیر دانشگاه های این کشور شهریه بالایی برای تحصیل در این رشته و سایر رشته های تحصیلی در نظر نگرفته اند.
  • بهترین دانشگاه های هند برای تحصیل در این رشته کدامند؟ دانشگاه علوم کشاورزی هارواد بهترین دانشگاه این کشور در این رشته به حساب می آید.
  • برای چه کسانی هند به عنوان یک مقصد مناسب برای تحصیل در این رشته شناخته می شود؟ این کشور برای افرادی مناسب است از نظر مالی شرایط خوبی ندارند و همچنین از نظر علمی در شرایط خوبی قرار ندارند.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *