مهاجرت تحصیلی ترکیه

رشته عکاسی در ترکیه

رشته عکاسی در ترکیه

تحصیل رشته عکاسی در ترکیه بنا به دلایل مختلفی می تواند ارزشمند باشد و نزدیکی به ایران تنها یکی از دلایل انتخاب آن است. در حال حاضر ترکیه یکی از کشورهایی است که به شدت مورد توجه ایرانی ها قرار دارد و عوامل مختلفی در این رابطه موثر است. نزدیک بودن به ایران، اعتبار بالای مدرک دریافتی در کشورهای اروپایی، هموار شدن مسیر مهاجرت به کشورهای اروپایی و بسیاری دیگر از عوامل سبب شده تا شهروندان ایرانی به سمت این کشور سوق پیدا کنند. انتخاب ترکیه همچنین از نظر مالی نیز می تواند امتیازهایی را به همراه داشته باشد و به همین دلیل است که به بسیاری از افراد توصیه می شود تا این کشور را برای مهاجرت خود به خارج از کشور انتخاب کنند.

رشته عکاسی یکی از رشته های مهمی است که در گروه هنر اکثر دانشگاه های جهان ارائه می شود و در این کشور نیز همین شرایط وجود دارد. اهمیت تحصیل رشته عکاسی در برخی از کشورهای جهان به قدری بالا است که دانشگاه ها این رشته را در دانشکده های مجزا و در گرایش های مختلف ارائه می کنند و این مسئله می تواند بر جذابیت آن برای بسیاری از افراد بیافزاید. در چنین شرایطی است که در این مقاله، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به بررسی روند تحصیل رشته عکاسی در ترکیه پرداخته اند.

  • پروسه تحصیل رشته عکاسی در ترکیه چگونه است؟
  • برای تحصیل در ترکیه، کدام دانشگاه ها شرایط بهتری را ایجاد می کنند؟
  • هزینه تحصیل رشته عکاسی در این کشور برای دانشجویان خارجی چقدر است؟
  • آیا می توان پس از تحصیل، در ترکیه به عنوان یک عکاس کار کرد؟

شرایط تحصیل رشته عکاسی در ترکیه

افرادی که قصد دارند رشته عکاسی را برای تحصیل خود انتخاب کنند، این فرصت را خواهند داشت که ترکیه را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند تا با هزینه های کم، بتوانند مدرکی را دریافت کنند که در سطح اروپا از اعتبار بالایی برخوردار هستند. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد تحصیل رشته عکاسی در ترکیه 4 ساله است و دانشجویان در برنامه ریزی های خود به این نکته توجه داشته باشد.

تمام افرادی که قصد دارند در رشته عکاسی به ادامه تحصیل بپردازند باید به مانند سایر رشته های تحصیلی در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت کنند و در غیر این صورت تنها دانشگاه های غیردولتی این کشور در دسترس خواهند بود که هزینه های بسیار بالایی را به همراه خواهد بود. زبان تحصیل در ترکیه در رشته عکاسی هم انگلیسی و هم ترکی است و دانشجویان باید پیش از انتخاب دانشگاه این مورد را بررسی کنند.

معرفی دانشگاه های برتر ترکیه در رشته عکاسی

ترکیه دانشگاه های خصوصی و دولتی زیادی را در خود جای داده است ولی دانشجویان پیش از انتخاب هر یک از آن ها باید نکات مختلفی را مورد بررسی قرار دهند. یکی از نکات قابل توجه در انتخاب دانشگاه های ترکیه، جایگاهی است که آن دانشگاه در رشته عکاسی به دست آورده، است. باید در نظر داشت که برخی از دانشگاه های کمتر شناخته شده در ترکیه، رتبه های بهتری در این رشته به دست آورده اند و این مسئله می تواند در روند مهاجرت فرد در آینده اثر گذار باشد.

برخی از مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده رشته عکاسی در ترکیه عبارتند از:

مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده رشته عکاسی در ترکیه

هزینه تحصیل عکاسان در ترکیه

مهاجرت به ترکیه، چنانچه پیش تر اشاره شد، به این دلیل برای تحصیل انتخاب می شود که هزینه های نسبتا کمی را به همراه دارد و به همین دلیل است که می توان به بسیاری از شهروندان ایرانی توصیه کرد که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنند. البته باید در نظر داشت که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور بسیار سنگین است و همین مسئله می تواند بسیاری را از تحصیل در این کشور باز دارد.

برخی از مهم ترین هزینه هایی که دانشجویان در ترکیه با آن روبرو می شوند عبارتند از:

نوع هزینه هزینه به دلار
شهریه دانشگاه های دولتی 2100$
شهریه دانشگاه های خصوصی تا 25000$
هزینه یک ماه زندگی دانشجویی 450$
درآمد احتمالی کار دانشجویی 400$

هزینه تحصیل عکاسان در ترکیه

شرایط کار یک عکاس در ترکیه

باید به این نکته توجه داشت که ترکیه یکی از کشورهایی است که به دانشجویان خارجی اجازه می دهد که در همان کشور به کار پس از تحصیل مشغول شوند ولی باید در نظر داشت که در حال حاضر یافتن یک شغل رسمی در این کشور برای خارجی ها چندان ساده نیست. یکی از مزیت های انتخاب رشته عکاسی در این کشور آن است که فرد می تواند به صورت فریلنسر یا خویش فرما نیز به کار در ترکیه مشغول شود. در حال حاضر و به طور تقریبی یک عکاس در این کشور در حدود 4560TRY (لیر) در ماه درآمد کسب می کند که یک درآمد کاملا متوسط در این کشور به حساب می آید. در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرتی برای خود هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پرتکرارترین سوالات در خصوص رشته عکاسی در ترکیه

در بخش پایانی مقاله مفتخریم تا به برخی از کلیدی ترین سوالات شما عزیزان در خصوص رشته عکاسی در ترکیه پاسخ دهیم. مهمترین سوالات شما در این حوزه عبارت اند از:

  • آیا برای تحصیل رشته عکاسی در ترکیه به ویزای این کشور نیاز داریم؟ تمامی اتباع کشورهای خارجی به غیر از اتباع کشورهای اروپایی برای تحصیل در رشته عکاسی در ترکیه به ویزای این کشور نیاز دارند.
  • آیا امکان کار ضمن تحصیل رشته عکاسی در ترکیه وجود دارد؟ تمامی دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می توانند، حین تحصیل رشته عکاسی در ترکیه به مدت 18 ساعت در طول هفته مششغول به کار دانشجویی شوند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *